agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Hbité kompaktní traktory

Přidáno: 3. 11. 2015 08:13:29 Počet shlédnutí: 3066

03 Listopad 2015

Massey Ferguson představil dva nové modely série 1700. Posílení v tomto výkonovém segmentu o model MF 1747 s výkonem 46 koní a MF 1740 s výkonem 38 koní je dostupné s hydrostatickou převodovkou s kabinou nebo bez kabiny s mechanickou převodovkou. Nové traktory nahrazují typy 1540 a 1547, které si získaly dobré jméno díky své výkonnosti a spolehlivosti při zemědělských i komunálních pracích.

Hbité kompaktní traktory

„Massey Ferguson vytvořil tyto všestranné traktory ke splnění potřeb zemědělců, obcí a zahradníků. Taktory nabízejí výkon a volbu převodovky s hydraulickým průtokem umožňující snadnou práci s moderním nářadím," řekl Campbell Scott, ředitel prodeje a rozvoje značky.

MF 1747 je poháněn nejnovější konstrukcí čtyřválcového motoru o objemu 2,2 litru, zatímco MF 1740 je osazen přeplňovaným tříválcem s objemem 1,5 litru. Kapacita palivové nádrže dosahuje u silnějšího typu 53 litrů, menší traktor má nádrž o objemu 45 litrů.

Oba modely mají na výběr mezi hydrostatickou nebo mechanickou převodovkou. Hydrostatická byla vyvinuta speciálně pro tyto stroje a nabízí nekonečný rozsah rychlosti tak, aby splnila všechny požadavky a podmínky pro kvalitní práci. Tato ověřená převodovka je ovládána elektronicky a obsluhuje se jednoduše pedálem, který byl doplněn levorukou pákou reverzace. Tím se umožní snadná změna směru pojezdu.

Hydrostatické převodovky na obou modelech nabízejí tři jízdní rozsahy, přičemž páka Hi/Low na silnějším umožňuje zvýšit rozsah na šest. Nové tlačítko umožňuje obsluze nastavit požadovanou pojezdovou rychlost, která je pak automaticky udržována. Tím se zlepšuje komfort obsluhy a umožní se její maximální soustředění na prováděnou práci.

Obsluha si také může nastavit rychlost reakce převodovky. Tento systém využívá otočný potenciometr, kterýms e nastavuje pomalá nebo rychlá reakce. Nové ovládání maximální rychlosti umožní nastavit optimální pracovní rychlost například při sečení.

Alternativou je mechanická převodovka, která nabízí 12 stupňů vpřed i vzad se synchronizovanou reverzací, kterou jsou standardně vybaveny traktory s ochranným rámem.

Traktory disponují čerpadlem s průtokem 74 litrů za minutu, který umožní snadné ovládání připojeného nářadí. Standardem jsou dva vnější okruhy, které jsou ovládány novým joystikem uchyceným na přední nebo pravé konzole.

Tříbodový závěs kategorie 1 nabízí maximální nosnost 1400 kg u obou modelů. „A" modely s mechanickou převodovkou mají plnou kontrolu zdvihu, zatímco hydrostatické traktory „HC" mají kontrolu pozice zvedání a klesání.

Všechny traktory mají dvourychlostní vývodový hřídel 540/540E, nezávislý PTO s funkcí snadného rozběhu, jehož citlivost může být nastavena manuálně otočením tlačítka pro zapínání vývodového hřídele. Díky tomu se chrání traktor i připojené nářadí.

Střední vývodový hřídel je standardem u hydrostatických verzí a volitelnou možností u traktorů s mechanickou převodovkou.

Hydrostatické traktory jsou vybaveny prostornou komfortní dvoudveřovou kabinou, která má ve standardu klimatizaci. Traktory s mechanickou převodovkou jsou vybaveny bezpečnostním rámem.

Všechny hlavní prvky ovládání jsou snadno dostupné, přičemž palubní deska zobrazuje na displeji všechny podstatné informace o jízdě. Barevně odlišené ovladače a vypínače jsou logicky uspořádány.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info