agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Claas Arion 400

Přidáno: 24. 8. 2014 22:54:31 Počet shlédnutí: 2712

24 Srpen 2014

V posledních letech se CLAAS soustředil při vývoji traktorů na výkonový segment nad 140 koní a rozšířil jej o množství nových strojů. N\ní svou sílu napřel do oblasti s nižšími výkony a modernizuje standardní traktory s výkony do 140 koní. Výsledkem je nový ARION 400, který prošel kompletní obměnou od motoru až po střechu. S množstvím výkonových možností a volitelnými možnostmi jde o traktor, který splní jakékoli přání.

Claas Arion 400

 

 

 

Dosud byly v této sérii nabízeny tři modely s označení 410 420 a 430. Nahrazuje je šest typů s označením od 410 do 460 a výkony pohybujícími se v rozmezí hodnot 90 a 140 koní.

Traktory s výkony do 140 koní tvoří podstatnou část trhu na celém světě. V tomto segmentu je základním požadavkem nabídnout jednoduchý a zároveň plně vybavený stroj. Nový ARION 400 tomu odpovídá díky množství různých variant s mnoha volitelnými možnostmi.

Zákazníci si mohou zvolit mezi čtyřmi konstrukcemi kabiny a čtyřmi verzemi střechy. Traktory jsou dostupné s jednodílným čelním sklem, s rozšířeným čelním sklem, s kabinou PANORAMIC nebo s pětisloupkovou kabinou bez pravých dveří. Posledně jmenovaná je zkonstruována speciálně pro práci v komunálních službách a všude tam, kde nejsou potřeba pravé dveře nebo další sloupek. Místo toho tam najdeme tvrzené polykarbonátové okno. Všechny ostatní kabiny mají dveře na obou stranách, které se díky šesti sloupkům otevírají s malým přesahem do strany. To je výhodné například při práci v malých budovách, kde je hlavním hlediskem výběru omezený prostor.

Když přejdeme ke střeše, mají zákazníci na výběr mezi střechou PANORAMIC, která určuje nová měřítka pro výhled z kabiny. Alternativou je vyšší střecha se střešním oknem a nízká střešcha s nebo bez střešního okna. Nízká verze ARIONu patří k nejnižším traktorům této výkonové kategorie, výška činí 2,48 metru.

Nová kabina PANORAMIC s prosklenou plochou 2,41 metru čtverečného dává řidiči zcela nový pocit prostoru. Čelní sklo a polykarbonátové střešní okno jsou spolu spojeny bez přechodu, což dává řidiči ničím nepřerušovaný výhled na pole i na čelní nakladač v rozsahu devadesáti stupňů.

Všechny varianty kabin nového ARIONu 400 mají vylepšený koncept ergonomie a ovládání, který v sobě zahrnuje nový multifunkční ovladač. Ten je určen pro plnou kontrolu čelního nakladače, převodovky, zadního závěsu, otáček motoru a volitelně dvou elektronicky ovládaných jednotek. Ovladač je vytvarován tak, aby perfektně sedl do ruky a umožňuje využít všechny funkce převodovky pomocí páčkového přepínače. Můžete tak přepínat mezi převodovými stupni a aktivovat souvraťový převod pouhým pohybem palce. Všechny funkce čelního nakladače mohou být obsluhovány pomocí multifunkčního ovladače ve dvou variantách. Elektrohydraulicky pomocí funkce ELECTROPILOT nebo hydraulicky s funkcí FLEXPILOT.

Stejně jako u větších traktorů si můžeme naklopit a teleskopicky vysunout sloupek řízení, takže se může přizpůsobit potřebám řidiče. Na řídícím sloupku najdeme i přístrojovou desku. Koncept nové kabiny také zahrnuje množství skladovacích prostor a několik praktických vylepšení. Například vpravo nad baterií najdeme přihrádku na nářadí. Nebo třeba koule zadních ramen lze uskladnit v přihrádce zadního blatníku, kde budou chráněny před prachem.

Velký výběr mají zákazníci také při volbě hydrauliky. Dostupné jsou tři různé hydraulické okruhy, kterými lze vybavit všechny modely. Jde o otevřený hydraulický okruh pro standardní použití s čerpadlem o výkonu 60 litrů za minutu nebo otevřený okruh s průtokem 98 litrů za minutu, který je určen pro použití s vysokými nároky na množství použitého oleje. Ve druhém případě jde o kombinaci dvou čerpadel, kdy první s výkonem 57 litrů za minutu slouží k ovládání systémů a druhé s výkonem 47 litrů za minutu pro zadní závěs. V případě, že ovládací systém vyžaduje extrémní množství výkonu, lze aktivovat obě čerpadla stiskem tlačítka. Kromě toho CLAAS poprvé v této výkonové třídě nabízí hydraulický okruh load-sensing s čerpadlem 110 litrů za minutu, který lze volitelně vybavit funkcí Power Beyond.

U nového ARIONu 400 CLAAS pokračuje v konceptu konstrukce s rovnoměrným rozložením hmotnosti, dlouhým rozvorem a krátkou celkovou délkou stroje. Kromě toho traktory této série těží z konceptu „vosího pasu", který zabezpečí zvýšený úhel natočení kol podobně jako u traktorů sérií AXION 800 a 900. Robustní olejová pánev je nosným prvkem, což znamená, že není nutné pro motor použít obvyklé podpěry. Šetří se tím prostor, usnadňuje údržba a čelní nakladač lze připojit přímo k této nádrži a převodovce. Volitelnou možností je odpružení přední nápravy PROACTIV. Tento koncept využívá individuální odpružení každého kola. Poprvé byl využit u strojů ARION 500/600 a nyní se posouvá ke strojům s výkonem nad 90 koní.

Stejně jako u traktorů AXION 800 a 900 CLAAS vsadil na motory FPT s vysokotlakým vstřikováním s tlakem 16 MPa, dmychadlem a chlazením vzduchu. Jde o první traktory v této výkonové kategorii, jejichž čtyřválcové motory o objemu 4,5 litru splňují emisní normu stupně IV. Toho je dosaženo díky dvoustupňovému systému, tvořenému diesel oxidačním katalyzátorem kombinovaným s technologií SCR. Díky tomu není nutné využívat recirkulaci spalin ani filtr pevných částic. Inspirací byly silnější traktory i kvůli možnosti integrace systémů ovládajících emise pod kapotu. Díky tomu se udržel ničím nepřerušovaný výhled obsluhy.

Na traktorech nenajdeme funkci navýšení výkonu, všechen výkon je dostupný vždy a při všech použitích. Stejně jako jejich předchůdci využívají stroje ARION 400 vyzkoušenou převodovku QUADRASHIFT se šestnácti stupni vpřed i vzad. Čtyři stupně řazené pod zatížením a čtyři elektrohydraulicky ovládané rychlostní rozsahy umožňují využít plný rozsah bez nutnosti použití spojkového pedálu. Díky automatické jednotce QUADRACTIV může převodovka pracovat zcela automaticky.

Pro ty, kdo chtějí nový traktor používat při jednoduchých pracích, je ideální variantou standardní verze ARION 400 s minimem elektronických součástek. Ovšem i nové traktory nabízejí množství automatických funkcí, jako například automatický zámek diferenciálu, aktivaci pohonu všech čtyř kol, nebo zapnutí a vypnutí vývodového hřídele, které podstatně ulehčují práci. Pro traktory vybavené systémem CIS jsou dostupné i další volitelné možnosti a nastavení. Například jde o funkce palubního počítače jako je reverzace pod zatížením REVERSHIFT, automatické řazení pod zatížením QUADRACTIV nebo elektronický ovládací systém s řízením času a množství. Systém CIS se ovládá běžným způsobem pomocí otočného potenciometru a tlačítka.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info