agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Diskový kultivátor

Přidáno: 18. 1. 2018 22:54:50 Počet shlédnutí: 132

18 Leden 2018

Modely Ceus 4000-2TX, 5000-2TX, 6000-2TX a 7000-2TX zavádí novou flexibilní pracovní koncepci v pracovní šířce od 4,0 do 7,0 m. Ceus kombinuje činnost kompaktních diskových bran pro mělkou podmítku se sekcí pro hluboké zpracování. Tato kombinace činí Ceus dokonalým nástrojem pro farmy, které musí zaoravovat velké množství organické hmoty, jako je po sklizni kukuřice na zrno a obilí, nebo chtějí pracovat flexibilně při mělkém, tak hlubokém zpracování pouze jedním nářadím. Ceus se hodí pro zpracování strniště, jakož i pro primární půdní zpracování, hluboké kypření nebo přípravu před setím. Provozní rychlosti od 8 do 15 km / h umožňují velké výkony.

Diskový kultivátor

S novou kombinací lze spojit několik operací do jednoho přejezdu. Segment předních kotoučů s ozubenými kotouči o průměru 510 mm umožňuje mělkou podmítku v hloubkách 5 až 14 cm. Následuje segment s radlicemi C-Mix, které se mohou dostat až na maximální hloubku 30 cm. Současně síla pronikání radliček zvyšuje řezný účinek předních kotoučů.
Přední disky distribuují organickou hmotu intenzivním řezáním a mícháním zbytků plodin ve vrchní vrstvě půdy. Současně se v této horní vrstvě vyskytuje jemně strukturovaná půda. To vede k optimálním podmínkám pro rozklad slámy, stejně jako ke vzniku velmi dobrých podmínek pro klíčení a růst. Disky jsou individuálně zavěšeny a chráněny před poškozením pomocí odpružených pryžových držáků, které také zajišťují dobré přizpůsobení povrchu. Bezúdržbová ložiska na discích jsou totožná s ložisky na kotoučích Catros. Uložení kotouče o rozměru 12,5 cm a strmý úhel 17° v přední řadě disků a 14° v zadní řadě zajišťují dokonalé promíchání organické hmoty.
Úprava hloubky pracovní diskové sekce se provádí pomocí paralelního navádění, čímž lze měnit intenzitu pronikání otáčením segmentu. Dokonce i při maximální pracovní hloubce radličkové sekce lze tím, že se segment disku nastaví do horní nejvyšší pozice, diskovou sekci zcela vyřadit z činnosti. Takže je možné v případě potřeby pracovat bez mělkého kypření disky, což snižuje tažnou sílu a šetří palivo.
Následující radličková část umožňuje kypření hlubších vrstev půdy až do 30 cm. Je však také možné kypřit mělce, takže ve vlhkých a těžkých podmínkách pracují radličky nepatrně hlouběji než talíře. Tímto způsobem se uvolní půdní profil a vytvoří se hrubší struktura v půdě, což výrazně snižuje nebezpečí utužení těchto typů půdy.
Pro použití je k dispozici celý systém AMAZONE C-Mix. S roztečí kolem 40 cm a při použití volitelných 40mm HD dlát lze Ceus táhnout s minimální potřebou tažné síly i při hlubokém kypření. Pro ochranu proti přetížení je osvědčený systém C-Mix s uvolňovací silou 600 kg převzat z kultivátoru AMAZONE Cenius.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info