agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Case IH Quadtrac 620

Přidáno: 9. 8. 2014 22:28:26 Počet shlédnutí: 3132

09 Srpen 2014

Sérií pro rok 2014 Case IH představuje nejnovější generaci traktorů Steiger a Quadtrack, zahrnující nové modely Quadtrack 540, Quadtrack 580 a nový vrchol řady – Quadtrack 620 se jmenovitým výkonem 628 koní a maximálním výkonem až 692 koní. Výsledkem je, že nové Steigery a Quadtracky jsou nejsilnějšími sériově vyráběnými traktory na světě. Kromě toho poskytují točivý moment blížící se hodnotě 3000 Nm a vlastní hmotnost je 25 tun.

Case IH Quadtrac 620


Modelová řada Case IH Steiger se rozšiřuje o tři nové typy s číselným označením 540, 580 a 620 s výkonem motoru od 543 do 628 koní. Zvyšuje se tak nabídka výkonu existující série Steiger, takže Case IH nabízí nejsilnější kolový traktor na světě.
Podvozek nových traktorů byl přizpůsoben zvýšenému výkonu, jsou do něj začleněna závaží a je vybaven odolnějšími součástkami, které například zahrnují robustnější nápravy a náboje kol.
Zesilněný podvozek na nových Steigerech s novým odolnějším pohonem a součástkami převodovky nastavují nové standardy v produktivitě a umožňují traktorům splnit požadavky na těžké tažné práce při zpracování půdy a setí.
Výkon, trakce, ochrana půdy
Podvozek Quadtracku se čtyřmi nezávisle poháněnými pásy poskytuje konstantní kontaktní plochu 5,6 čtverečních metrů, což je přibližně o čtvrtinu více než ostatní traktory v této kategorii. Díky tomu se zvyšuje přenos síly na podložku, snižuje se měrný tlak na půdu a snižuje se prokluz.
K úspěšnosti traktorů Quadtrack přispívá množství klíčových prvků, které jsou výsledkem jedinečné konstrukce a konceptu. Například pásové jednotky se mohou vykývnout o deset stupňů nahoru i dolů. Tím je zajištěna velká kontaktní plocha v různých pracovních situacích a snižuje se tak utužení půdy. Práce s nezávislým a samostatným odpružením každé jednotky, dlouhý rozvor 3,92 metru a koncept pohonu zajistí, že je přenesen veškerý výkon. Uprostřed umístěný kloub zase zabezpečí rovnoměrné rozložení hmotnosti na všechny čtyři pásy. Díky tomu není nutné na Quadtrack připevňovat žádná závaží.
Traktory Quadtrack mohou být řízeny pod zatížením v každé pracovní situaci a nabízejí optimální výkonnost i na mokrých pozemcích nebo při jiných ztížených podmínkách. Rozložení hmotnosti je již v továrně optimalizováno pomocí napevno uchycených závaží pro všechny práce s rozložením 60 procent na přední a 40 procent na zadní nápravu.
Kromě toho mají traktory Steiger i Quadtrack největší kabinu s dokonalým výhledem do všech stran. Kabina Surveyor se vyznačuje exkluzivním odpružením. To vyrovnává otřesy a minimalizuje pohyb vpřed a vzad stejně jako boční výkyvy, což přispívá ke zvýšení jízdní pohody a zlepšuje ovládání.
Všechny nové modely jsou poháněny FPT motory Industrial Cursor 13. Tyto šestiválcové jednotky s objemem 12,9 litru a dvěma mezichladiči podstatně zlepšily tepelnou účinnost motoru bez omezení tažné síly s točivým momentem 2941 Nm. Do palivové nádrže se vejde 1900 litrů nafty a 320 litrů AdBlue, což zabezpečí celodenní práci na poli.
Nové traktory jsou první z produkce Case IH, které jsou osazeny pouze systémem SCR, který umožňuje splnit požadavky emisní normy Tier 4. Jeho integraci do současného systému Efficient Power umožnila patentovaná technologie ošetření spalin.
Motory jsou vybaveny novou technologií Hi-eSCR s optimalizovaným spalováním, která pokračuje v zajištění účinného spalování u traktorů Case IH Quadtrack. Tato patentovaná technologie nezajistí jen úsporu paliva, ale také zvýší přeměnu oxidů dusíku až na 95 procent ve srovnání s ostatními systémy s účinností 80 – 85 procent.
Soustava ošetření spalin Efficient Power se zajistí samostatným SCR systémem, který je vně motoru. Díky tomu se získá větší výkon, sníží se spotřeba paliva a naroste spolehlivost. Motory jsou vyrobeny tak, aby poskytovaly nejvyšší výkon bez zvýšené emise spalin nebo snížení účinnosti. Přesně řízený proces spalování bez recirkulace spalin zabezpečí snížení spotřeby paliva.
Vysoce účinný systém SCR se vyznačuje řízením spotřeby AdBlue s přesným ovládáním v celém pracovním rozsahu. Jde o výsledek množství patentovaných řešení registrovaných v průběhu vývoje a výzkumu FPT Industrial. Patenty jsou jedna věc, druhou je optimalizace dynamických modelů toku spalin a přesné dávkování AdBlue. Vstřikování AdBlue do výfuku je přímo úměrné množství oxidů dusíku produkovaného motorem. Senzory amoniaku a oxidů dusíku detekuje okamžité podmínky katalyzátoru a umožňují prodloužení jeho životnosti. Technologie míchání ve výfuku v systému ošetření spalin zajistí dokonalou přeměnu AdBlue na vodu a stálou distribuci amoniaku vstupujícího do katalyzátoru.
Stejně jako dříve, jsou i nové traktory Steiger a Quadtrack vybaveny nejkomfortnější a největší kabinou na traktorovém trhu. S nvou sérií přichází množství drobných vylepšení. Kabina má nové ergonomické uspořádání jako je třeba ventilace sedadla řidiče a větší zpětná zrcátka, která mohou být vyhřívaná a elektronicky ovládaná. Sedadlo řidiče se může pro zlepšení výhledu na vzadu připojené nářadí otočit o 40 stupňů, čímž se podstatně snižuje námaha řidiče při kontrole nářadí.
Obě typové řady mají nejnovější generaci ovladače Multicontroller, který se vyznačuje množstvím vylepšení. Nová konstrukce umožňuje snazší ovládání a poosvětlené ovládací prvky zvýší bezpečnost při práci v noci. Pomocí Multicontrolleru lze ovládat až osm vnějších okruhů, stejně jako funkce automatické práce na souvrati.
Do opěrky ruky je integrován barevný monitor AFS Pro 700, čímž je umožněno jeho ovládání přímo ze sedadla řidiče. AFS Pro 700 nabízí nejnovější standardy přátelsky příjemného ovládání všech funkcí automatického řízení, stejně jako klíčové prvky ovládání traktoru, jako je například řízení průtoku hydrauliky. Nastavení AFS Pro 700 může být uzpůsobeno tak, aby zobrazovaly důležité informace nutné pro konkrétní práci.
Všechny nové stroje jsou vybaveny systémem APM, který automaticky volí nejlepší kombinaci převodového stupně a otáček motoru pro každé nářadí a typ pozemku. Při jeho aktivaci obsluha ovládá pouze pojezdovou rychlost.
Synchronizovaná převodovka s plným řazením pod zatížením nabízí šestnáct stupňů vpřed a dva vzad s maximální transportní rychlostí 37 kilometrů v hodině. Směrem vzad traktory dosáhnou až 13,5 km/h. Pro práce na poli je vhodných devět rychlostních stupňů. Rychlosti v hlavních pracovních rozsazích jsou ideálně uzpůsobeny pro běžné práce a pracovní podmínky.
Zadní závěs kategorie 5 umožňuje svislé zatížení až sedm tun a volitelná ramena mají u všech typů nosnost až devět tun. Zadní vývodový hřídel s 1000 otáčkami za minutu patří také k volitelné výbavě a umožňuje přenos maximálního výkonu při snížených otáčkách motoru.
Souprava intenzivního osvětlení s nastavitelnými světlomety HID zajistí výhled do všech stran při práci v noci. Tento systém je pětkrát až šestkrát svítivější než běžné systémy a HID světla vydrží o šest tisíc hodin déle než standardní osvětlení.
Všechny traktory Steiger a Quadtrack mohou být již v továrně vybaveny naváděcím zařízením AccuGuide. Naváděcí systém zahrnuje nejnovější přijímač AFS372. Díky tomu lze přijímat signály GPS i Glonass bez nutnosti dalších plateb, díky čemu se zvýší počet dostupných satelitů.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info