agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Amazona Pantera 4502

Přidáno: 9. 8. 2014 22:44:39 Počet shlédnutí: 1550

09 Srpen 2014

Řadu novinek si pro příští rok připravil německý výrobce zemědělské techniky Amazone i v oblasti ochrany rostlin. Před několika lety pronikl do segmentu samojízdných postřikovačů a nyní má připravenu modernizovanou verzi Pantera 4502.

Amazona Pantera 4502

Pro rok 2014 získává úspěšný samojízdný postřikovač Pantera množství nových prvků. Jedním z nich je nominální objem nádrže 4500 litr a celkový 4800 litrů. Větší objem umožní zvýšit výkonnost stroje. Zařazením zásobníku na čistou vodu do zadní části stroje a kompletní začlenění čerpadel zajistí, že jsou zkráceny dopravní cesty hadicemi a optimalizovaná pozice vypouštěcího otvoru minimalizuje množství reziduí i na svažitém pozemku. Volitelnou možností je plně automatické ovládání čisté vody Comfort Pack 2 s druhým displejem ve spodní části obslužné stanice, který je uživatelsky mnohem přátelštější.
Pro optimální kvalitu vzduchu za všech podmínek AMAZONE nabízí kabinu volitelně vybavenou filtračním systémem kategorie IV. Kabina je přetlaková a všechny potřebné filtry jsou snadno přístupné, takže se snadno zabrání vstupu prachu nebo chemických látek do kabiny. Filtrace zajistí bezpečný pobyt v kabině i při dlouhých pracovních dnech.
Nový šestiválcový motor Deutz poskytuje o deset procent vyšší výkon 160 kW a splňuje emisní normu 3B. Zvýšený výkon zajišťuje vyšší rezervu při práci v těžkých podmínkách a v kopcovitém terénu. Splnění emisní normy je zajištěno systémem recirkulace spalin a filtrem pevných částic. Systém je bezúdržbový, přičemž filtr se automaticky čistí v pravidelných intervalech.
Další podstatné zvýšení výkonnosti je zabezpečeno volitelnou možností transportní rychlosti až 50 kilometrů v hodině. Známý systém ovládání motoru ECO snižuje spotřebu paliva při maximální pojezdové rychlosti a nové kotoučové brzdy zvyšují bezpečnost na silnici.
Spolu s novým motorem a pohonem se změnily i pneumatiky a nyní lze postřikovače osadit pneumatikami o průměru až 1,95 metru a široké 710 milimetrů. Pantera má i vyšší světlou výšku a snížila se její celková hmotnost. Pneumatiky mohou pracovat s nižším tlakem, čímž se zvětší styčná plocha a zlepší se trakce.
Standardně má Pantera světlou výšku 1,2 metru, což odpovídá většině pracovních operací. Pro aplikaci chemikálií ve vysokých plodinách jako je kukuřice nebo slunečnice lze jako volitelnou možnost postřikovač vybavit systémem nastavení výšky. To umožní stroji Pantera 4502 dosáhnout světlé výšky až 1,7 metru při rozchodu 2,25 metru (2,4 m v závislosti na pneumatikách). Hlavním přínosem tohoto řešení je, že Pantera může pracovat ve spodní výšce s rozchodem od 1,8 metru, což je vhodné na menších pozemcích, kde může třeba poskytovatel služeb vyjít vstříc požadavkům zákazníků.
Panteru je možné koupit s rozchodem nastavitelným od 2,4 do tří metrů. Dobrou alternativou je volitelný systém ovládání Controlled Traffic Farming. Tato volba má přínos například při práci v řádcích brambor, kde nejsou kolejové řádky. Se čtyřmi řádky mezi koly se dosáhne vysoké stability stroje a zamezí se poškození rostlin.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info