agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Dvoudiskový válec

Přidáno: 18. 1. 2018 22:54:01 Počet shlédnutí: 188

18 Leden 2018

Novým dvojitým kotoučovým válcem Double Disc Roller AMAZONE dále rozšiřuje svoji nabídku utužovacích válců. Nový válec je vhodný pro použití v nejtěžších půdách.

Dvoudiskový válec

Základní konstrukce je tvořena dvěma válci uspořádaných za sebou, skládajících se z uzavřených svařovaných ocelových plechů s ozubenými vnějšími ráfky namontovanými ve dvojicích. Oba válce mají vnější průměr 600 mm. Prvky jsou umístěny na hřídeli ve vzdálenosti 25 cm, což vede k rozestupu 12,5 cm. Kotouče mají nízké opotřebení a dodatečně namontované škrabáky udržují válec čistý.
Kromě vynikajícího efektu opětovného utužení, dvojitý kotoučový válec, zvláště v těch nejtěžších půdách, dosahuje velmi dobrého výsledku při drobení hrud. Dále je charakterizován vysokou nosností, dobrým průchodem půdy a rostlinných zbytků a optimálním udržováním směru. Je naprosto necitlivý na kameny, protože kvůli velké hmotnosti válců jsou kameny tlačeny zpět do půdy. V půdním horizontu dvojitý kotoučový válec zanechá zvlněný půdní povrch a zajistí tak dobrou výměnu vzduchu a vody.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info