agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Dvě série Jaguar

Přidáno: 10. 8. 2014 08:59:09 Počet shlédnutí: 1047

10 Srpen 2014

CLAAS pokračuje ve strategii dvou modelových řad uvedením nových řezaček JAGUAR 800 a 900. S celkem jedenácti typy nabízí nejširší řadu řezaček na světě. Nový vývoj v souladu s požadavky na obsluhu, údržbu a účinnost učinil z nových strojů ještě výkonnější a efektivnější zařízení pro sklizeň krmiv.

Dvě série Jaguar

Se svým zaobleným tvarem je nová osmistovka podobná sérii 900. Využívá i stejné konstrukční prvky, jako například vedení vzduchu pro chladící systém, a nabízí vynikající výhled obsluhy. Větší komfortní kabina VISTA CAB a ovládací koncept CEBIS rovněž přispívá k lepšímu výhledu ven a nabízí mnohem více komfortu se všemi funkcemi systému EASY a systémů podpory řízení, které byly dosud dostupné jen na silnějších strojích.
Dalším novým rysem je, že JAGUAR 800 může být volitelně vybaven mačkačem zrn MULTI CROP CRACKER a mechanickým systémem nastavení urychlovací mezery. Rovněž má mechanický rychlozávěs a spojku pro rychlé připojení hydrauliky ovládání adaptéru. Obě série mají stejný systém připojení. Známý je také systém pro přizpůsobení otáček motoru a spotřeby paliva pracovním podmínkám DYNAMIC POWER, který je dostupný pro modely JAGUAR 870 a 860.
Novinkou řady 900 ke systém DYNAMIC COOLING, který využívá proměnlivou rychlost pohunu ventilátoru v závislosti na teplotě ochlazované vody, oleje a stlačeného vzduchu. Tím se ušetří až 12 kW výkonu, který může být využit pro vlastní práci.
Pro model JAGUAR 980 CLAAS nabízí systém automatického ovládání rychlosti pojezdu CRUISE PILOT, který byl dosud používán je na mlátičkách LEXION. Tento systém zajistí, že řezačka neustále pracuje s optimálním zatížením motoru nezávisle na hustotě a síle rostlin. Cílové otáčky motoru mohou být předem nastaveny na CEBISu a řidič si může vybrat mezi třemi strategiemi – konstantní pojezdová rychlost, konstantní průchod a maximální zatížení motoru.
Stlačovací válce na sérii 900 mají také něco nového. Hydraulický válec přitlačuje zadní vrchní válec s konstantním tlakem k plodině, takže stlačení není závislé na výšce řádku. Tím se zajistí optimální stlačení a kvalita řezanky. Díky novému nastavení délky řezanky COMFORT CUT není potřebný přechodný bod v proudu hmoty a je možné nastavit délku řezanky v celé šířce řezu. Tento zvýšený výkon dává uživateli větší flexibilitu pro volbu délky řezanky v závislosti na vlhkosti hmoty.
Větší sklon zadní nápravy umožňuje dosáhnout JAGUARu 900 většího úhlu natočení kol až 47 stupňů a tomu odpovídá snížení poloměr otáčení do 12,5 metru. Kromě toho jsou dostupné větší pneumatiky vysoké až 2,05 metru na přední nápravě a 1,65 metru na zadní.
Naostřené nože také zlepšují kvalitu řezanky. Nyní řidič může být upozorněn, když se blíží čas broušení a nastaví si brusnou lištu v pravý čas buď v závislosti na měření QUANTIMETERu nebo v závislosti na sklizeném množství. Další konfigurace parametrů nabízí CEBIS, takže například při osazení staršími noži lze jeho pomocí hlídat jejich stav. Ale CEBIS nabízí více. Například v režimu řezání obsluha může vypnout některé automatické funkce třeba při zahájení práce a ovládat stroj manuálně. Jestliže řezací buben pracuje na plný výkon delší dobu, všechny automatické funkce mohou být opět zapnuty stisknutím tlačítka. Kromě toho CEBIS má denní a noční režim a zobrazuje obraz ze zadní kamery při couvání.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info