agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Čtyři řádky, 15 tun, 530 koní

Přidáno: 22. 1. 2018 21:53:25 Počet shlédnutí: 114

22 Leden 2018

K nepřehlédnutí je zbrusu nový čtyřřádkový samojízdný bramborový kombajn VENTOR 4150, doplněný o 15tunový vykládací zásobník. Klíčovým prvkem tohoto sklízeče o výkonu 530 koní je integrace dobře osvědčeného zařízení SE – kombinované separační zařízení sestávající ze sítových zdvihacích a prosévacích dopravníků, které zajistí i oddělení natě a plevelů pomocí sít s širokými oky. Tento princip je v současné době standardní jak pro jednořádkové, tak pro dvouřádkové bramborové kombajny. Dosud tato technologie nebyla vhodná pro čtyřřádkové sklízeče kvůli technickým bariérám.

Čtyři řádky, 15 tun, 530 koní

VENTOR 4150 je první samojízdný čtyřřádkový bramborový kombajn se silným pohonem, který je vybaven systémem SE, který zdvojnásobuje produktivitu ve srovnání s řádkovým strojem. To bylo možné dělením toku plodin na dvě hlavní linky po celém stroji. Inovativní sklápěcí mechanismus dvou oddělených sítových dopravníků, které jsou namontovány na obou stranách, snižuje šířku stroje tak, aby splňovala specifikace silničního provozu.
Při pohledu na přední část stroje jsou vidět na první pohled výhody stroje VENTOR 4150. Integrace principu SE umožňuje úsporu paliva bez využití kopírování. Před vyorávací jednotkou nejsou žádná kola, která by mohla vést ke zhutnění půdy, tvorbě kolejí nebo poškození brambor. Umožňuje okamžité vyorávání, a to i při najetí do nového pole. Díky systému TerraFloat je plodina dokonale rozdělena na obě strany prvních hlavních dopravníků umožňujících optimální prosévání. Speedtronic automaticky nastavuje rychlost separačních zařízení, snižuje pracovní zatížení obsluhy a umožňuje větší soustředění na další oblasti stroje. Po průchodu separátory mohou být na plošině až tři osoby pro kontrolu hlíz. Plodina pak skončí v zásobníku o objemu 15 tun.
I podvozek VENTOR 4150 má několik vylepšení. Systém kol s krabím chodem a velkými flotačními pneumatikami (vpředu 900/70 R32, vzadu 900/60 R38) umožňuje plynulou jízdu s malými rázy na poli: Stroj pokrývá celý povrch rovnoměrně. Při krabím chodu zajišťuje patentovaný systém sít hladký a plynulý přechod hlíz mezi první a druhou soustavou sít.
S vnitřním průměrem otáčení pouze 6,1 metru je VENTOR mnohem lépe ovladatelný než jakýkoli návěsný sklízeč. Automatické centrování náprav a automatické vyrovnání jsou standardní výbavou.
Obsluha má výborný výhled na přední část stroje z komfortní kabiny a díky své pokročilé koncepci ErgoDrive má všechny funkce stroje v dosahu. Nový ovládací terminál CCI 1200 s obrazovkou 12,1 palce a nové interaktivní rozhraní GDI poskytují obsluze dokonalý přehled o provozu a výkonu stroje. Systém kamer Visual Protect je běžnou funkcí, MemoryControl pro sledování a ukládání parametrů sklizně a systém autopilot jsou standardem.
VENTOR je standardně vybaven novým digitálním kamerovým systémem ProCam, který je tvořen dvěma vysoce kvalitními širokoúhlými objektivy a také monitorem s vysokým rozlišením s funkcí rozděleného displeje. Tradiční systémy poskytují řidiči pohled na zadní část stroje, nikoliv na boční plochy. To by mohlo představovat nebezpečí pro lidi stojící v těchto oblastech, stejně jako větší šance na poškození stroje okolními předměty, jako jsou například stromy. Navzdory velikosti stroje nabízí ProCam řidiči pohled v 360° bez jakýchkoliv mrtvých míst.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info