agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Inovace lisů Claas

Přidáno: 16. 11. 2015 22:22:13 Počet shlédnutí: 2247

16 Listopad 2015

Až dosud CLAAS v kategorii lisů na hranolovité balíky s průřezem 120 x 70 cm nabízel typy QUADRANT 2200 a 3200. Ty jsou nahrazeny novými modely s označením 4200 a 5200. Oba byly kompletně přepracovány a v souladu s tím došlo ke změně i nejstaršího patentu, takže jsou vybaveny vysoce výkonným uzlovačem. Při vývoji největšího modelu byla zvýšená pozornost věnována výkonnosti, hustotě balíku a komfortu obsluhy. A novému uzlovači. QUADRANT 4200 se vyznačuje množství volitelných možností a novým vzhledem.

Inovace lisů Claas

Středobodem každého lisu je uzlovač. CLAAS vytváří a vyrábí vlastní uzlovač už od roku 1921 a je jediným výrobcem lisů, který si toto zařízení vyrábí sám. Až do dnešních dnů továrna v Métách vyrobila přes milion těchto jednotek. Uzlovač CLAAS je v praxi oceňován pro svou spolehlivost bez nežádoucího poškození provázku.

Pro zajištění vyššího výkonu CLAAS zvětšil uzlovač a přepracoval jednotlivé kroky vázání. Kromě toho je vybaven aktivním vedením provázku a aktivním vzduchovým čištěním. Konstrukčně byl přepracován zahnutý palec i vodící deska provázku, které umožňují uchovat delší konec provázku a lze spolehlivě zajistit vázání s různými druhy provázků. Nový systém aktivního ovládání palce udržuje provázek blíže k lisované hmotě a výsledkem je menší pnutí v průběhu stlačování.

K zajištění efektivního čištění při práci s jemnou a křehkou slámou byl výkonný ventilátor TURBO FAN vybaven aktivním systémem vedení vzduchu. Oscilující kyvadlo zajistí, že je proud vzduchu koncentrován a aktivně ovládán. Vzduch proudící rychlostí 140 km/h je směrován po stranách uzlovače, čímž ho udrží čistý a bez zbytků Maternu lépe než při směřování na přední část.

Kvůli zjednodušení údržby není rám uzlovače pevně přišroubován a lze jej jednoduše vysunout směrem nahoru bez nutnosti použití nářadí. Při práci v noci mohou být zásobníky s provázky a jehly vybaveny LED osvětlením.

S novým systémem automatického ovládání lisovacího tlaku APC mohou lisy vždy pracovat s maximálním výkonem. Obsluha jednoduše zadá požadovanou hustotu balíku a kvalitu vázacího provázku na terminálu ISOBUS před začátkem lisování. V závislosti na těchto dvou hodnotách, které jsou měřeny čtyřmi senzory na uzlovači a hlavním rámu, lis automaticky upravuje přítlačný tlak. Díky APC může i nezkušený řidič dosáhnout maximálního možného výkonu stroje a může vytvářet balíky o stejné hmotnosti nezávisle na kvalitě lisovaného materiálu.

Senzory APC na třech uzlovačích jsou součástí standardní výbavy. Volitelně lze tento systém vybavit systémem ovládání uzlovače KCS se šesti senzory sledování uzlovače. Díky to je sledována kvalita vázání jednotlivých uzlovačů a zobrazována na palubním terminálu. Rozhraní terminálu lze na nových lisech individuálně přizpůsobit potřebám řidiče. Jako přídavek k terminálu COMMUNICATOR II je volitelnou možností ovládání pomocí tabletu s novou aplikací EASY on board.

S uvedením lisu QUADRANT 5200 CLAAS přichází jako první výrobce lisů s hydraulickým pohonem sběrače. Díky hydraulickému pohonu PFS a zadnímu stlačovacímu válci lze regulovat rychlost plnění lisu a lze snadno reverzovat přímo z kabiny traktoru v případě ucpání. To znamená, že řidič může vždy pracovat na plný výkon nezávisle na pracovních podmínkách. Současně lze plnící rychlost snížit u citlivých plodin, jako je například vojtěška, čímž se sníží ztráty odrolem.

Při vývoji tohoto lisu byla pozornost věnována zvýšenému výkonu a hustotě balíku. Výsledkem je zvýšená výkonnost o třicet procent, protože se zvýšila frekvence beranidla z 51 na 56 úderů za minutu a zvětšila se lisovací komora o 40 cm na 3,85 metru. Výsledkem je větší hustota balíku a stabilnější lisování při vyšší celkové výkonnosti.

Alternativní příspěvky:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info