agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Další zlepšení sklízečů cukrovky

Přidáno: 7. 1. 2018 15:38:52 Počet shlédnutí: 131

07 Leden 2018

Šesti, osmi a devítiřádkové samojízdné sklízeče cukrovky řady REXOR jsou od roku 2017 vybaveny několika novými funkcemi zvyšujícími výkon.

Další zlepšení sklízečů cukrovky

REXOR se zásobníkem o objemu 22 – 30 t je standardně vybavený systémem Speedtronic, který v závislosti na zatížení automaticky mění rychlost čistících turbín a výtahů. Systém Speedtronic umožňuje separačnímu systému pracovat s nižší rychlostí, čímž poskytuje větší ochranu plodin, stejně jako snižuje pravděpodobnost ucpání. Kromě toho Speedtronic reaguje automaticky, pokud je vyžadován intenzivnější proces čištění, minimalizující poškození plodiny. Obsluha již nemusí tuto funkci upravovat ručně, a proto dává větší komfort a možnost soustředění se na další činnosti.

Pro lepší průchod plodin byly pro všechny stroje REXOR vylepšeny pruty na čistících turbínách. Výsledkem je vyšší výkonnost a jemnější manipulace s plodinou.

Vykládací dopravník na stroji REXOR může být vybaven dodatečným nástavcem (volitelný doplněk), který posouvá těžiště stroje více do středu a chrání plodinu před poškozením. Také je usnadněn transport stroje, protože se snižuje výška, což je ideální pro manévrování pod silnoproudým vedením nebo pod nízko visícími větvemi.

Pokud jde o zbavení se listů a seříznutí řepy, je potřeba pro zákazníky po celém světě splnit mnoho různých požadavků. Společnost GRIMME nabízí zákazníkům nejrozsáhlejší a nejrozmanitější výběr součástí na trhu. Obzvláště pozoruhodné jsou různé odlisťovací systémy: unikátní multi topper s takzvanou minimální seřezávací jednotkou a defoliátor série FM.

Multi topper odstraňuje suché, nízko položené řepné listy, stejně jako jemně odstraňuje zbytky chrástu v blízkosti vrcholu plodiny. FM přichází bez seřezávače řepy, čímž se snižuje počet poškozených bulev a zvyšuje se celkový výnos plodiny.

Řada GRIMME REXOR a MAXTRON může být také vybavena novým digitálním systémem videa ProCam jako volitelným doplňkem, který se skládá ze dvou ultramoderních, vysoce kvalitních širokoúhlých kamer a monitoru s funkcí rozděleného displeje. Tradiční systém poskytuje řidiči pohled na zadní část stroje, nikoliv na boční plochy. V důsledku toho by mohlo dojít k ohrožení lidí nebo k tomu, že by stroj mohl být poškozen okolními předměty, jako jsou například stromy. Navzdory velikosti stroje nabízí ProCam řidiči dokonalý výhled bez jakýchkoliv mrtvých míst.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info