agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Amazone UX 11200

Přidáno: 9. 8. 2014 22:45:51 Počet shlédnutí: 1131

09 Srpen 2014

Po uvedení vlajkové lodi mezi postřikovači Amazone, UX 11200 před dvěma roky, prochází tento stroj podstatnými vylepšeními.

Amazone UX 11200

V prvním roce výroby mnoho zemědělců ocenilo zvýšenou kapacitu. Nyní může být UX 11200 upraven pro lepší jízdu v těžkém svažitém terénu. Vyrovnávač trakce na hydropneumatickém odporužení nápravy umožňuje podstatně zvýšit zatížení oje ze tří na čtyři tuny při plně naplněné nádrži. Při částečném zaplnění vzroste zatížení až o třicet procent. To je možné díky nastavení ventilů v hydraulickém systému, který ovládá tlak odpružení obou náprav.
Pohon čerpadla, hydraulika ovládání ramen a řídící systém DoubleTrail vyžadují systém load-sensing. To znamená, že všechny funkce jsou řízeny extrémně přesně a komfortně pomocí terminálu Isobus. Novinka je v automatickém nastavení rychlosti čerpadla v závislosti na okamžitých pracovních podmínkách. Při práci na poli čerpadlo pracuje v šetrných otáčkách 480 za minutu, což poskytuje dostatečnou kapacitu pro míchání a běžné aplikační dávky. Při jízdě po silnici se rychlost čerpadla automaticky sníží na 400 otáček za minutu, které postačují pro míchání postřikové jíchy. Při plnění pomocí hadice se otáčky zvýší na plný výkon 540 za minutu. Všechny tyto hodnoty jsou předem navoleny a lze je kdykoli změnit. Tento systém snižuje zatížení obsluhy, zajistí šetrný chod čerpadla a prodlouží jeho životnost.
Volitelnou možností je High-Flow, takže je možné při aplikaci kapalných hnojiv nebo při práci v zelenině aplikovat podstatně vyšší dávky od 1000 do 2000 litrů na hektar při normální pojezdové rychlosti.
Německý výrobce má pro nadcházející připravena i dílčí vylepšení postřikové techniky. Jedním z nich je například individuální LED osvětlení trysek, které je dostupné na ramenech Super-L. Tato nová konstrukce nejvyšší třídy bodových světel zajistí osvětlení trysek při práci v noci nebo za ztížených světelných podmínek.
Od začátku tohoto roku jsou všechny jednonápravové postřikovače UG a UX s rozhraním Isobus vybaveny novým systémem řízení AutoTrail. Řízení je ovládáno signálem pocházejícím ze senzorů snímajících rychlost otáčení kol. Volitelnou možností tohoto systému bude senzor naklonění, který bude automaticky kompenzovat naklonění postřikovače při práci ve svahu. Tato funkce spolupracuje s řízením náprav a oje. V závislosti na náročnosti terénu půjde nastavit intenzitu natáčení, případně ji upravit pomocí joysticku. Výrazně se tak ulehčí při průjezdu úzkými pozemky, kdy půjde řídit oj i se složenými rameny.
Známý systém automatického ovládání výšky ramen DistanceControl na postřikovačích UF, UG, UX a Pantera bude mnohem inteligentnější na souvratích. Při automatickém zapínání a vypínání sekcí ramen pomocí signálu GPS jsou ramena automaticky nastavena do spodní polohy před zapnutím trysek. Přesná aplikace ze správné výšky zajistí perfektní pokrytí a minimalizuje nebezpečí úletu. Tuto funkci dosud nepodporují zařízení s Isobus standardy, je dostupná jen na strojích vybavených systémem AMABUS. Brzy se ale přizpůsobí i mezinárodním standardům.
Novým zákazníkům pomůže i zvýšený výkon čerpadla postřikovačů UX Special. Čerpadlo Altekmá kapacitu 380 litrů za minutu, takže je možné osadit model UX 4200 Special rameny Super-L o záběru až 30 metrů. Zvýšenou kapacitu ocení i pěstitelé brambor s rameny o záběru 27 metrů, kteří mohou aplikovat vyšší dávky. Lze i o pět procent zvětšit kapacitu nádrže a zvýšit pojezdovou rychlost při práci.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info