agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Další rozvoj výroby

Přidáno: 22. 7. 2015 23:04:52 Počet shlédnutí: 1389

22 Červenec 2015

Ålö AB patří celosvětově k největším dodavatelům zemědělského nářadí. Již od roku 1949 vyrábí čelní traktorové nakladače pod názvy Quicke a Trima s spolupracuje s výrobci nakladačů při produkci pracovních adaptérů. S vlastními prodejními organizacemi v osmi zemích, výrobními závody ve čtyřech státech a zákazníky ve více než 145 zásobuje více než 25 procent trhu s nakladači pro traktory s výkony nad 50 koní.

Další rozvoj výroby

Alö AB představuje další rozšíření populární série čelních nakladačů Versa X. Nový model nese označení X16 a jde o nejmenšího člena této rodiny. X16 je určen pro traktory s výkony mezi 30 a 60 koni, jako je například New Holland TD 3.50 nebo Case IH Farmall 55A. Rozšíření nabídky je součástí strategie přizpůsobení čelních nakladačů, které jsou konstruovány pro všechny velikosti traktorů.

„Tato velikost nakladače doplňuje část trhu mezi klasickými zemědělskými traktory a rychle rostoucím segmentem kompaktních traktorů. Můžeme vidět, že tato oblast nabízí možnosti budoucího růstu," řekl výrobní ředitel společnosti Urban Rönnqvist.

Alö také chce usnadnit každému přizpůsobit řešení čelního nakladače jednotlivým typům traktorů. Stejně jako větší typy nakladačů může být X16 ovládán pomocí systému hydraulických ventilů LCS. Model X16 lze vybavit třetí funkcí, SoftDrive, připojovacím adaptérem MC4 a v závislosti na trhu je společná nabídka adaptérů Quicke i Trima.

„Musíme brát v úvahu přání našich zákazníků a trendy vývoje na traktorovém trhu. Tak nabídneme uživatelům výrobek, který odpovídá jejich potřebám," doplnil marketingový ředitel Niklas Aström. Model X16 je dostupný od tohoto roku.

Od podzimu Alö nabízí vylepšenou verzi svého odřezávače siláže Silocut. Modernizovaný model se vyznačuje především navařenými pouzdry prstů, šroubovanými noži, třemi kuželovými prsty a dalšími zlepšeními zlepšujícími přístupnost při servisu.

„Zákazníci na toto vylepšení již nějakou dobu čekali a jejich požadavkům jsme vyšli vstříc vytvořením nového modelu Silocut SG. Trendem u silných traktorů je nabídnout nářadí s nižší náchylností k otěru a vyšší odolností. Nový model tyto požadavky přesně naplňuje. Navařená pouzdra jsou mnohem širší a odpovídají zvýšené nosnosti a k tomu jsme přidali další krok v podobě kuželových prstů, které jsou umístěny po stranách každého modelu. Jsou umístěny ve speciálním štítu, který přenáší řezací síly z postranních nožů bez nežádoucích torzních sil na zbytek nářadí. Dvanáctimilimetrové opotřebitelní destičky pod prsty jsou na modelu SG standardem, zpevněn byl celý rám odřezávače a nová konstrukce zabraňuje znečištění krmiva při jeho nabírání," řekl výrobní ředitel Richadr Wofford.

Spolu s celkovým vylepšením přichází i zcela nový model 175 SG. S šířkou 1,75 metru zapadá přesně mezi již nabízené typy se šířkou 1,5 a dva metry, přičemž při práci využívá dva hydraulické válce pro zvýšení kapacity, ale hmotnost činí pouze 524 kilogramů. Větší, tříválcové modely se šířkami dva a2,25 metru jsou dostupné pro čelní traktorové, ale také kolové nakladače JCB a Volvo BM. Nové umístění hadic zajistí jejich ochranu před poškozením.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info