agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Claas Arion CMatic

Přidáno: 10. 8. 2014 08:58:13 Počet shlédnutí: 1236

10 Srpen 2014

Před dvěma roky byly představeny nové modely CLAAS ARION 500 a 600 ve verzích CIS a CEBIS s převodovkou HEXASHIFT. Tuto nabídku Claas rozšířil o variantu s plynulou převodovkou a rozšířil tak nabídku přidáním verze ARION 500/600 CMATIC s výkonem od 140 do 184 koní.

Claas Arion CMatic

Výhody plynulé převodovky jsou zřetelné při používání při různých druzích prací od pomalé jízdy při údržbě polí až po těžkou kultivaci nebo od práce s vývodovým hřídelem až po transportní práce. Na nových traktorech ARION CMATIK je použita nová převodovka EQ 200 vyrobená v závodě CLAAS Industrietechnik v Paderbornu Byla vyvinuta za spolupráce CIT a CLAAS Tractor ve Francii pro využití ve středně velkých traktorech a odpovídá normám automobilových standardů. Zkoušena byla na jednom z nejmodernějších testovacích center v Paderbornu.
CLAAS Industrietechnik již více než 55 let vyvíjí technologie pohonu, elektroniky a hydrauliky. Množství součástek jako jsou převodovky a nápravy pro sklizňové stroje nebo i pásové jednotky TERRA TRACK, které mají celosvětový úspěch a jsou používány ve strojích CLAAS najdeme i na strojích jiných výrobců.
Vyzkoušené komponenty převodovek byly inteligentně skombinovány s dalšími a výsledkem je EQ 200, která se vyznačuje vysokou úrovní účinnosti, která je víceméně stejná při různých rychlostech. Tyto součástky zahrnují vícestupňovou planetovou převodovku, hydrostatickou jednotku a dvě vícelamelové spojky.
Automatická změna stupně nemění pouze převodový poměr, ale také přenos veškerého výkonu převodovkou. Při zrychlování dvě spojkové hřídele postupně zvyšují svoji rychlost, až dosáhnou stejné hodnoty. Vícelamelové spojky mění převodový poměr v dokonalé souhře. To znamená, že změna převodu pod zatížením bez náhlého zvýšení otáček a točivého momentu zajistí plynuklé zrychlení z nuly na 50 kilometrů v hodině. Řidič si vlastně ani neuvědomí změnu převodového poměru. Kromě toho po dosažení maximální pojezdové rychlosti 50 km/h pracuje traktor s otáčkami motoru 1500 za minutu.
Konstrukce skříně převodovky ARIONu 500/600 CMATIC umožnila snížit hladinu oleje, čímž se předchází riziku ztrát způsobených šploucháním oleje. Tím se šetří palivo při rychlé jízdě na silnici. Dostupných je až 40 litrů oleje pro vnější okruhy hydrauliky, což ocení uživatelé velkých sklápěcích návěsů.
Při vývoji traktoru ARION CMATIC byl důležitý komfort obsluhy, stejně jako u větších bratrů AXION. Řidič může snadno přepnout směr pojezdu vpřed nebo vzad pomocí páky REVERSHIFT na volantu nebo ovládací pákou pojezdové rychlosti CMOTION na opěrce ruky. Mezi prvním a druhým rozsahem není třeba řadit ručně. Převodovka automaticky pracuje ve vhodném režimu, takže obsluha nic nemusí dělat a nehrozí, že by použila nevhodný rozsah.
Traktory se také mohou pochlubit aktivní brzdou, která zvyšuje bezpečnost při zastavení nebo na svahu. Stejně jako v ostatních traktorech CLAAS je použit systém CEBIS pro nastavení optimální konfigurace převodovky a stroje. Řidič může zvolit odpovídající pracovní režim stisknutím tlačítka a pro jízdu využije buď pedály nebo páku CMOTION

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info