agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Berthoud Tenor

Přidáno: 10. 8. 2014 09:13:16 Počet shlédnutí: 783

10 Srpen 2014

Berthoud je opravdový specialista na postřikovou techniku se svojí nabídkou pro všechny velikosti a druhy zemědělských hospodářství, od jednoduchých až vysoce specializované. Nabízí tři skupiny výrobků určené pro řádkové kultury, sady i vinice, s kapacitou zásobníků od 200 do sedmi tisíc litrů. Po dosažení vedoucí pozice v posledních letech na francouzském trhu se rozhodl zvýšit svůj podíl i na zahraničních trzích.

Berthoud Tenor

Tento francouzský výrobce konstruuje veškeré prvky na svých strojích, takže má dokonalou kontrolu nad každým detailem postřikovačů od čerpadel po postřiková ramena, od ovládacích prvků po odpružení stroje.
Berthoud představil systém přímého vstřikování Clean sprayer, který byl oceněn čestnou cenou na veletrhu Sima. Čím se liší od ostatních? Míchadlo Cyclone, patent Berthoud, může plynule aplikovat homogenní směs chemikálií, kterou připravuje přímo při práci. Clean Sprayer umožňuje obsluze použít současně tři chemické látky nebo jednu po druhé při vysokém aplikačním množství bez nutnosti opuštění svého sedadla.
Dávka účinné látky může být měněna beze změny celkového aplikovaného množství postřikové jíchy. Ta cirkuluje v krátkém potrubí a celkové množství koncentrovaného přípravku snižuje hysterezi na rozdíl od ostatních systémů přirozenou cestou. Lze tak mnohem lépe reagovat na potřebu různé dávky a na měnící se pojezdovou rychlost.
Zásobník s koncentrátem může být instalován nebo odebrán bez dotyku obsluhy aktivní látky. Tím se snižuje riziko kontaminace. Tento systém byl vyvinut pro použití na tradičních postřikovačích, které tak mohou bez problémů pracovat bez systémů přímého vstřikování.
A jaké jsou přínosy pro uživatele? Především přímá injektáž snižuje množství zbytků po skončení práce, čímž se podstatně zjednoduší závěrečný proplach a omezí se množství tekutého odpadu, který je nutné bezpečně zlikvidovat. Jako zásobník účinného prostředku lze využít klasický kanystr, který se připojí k systému. Obsluha se tak nedostane do kontaktu s chemikálií. Optimalizuje se i čas ošetřování, kdy se zkracuje čas potřebný k promíchání jíchy v nádrži.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info