agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Case IH Maxxum CVX

Přidáno: 9. 8. 2014 22:29:46 Počet shlédnutí: 2059

09 Srpen 2014

Case IH představil tři nové modely Maxxum EP vybavené plynulou převodovkou a rozšířil tak nabídku CVX převodovek mezi čtyřválcové traktory. Stroje Maxxum 110 CVX, 120 CVX a 130 CVX představují nejnovější všestranné traktory pro široké možnosti využití díky silným motorům a komfortním kabinám.

Case IH Maxxum CVX

Traktory Maxxum CVX jsou vybaveny osvědčenou plynulou převodovkou s dvojspojkovou technologií. Tyto převodovky tak umožní bezstupňový převod z nuly do 50 kilometrů v hodině, přičemž disponují dostatečnou účinností díky dvěma mechanickým rychlostním rozsahům. Hydraulický výkon je dostupný rovnoměrně v celém rychlostním rozsahu a vyžaduje o čtvrtinu méně celkového výkonu. Maximální pojezdové rychlosti 50 km/h je dosaženo při snížených otáčkách motoru 1750 za minutu (40 km/h při 1600 otáčkách za minutu).
Změna mechanického převodu mezi pracovními rozsahy probíhá automaticky za použití dvojspojkové technologie. Ta zajistí, že jsou minimalizovány ztráty třením a zvýší se tak účinnost. Traktory jsou vybaveny automatickým řízením produktivity APM, který se osvědčil na silnějších traktorech Case IH, jenž automaticky snižuje otáčky motoru při snížené potřebě výkonu. Rovněž v nich najdeme systém automatického ovládání zastavení. Díky tomu může traktor bezpečně zastavit ve svahu, ať s nebo bez zatížení a bez nutnosti použití spojkového pedálu.
Stroje pohánějí čtyřválcové turbomotory s mezichladičem. Jejich objem činí 4,5 litru a všechny typy mají elektronicky řízené vysokotlaké vstřikování common rail. Motory disponují zvýšeným výkonem o deset procent při snížených otáčkách 1900 za minutu, čímž se snižuje spotřeba paliva.
Nové Maxxumy disponují technologií Efficient Power. Znamená to, že jsou motory vybaveny technologií SCR a jsou optimalizovány pro dosažení maximálního točivého momentu při 1500 otáčkách zam minutu. Rovněž jsou vybaveny systémem navýšení výkonu, který poskytne dalších 22 koní při jmenovitých otáčkách. Například Maxxum 130 CVX má maximální výkon 143 koní. Při práci s vývodovým hřídelem nebo při transportu lze získat výkon až 163 koní.
Další novinkou je systém kontroly otáček motoru při zastavení. Nově vyvinutá programová funkce snižuje spotřebu paliva tím, že automaticky sníží otáčky z 850 na 650 za minutu třicet vteřin poté, co řidič opustí kabinu, pokud nejsou v činnosti vnější okruhy hydrauliky nebo zvedací ramena.
Nový Maxxum CVX je dodáván s kabinou Surround Cab, která nabízí komfortní prostředí. Je největší ve své třídě a obsluha má vynikající výhled díky prosklené ploše 5,78 metrů čtverečních. Čtyřsloupková konstrukce a integrované střešní okno umožní nepřerušovaný výhled vpřed v rozsahu 105 stupňů, což je ideální pro práci s čelním nakladačem. S úrovní hluku 69 decibelů jde o nejtišší kabinu na trhu.
Traktory těží z ovládacího konceptu, vyzkoušeného na větších traktorech Case IH. Ergonomické uspořádání všech ovladačů zabezpečí snadné řízení. Všechna důležitá tlačítka a Multicontroller jsou integrovány do pravé opěrky. Na konzole může být umístěn i dotykový monitor AFS Pro 300 nebo AFS Pro 700, což z těchto traktorů dělá ideální řešení pro přesné zemědělství.
Stroje jsou osazeny nejnovější generací Multicontroller, který prošel vylepšeními v souladu s požadavky na obsluhu a ergonomii. Například stačí stisk jediného tlačítka ke změně směru pojezdu. Nové podsvícení tlačítek zajistí bezpečnější obsluhu při soumraku nebo v noci. Kromě toho se zvětšila plocha ovladačů a obsluhu usnadní i hladší povrch podložky.
Jako opravdu přizpůsobivý traktor je Maxxum vybaven přizpůsobivým hydraulickým systémem. Pístové čerpadlo poskytuje vysoký průtok až 125 litrů za minutu, včetně ovládání průtoku a času v případě potřeby. Zadní ramena uzvednou až 7864 kilogramů, přední 3100 kg. Až sedm elektrohydraulicky ovládaných vnějších okruhů umožní pracovat se širokým spektrem nářadí. Čytři okruhy jsou vzadu a tři uprostřed.
Nový ovládací systém přední hydrauliky umožňuje snazší obsluhu vpředu pověšeného nářadí. Mohou být nastaveny dvě výšky přední ramen, takže systém ovládání automaticky přepne do režimu kopírování, jakmile je dosaženo pracovní pozice nářadí. To ocení obsluha například při práci s čelní žací lištou.
Nové traktory Maxxum CVX EP jsou vyráběny v rakouské továrně v St. Valentin a budou dostupné od ledna příštího roku.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info