agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Evoluce Hardi Alpha

Přidáno: 10. 8. 2014 09:11:21 Počet shlédnutí: 1231

10 Srpen 2014

Na veletrhu v Hannoveru HARDI představilo i samojízdný postřikovač ALPHA evo ve verzi roku 2014 s motorem DPF, novou převodovkou EcoDrive a plně automatickým systémem oběhu kapalin. ALPHA evo je tak vybavena systémem DynamicFluid4, který umožňuje rychlejší reakci na měnící se podmínky aplikace, přičemž může pracovat podle různých předvolených modelů chování.

Evoluce Hardi Alpha

Kapalinový systém pracuje s elektricky ovládanými ventily a standardně je vybaven systémem AutoWash druhé generace. Vnitřní proplach je plně automatický, obsluha pouze zvolí příslušný program.
HARDI ALPHA evo je poháněna motorem Deutz s výkonem 245 koní a zvýšeným točivým momentem. Emisní normu tier 3B plní pomocí filtru pevných částic, který je umístěn vpravo pod kapotou.
Nová hydrostatická převodovka EcoDrive využívá dvě hydraulická čerpadla Sauer. Charakteristika motoru a převodovky umožňuje pracovat při snížených otáčkách motoru, takže dochází ke snížení spotřeby paliva až o třicet procent.
Volitelnou možností je systém zámku diferenciálu Diff-Lock, kdy jsou přední a zadní nápravy poháněny jedním nebo oběma čerpadly. Další volbou je systém SAPE, což je elektronické ovládání trakce, které zlepšuje jízdní vlastnosti při práci na vlhkém a svažitém pozemku.
S rostoucími požadavky na výkon a přesnost roste i potřeba na dokonalé ovládání. Již dávno nelze spoléhat na nastavení postřikovače na začátku sezóny a je nutné reagovat podle okamžitých podmínek. Kromě „železa" je nutné stroje doplnit i odpovídajícím programovým vybavením. Jedním z přídavků HARDI je nový ISObus terminál HC 8500.
V něm se soustřeďují všechny důležité informace do jedné obrazovky. Zemědělec chce vidět pohromadě všechny parametry nastavení stroje, ale také ovládat ramena a využívat satelitní navigaci bez toho, aby mu přecházel zrak z množství displejů.
HC 8500 má osmipalcovou dotykovou obrazovku s rozlišením 800x600 pixelů a je kompatibilní se standardním virtuálním terminálem ISObus. Ovládání je stejné jako u již známého většího typu HC 9500. Někteří uživatelé ale požadovali menší obrazovku, především v případě, že budou v kabině používat ještě další terminál.
Vedle ovládání známých inteligentních funkcí, jako například AutoWash, nabízí terminál pěstitelům výkonný nástroj pro přesné zemědělství, kdy zvládne satelitní navádění, uchování dat, automatické řízení a mnoho dalších.
K usnadnění práce s postřikovačem lze ovládat známý systém HARDI GRIP, kterým se řídí všechny primární funkce postřikovače, vypínání a zapínání sekcí ramen stejně jako ovládání hydrauliky pomocí joysticku. Ke zvláštní výbavě postřikovačů patří SetBox, kterým se ovládá podpora vzduchu TWIN, případně přesné řízení SafeTrack.
Všechny funkce postřikovače jsou ovládány pomocí rozhraní ISobus a k tomu patří i systémy AutoHeight a AutoSectionControl. Kromě toho lze tímto terminálem ovládat funkce automatického řízení AutoSteer.
Terminál HC 8500 bude dostupný na postřikovačích MASTER, NAVIGATOR a COMMANDER.
V Hannoveru HARDI představilo SprayRover 570, což je samostatné ovládání sekcí ramen, které pracuje v kombinaci se známým terminálem HC 5500. SprayRover 570 je vybaven cenově přijatelnou anténou, která postačuje pro běžný provoz za normálních podmínek. V případě požadavku na výkonný přijímač signálu GPS se může připojit ke konektoru RS 232.
Základem je známý TeeJet Matrix 570, který zemědělci znají z různých značek postřikovačů. Šestipalcová dotyková obrazovka má rozlišení 320x240 pixelů. Nabízí navádění v různých jízdních režimech a může ovládat až třináct sekcí v případě použití HARDI JobCom.
Díky novému modulu SDM postřikovač nepotřebuje systém JobCom. SprayRover tak může pracovat se všemi postřikovači HARDI.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info