agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Evropský postřikovač

Přidáno: 22. 7. 2015 22:59:18 Počet shlédnutí: 1032

22 Červenec 2015

Nová řada postřikovačů John Deere R4040i zachovává osvědčené prvky, ale zároveň přichází s celou řadou nových řešení. Vylepšen je motor, který se osvědčil v traktorech 7R, dosahuje výkonu 240 koní a splňuje emisní normu Tier 4 se vstřikováním močoviny. Kabina je lépe přístupná, celý stroj dosahuje vyšší stability a v nabídce budou pneumatiky Michelin SprayBip 380/90R46.

Evropský postřikovač

Podvozek je velice robustní z vysokotažné oceli. Světlá výška dosahuje více než 105 cm (v závislosti na použitých pneu) a celý podvozek je kompletně zakrytován. Stroj má nezávislé pneumatické odpružení všech čtyř kol s produktovým názvem XtraFlex. Jde o plně automatický systém odpružení s automatickým nastavením vzduchových tlumičů při změnách zatížení stroje. Primární provozní brzda je hydropohon, sekundární provozní brzdy jsou kotoučové na přední nápravě a parkovacína zadní nápravě, které se aktivují po vypnutí motoru.

Motor v řadě R4040i je použitý z osvědčené prémiové řady traktorů řady 7R. Jde o šestiválcový motor o objemu 6,8 litrů, který dosahuje výkonu 240 koní. Vstřikování paliva obstarává vysokotlaká technologie CommonRail se čtyřmi ventily a v motoru je použita technologie dvou turbodmychadel - vzduch je nejprve stlačován v nízkotlakém turbodmychadle s fixní geometrií lopatek a poté je veden do vysokotlakého turbodmychadla, které má geometrii lopatek variabilní. Zde je vzduch opět stlačován a poté je veden přes chladič plnícího vzduchu do sacího potrubí. Díky této technologii je zajištěn konstantní vysoký točivý moment napříč celým pásmem výkonu, tedy i při nízkých otáčkách. Palivová nádrž má objem 290 l.

Trojrozměrná ramena na řadě R4040i jsou vyrobená z vysokotažné oceli a postřikové vedení je z nerez oceli. Ramena mají elektrohydraulické nastavení výšky ramen v rozmezí od 50 do 250 cm. Zvedání a spouštění zajišťuje paralelogramový zvedací mechanismus s dusíkatým tlumičem a transportním zámkem a možná je i variabilní geometrie ramen (individuální zvedání a spouštění ramen). Rozkládání a skládání ramen je elektrohydraulické s nezávislým skládáním koncových sekcí ramen (levé/pravé). Centrální sekce ramen je odpružena jak vertikálně, tak horizontálně. Koncové sekce ramen chrání třísměrná protinárazová ochrana. Držáky trysek jsou pětinásobné a samozřejmostí je membránový proti-odkapový systém. Rozsah záběrů ramen je 24 – 36 metrů.

Alternativní příspěvky:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info