agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Čtyři nové LINERy

Přidáno: 28. 12. 2017 21:47:21 Počet shlédnutí: 72

28 Prosinec 2017

Liner 1800 TWIN je zbrusu nový model, zatímco modely LINER 1700 TWIN a 1900 jsou nástupci modelů LINER 1650 a 1750. Nové rotační stroje se dvěma rotory přinášejí výkony, které potřebují intenzivní travní porosty, zatímco LINER 320 je ideální volbou pro menší plochy a svahy. Všechny modely jsou vybaveny novou technologií, jako je například uzavřené bezúdržbové ložisko pohonu rotoru, vačkové válečky pracující v olejové lázni a konzoly na držáky ramen PROFIX pro stranové shrnování.

Čtyři nové LINERy

Stejně jako u všech strojů CLAAS, čtyři nové modely LINER mají hermeticky utěsněnou rotorovou hlavu s osmi, 12 nebo 14 prstovými rameny s plynulým mazáním vačkových válečků v olejové lázni. Tím je zajištěna vysoká spolehlivost a provoz bez údržby.

Všechny nové dvourotorové stroje jsou vybaveny taženým plně plovoucím zavěšením rotoru, které je řízeno kulovou hlavou a nabízí maximální volnost pohybu. Inovativní konstrukce umožňuje rotorům přizpůsobit se jakémukoliv povrchu, a to i na extrémně nerovném pozemku, což zaručuje čistý výkon při všech pozicích a vysokou kvalitu krmiva.

Stejně jako aktuální verze LINER 1600 a 1700, rotory na nových stranových shrnovačích mají standardně třecí spojku. Výhodou je, že maximální zatížení je šetrně tlumeno a materiál je chráněn. Řidič může pokračovat v jízdě i v náročných podmínkách nebo na malých překážkách. Držáky s nastaveným ohybem poskytují dodatečnou úroveň provozní spolehlivosti. Pokud dojde k najetí na překážku, ohne se pouze dotyčné rameno a pohon zůstane nepoškozený. Díky osvědčeným držákům PROFIX standardně mohou být vadné rameny prstů vyměněny přímo na poli s minimální námahou. Převodovka PROFIX zajišťuje také bezpečné a nízké opotřebení prstových ramen v konzolách.

Všechny nové rotační stroje se dvěma rotory také mají standardně dvojité U-prsty. Jejich speciálně vyvinutý tvar zajišťuje, že hroty jsou vždy v záběru a pracují jemně a spolehlivě, takže i velké množství krmiv je bez problémů shrnuto. Prsty mají tloušťku 9,5 mm, což jim zajistí požadovanou robustnost a flexibilitu.

Nové modely LINER 1700 TWIN a 1800 TWIN nabízejí možnost tvorby jednoho nebo dvou řádků pomocí teleskopických ramen. U dvojitého pokládání řádků je nutné pouze nastavit zarážky. Pro rovnoměrné ukládání hmoty je pro oba modely TWIN k dispozici také volitelný ochranný kryt. Při sklopení se hlavní kryt automaticky otáčí pomocí paralelogramu, což snižuje přepravní výšku. Ochranný kryt může být také uzamčen v přepravní poloze, aby se při návratu na jediný řádek mohla položit co nejširší vrstva. Dalším doplňkovým doplňkem je hydraulické sklápění ochranného krytu.

Všechny tři nové stranové shrnovače mají standardně čtyřkolový podvozek na obou rotorech, což zaručuje vysokou kvalitu píce a jemné shrnování bez poškození půdy. Uspořádání kol, která jsou co nejblíže rotujícím prstům, byla optimalizována tak, aby kopírovala půdní profil a dosáhla čistého hrabání s minimální kontaminací půdy. Volitelně jsou k dispozici pro všechny modely šestikolové podvozky. Díky umístění hlavního podvozku, který je opatřen velkými pneumatikami, nabízí všechny modely také vynikající stabilitu během přepravy nebo jízdě na svahu. Pro další zlepšení stability jsou k dispozici volitelná závaží. Zámek řízení až do 80° je možný spolu s aktivním řízením jako standard a zajišťují požadovanou manévrovatelnost na malých polích.

Hydraulické sekvenční spínání umožňuje nastavit časovou prodlevu pro zvedání a spouštění rotorů. Při zvedání nebo spouštění rotorů se zabrání vniknutí prstů do půdy. Díky velmi vysoké výšce zdvihu až do 50 cm není přejezd přes příčné řádky žádným problémem. Při tvorbě dvou řádků je možná světlá výška 55 centimetrů.

Přepravní výška všech tří modelů LINER je menší než čtyři metry i v přepravní poloze, což znamená, že před jízdou po silnici není třeba demontovat hrabice. Řidič může přestavit shrnovač z provozní do přepravní polohy z kabiny, aniž by musel vystoupit. Všechny modely mají maximální povolenou přepravní rychlost 50 km / h.

Nový jednorotorový LINER 320 doplňuje řadu kompaktních shrnovačů CLAAS s vyspělou technologií. Stejně jako u větších modelů je pohon rotoru včetně vačkové dráhy zcela utěsněn a průběžně mazán. LINER 320 má pracovní šířku 3,20 m a je osazen osmi rameny se třemi pružnými prsty. Tříbodové připojení se stabilizačním rámem zaručuje hladký průběh, a to i v náročných podmínkách a v kopcovitém terénu. To v kombinaci s odlehčenou konstrukcí činí z LINER 320 ideální vstupní model pro menší farmy, kde se práce pravidelně odehrává na nepravidelně tvarovaných polích nebo na náročných svazích.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info