agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Fendt 700 Vario

Přidáno: 28. 9. 2014 22:42:11 Počet shlédnutí: 1634

28 Září 2014

Fendt 700 Vario je nejprodávanější řadou traktorů značky Fendt. Za svůj úspěch vděčí především kabině VisioPlus, systému Fendt Variotronic a motoru s technologií SCR pro úsporu paliva. Kromě splnění zákonných emisních norem úrovně 4/Tier 4 Final se firma AGCO/Fendt u řady traktorů 700 Vario postarala o vyšší účinnost, pohodlí a bezpečnost. Abychom vyjmenovali alespoň několik příkladů, znamená to jízdu s přídavnými zařízeními při snížených otáčkách motoru, dokonalý výhled díky novému 300stupňovému stěrači a reflektory LED s regulací sklonu světlometů.

Fendt 700 Vario

S novými traktory Fendt řady 700 přichází firma AGCO/Fendt na trh s modely, které splňují evropské emisní normy úrovně 4/Tier 4 Final. Stejně jako u velkých traktorů Fendt 800 a 900 Vario vsadil výrobce i u řady 700 Vario na známou technologii recirkulace výfukových plynů (AGR). Šestiválcový motor Deutz se zdvihovým objemem 6,06 l, systémem vstřikování Common-Rail, novým regulačním ventilem tlaku a osvědčenou technologií Fendt SCR nabízí ve spojení s povrchově upraveným filtrem pevných částic (CSF) technicky vyspělé a efektivní řešení úspory paliva, při kterém probíhá pasivní regenerace bez dodatečného vstřikování do výfukového systému.

Větší účinnost zajišťuje také nový čtyřdílný vývodový hřídel s otáčkami 1000E. Ten umožňuje i přes snížení otáček motoru 1000 ot/min při 1000E zadního vývodového hřídele. Nejen že se tak rozšiřují možnosti využití, ale díky úspoře paliva to znamená i hospodárnější provoz modelu 700 Vario. Čtyřdílný vývodový hřídel s otáčkami 1000E nabízí Fendt zatím pouze v řadě 700 Vario.

Firma AGCO/Fendt přestavěla celou řadu 700 Vario na dvouokruhový brzdový systém. Technologii s až 100% stlačeným vzduchem ovládá řidič pouze brzdovým pedálem. Na přání je stále ještě k dispozici jednookruhový brzdový systém, který umožňuje vysoký stupeň manévrovatelnosti například při ošetřování polních porostů. U dvouokruhového brzdového systému není v pohodlném sedadle řidiče Evolution Dynamic kompresor; sedadlo má vlastní přívod stlačeného vzduchu.

S ohledem na stoupající požadavky na olej u pracovního nářadí nabízí výrobce zemědělských strojů volitelně větší hydraulické čerpadlo.

Mezi zvláštní inovace patří nový přední stěrač s úhlem stírání až 300 stupňů, nový spínač sloupku řízení a tryska ostřikovače integrovaná ve stěrači. Nové vybavení zvyšuje bezpečnost jízdy i pohodlí, protože řidič má zcela volný výhled na podběhy kol a prostor předního pracovního nářadí. 300stupňový stěrač je standardně k dispozici pouze u panoramatické kabiny VisioPlus v provedení Profi a ProfiPlus.

O dokonalý výhled se zasloužil také nový moderní koncept osvětlení Fendt 700 Vario, který nyní u celého traktoru používá LED diody a tedy nejpokročilejší technický standard. Potkávací a dálková světla jsou vybavena nejnovějšími světly Bi-LED s regulací sklonu světlometů. Pracovní reflektory a rohová světla jsou rovněž vybaveny LED diodami. To umožňuje přesnou regulaci osvětlení a vynikající výhled na pracovní nářadí a podběh kol i za tmy. Osvětlení LED je zárukou nízké spotřeby energie a má velmi dlouhou životnost. Koncept osvětlení LED je k dispozici jako výbava na přání.

K lepšímu pohodlí řidiče přispívá rovněž nový Varioterminal s úhlopříčkou 10.4 palců s novým držákem terminálu, který si získá každého řidiče vzhledem atraktivního smartphonu, novou dotykovou technologií a LCD displejem s LED podsvícením. Terminál nabízí mimo jiné naváděcí systém VarioGuide, systém dokumentace VarioDoc, řízení nářadí ISOBUS, kamerové funkce a vyšší dosah Bluetooth.

Řada Vario 700 s modely 714, 716, 718, 720, 722 a 724 pokrývá výkonové spektrum od 145 až do 240 koní maximálního výkonu. Současně se dnes nabízí Fendt 700 Vario vedle výbav 700 Vario ProfiPlus a 700 Vario Profi – podobně jako Fendt 500 Vario Power – ve verzi 700 Vario Power jako cenově výhodná základní varianta pro každodenní použití.

Nová emisní norma úrovně 4/Tier 4 Final pro zemědělské stroje s výkonem nad 177 koní platí od 1. ledna 2014. Pro výkonnostní třídu od 50 do 176 koní platí nové emisní normy až od 1. října 2014.

Společnost AGCO/Fendt rozšířila svůj koncept Variotronic o nové inovativní funkce. Novinkou je například možnost výměny terénního nastavení systému VarioGuide s jinými vozidly flotily a systém Variotronic IM (Implement Management), ve kterém je traktor řízen pracovním nářadím přes ISOBUS. Celý koncept ovládání Variotronic je úhelným kamenem firemní strategie Fuse společnosti AGCO, pomocí které se AGCO snaží o ještě těsnější vzájemné propojení nových technologií, svých hlavních značek a dealerské sítě.

Díky uživatelsky příjemnému ovládacímu konceptu Variotronic se společnosti AGCO/Fendt podařilo splnit požadavky zákazníků na vysokou funkčnost a rozsáhlé možnosti nastavení a současně vyhovět i požadavkům na logické ovládání. Tento koncept je neustále obohacován o nové inovativní funkce.

U systému Variotronic IM je traktor řízen pracovním nářadím. Pracovní nářadí je proto připojeno k traktoru přes ISOBUS a vysílá požadavky na speciální funkce, například hydraulického ventilu nebo rychlosti jízdy v případě lisu na kulaté balíky. Jakmile je kulatý balík téměř připraven, lis o tom "informuje" traktor, který by měl snížit rychlost a zastavit, aby mohl začít balicí proces. Tímto způsobem mohou být všechny balíky vyrobeny ve stejné hustotě a kvalitě.

Další výhodou je, že řidič má mnohem méně starostí a může se soustředit pouze na optimalizaci procesu a pracovní výsledek. Z bezpečnostních důvodů musí být každá funkce výslovně odblokována řidičem, který má možnost kdykoli všechny automatické funkce ručně deaktivovat. Společnost AGCO/Fendt spolupracuje v rámci systému Variotronic IM s různými výrobci zemědělských strojů.

S automatickým naváděcím systémem VarioGuide, který využívá nejnovější technologii, mohou uživatelé v klidu pracovat i v noci a za snížené viditelnosti, a přitom se plně soustředit na pracovní nářadí. Až dosud musel uživatel pro sběr dat v terénu, například údajů o stopě nebo překážkách, s každým traktorem projet danou plochu. Nyní je zde možnost přenést nastavení z jednoho traktoru do jiného zemědělského stroje nebo na počítač pomocí klíče USB. Systém tak šetří čas, mzdové náklady a spotřebu paliva.

Dokumentace je v zemědělských podnicích nejdůležitějším základem moderního vedení podniku. S integrovaným terminálem VarioDoc lze potřebné údaje snadno zaznamenat a zadokumentovat.

Pokud ale nebylo k dispozici radarové čidlo, bylo až dosud na těžkých půdách zpracování údajů o rychlosti kvůli většímu či menšímu prokluzování často nepřesné. Nyní je možné zahrnout do výpočtu prokluzování také rychlostní signály, které jsou předávány přes satelit pomocí systémů VarioDoc a VarioGuide. Výsledkem je přesnější údaj o rychlosti. To samozřejmě umožňuje vyšší přesnost záznamů systému VarioDoc.

Systém Fendt Variotronic je základním prvkem strategie Fuse, komplexní elektronické strategie společnosti AGCO, která umožňuje zemědělcům a poskytovatelům služeb bezproblémovou integraci a propojení celého strojního parku. Pod názvem Fuse nabízí AGCO nejenom řešení pro přesné zemědělství, které vede ke snížení provozních nákladů a ještě efektivnějšímu využití strojů, ale zároveň poskytuje řešení pro ochranné způsoby zpracování půdy nebo omezení plýtvání vodou, znečištění půdy a emisí. To vše platí rovněž pro zemědělské podniky, jejichž vozový park se skládá ze zemědělských strojů několika značek AGCO.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info