agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Dvouúčelový senážní vůz

Přidáno: 20. 11. 2015 11:39:05 Počet shlédnutí: 2337

20 Listopad 2015

Nový dvouúčelový vůz CARGOS 8000 byl představen před pouhým rokem a již stihl ukázat své kvality zemědělcům a poskytovatelům služeb při sklizni píce. Právě při první seči zákazníci ocenili jeho výkonnost, obsluhu a údržbu. CLAAS nyní přeměnil tyto zkušenosti do vyšší výkonové kategorie v podobě nového vozu CARGOS 9000, který bude nabízen pro sezónu 2016.

Dvouúčelový senážní vůz

Větší řada vozů s modely 9400, 9500 a 9600 s užitečným objemem 38, 44 a 50 metrů kubických prošla kompletní obměnou. Je vybavena novým sběracím a řezacím ústrojím použitým na sérii 8000. Systém plnění EFS byl vybaven hydraulicky poháněným sběračem s volitelným hydropneumatickým odpružením a jeho výkon se tak podstatně zvýšil. Jednotlivé součásti rotoru jsou usazeny a sešroubovány.

Na CARGOSu 9000 najdeme hydraulicky ovládanou řezací komoru, která je standardní výbavou, jež umožní snazší odstranění materiálu při ucpání bez nutnosti opustit traktor. Zásobník nožů je vybaven novými noži s dvojitým ostřím. Znamená to, že se podstatně zvyšuje jejich životnost prostým otočením nože. Stejně jako u menších typů pozici předepjatých nožů lze mechanicky nebo hydraulicky nastavit podle pracovních podmínek. Každý ze čtyřiceti nožů je samostatně chráněn proti poškození cizími předměty.

Dno řezací komory lze hydraulicky snížit o 90 stupňů, což umožňuje snadné otočení nebo výměnu nožů vestoje a přístup ke všem částem, kudy proudí sklízená hmota při čištění nebo údržbě.

Prodloužené dno zasahuje až do skladovacího prostoru umožní účinné nakládání vozu s využitím maximální kapacity při šetrném zacházení s plodinou. Volitelnou možností je automatický systém plnění. Na plnící klapce je úhlový senzor a na pohonu hnacího ústrojí měřič krutu, které zajistí stejnoměrné plnění vozu za všech sklizňových podmínek.

Sběrací ústrojí lze během dvaceti minut odmontovat, čímž se zvýší kapacita o další 2,5 tuny při použití jako senážní vůz. K rychlému vyprázdnění korby je CARGOS 9000 vybaven dvourychlostním podlahovým dopravníkem s hydraulickým pohonem, který je kvůli ochraně integrován do C profilů po obou stranách podlahy. Volitelně jsou dostupné tři vyprazdňovací válce, čímž se docílí řízeného vyprazdňování. Pro rychlé a úplné vyprázdnění vozu může být snížená podlaha hydraulicky zdvižena do vodorovné pozice. Navíc je tvar korby kónicky otevřený směrem dozadu. Stejně jako sběrací jednotku lze vyprazdňovací válce velmi rychle odmontovat. K dalším volitelným možnostem patří váha s externím displejem.

Kromě toho, že lze v ovládacím terminálu uložit různé pozice oje pro automatické ovládání v režimech sběru, transportu a ovládání na souvrati, které byly standardní funkcí již na předchozích modelech, je funkce automatického ovládání oje dostupná i na třech nových modelech. Aktivní ovládání při sběru zajistí dostatečnou mezeru mezi ojí, rotorem a sběračem, takže je zabezpečen optimální tok sklízené hmoty.

CARGOS 9000 je vybaven standardně se spodním zavěšením a odpruženou ojí. V závislosti na modelu je dostupné hydraulické odpružení nebo odpružení pomocí parabolických pružin na tandemové a triduové verzi a vůz může být osazen pneumatikami o rozměru 30,5 palce.

Stejně jako na menších modelech je k dispozici elektrohydraulické pozitivní řízení s adaptivním řízením oje. Volitelně lze vybrat soupravu dynamického řízení a zvednuté nápravy spolu s řízenou zadní nápravou. To například umožňuje dočasně zvýšit světlost, případně umožní vyprázdnění vozu i do rohů sila. CARGOS 9000 je ovládán prostřednictvím terminálu CLAAS OPERATOR nebo ISOBUS ovládacím terminálem, například COMMUNICATOR II. Případně lze využít tablet s aplikací EASY on board.

Alternativní příspěvky:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info