agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Inovace od Kuboty

Přidáno: 7. 8. 2014 22:55:35 Počet shlédnutí: 3073

07 Srpen 2014

Roční produkce japonského výrobce zemědělské techniky Kubota dosahuje 180 tisíc traktorů a obrat činí 11,6 miliardy euro, což jej řadí k největším výrobcům zemědělské techniky na světě. Tato firma vznikla v roce 1890, kdy šlo o ocelárnu. To se projevuje v bohatých zkušenostech se zpracováním kovů. V současné době zaměstnává přes 31 tisíc lidí.

Inovace od Kuboty

Kompaktnost, nízká hmotnost a ovladatelnost. To jsou hlavní znaky nových typů M6060 a M7060 s výkony 54 a 74 koní. Čtyřválcové motory o objemu 3,3 litru se čtyřventilovou technologií zabezpečí vysokou výkonnost. Moderní elektronicky ovládané vysokotlaké vstřikování common rail podpořené filtrem pevných částic, oxidačním katalyzátorem a recirkulací vodou ochlazovaných spalin umožňuje splnění emisních limitů.

Elektronické řízení otáček motoru zase zajistí odběr potřebného výkonu v ekonomickém provozu. Dobře odstupňovaná převodovka s 18 stupni vpřed i vzad, které jsou rozděleny do tří skupin, a s plazivými převody umožní dosáhnout maximální rychlosti 40 kilometrů v hodině při ekonomických otáčkách motoru, čímž se uspoří až dvacet procent paliva. Snadno ovladatelná hydraulická reverzace usnadní práci s čelním nakladačem. K další základní výbavě patří kabina s klimatizací a vzduchem odpruženou sedačkou, rychlozávěs zadních ramen, automatický závěs pro přívěs a pracovní světla

V nejoblíbenější třídě traktorů s výkony mezi šedesáti a sedmdesáti koni přicházejí dva modely M8560 a M9960 ) s mnoha vylepšeními a novými prvky. Splnění emisních limitů zajistí nejnovější technologie motoru vybavená oxidačním katalyzátorem a filtrem pevných částic. Inteligentní ovládání motoru umožňuje další funkce jako je například ovládání otáček motoru pro konstantní rychlost vývodového hřídele a snížení otáček motoru o dvacet procent při transportu.

Podstatně se díky tomu snížila spotřeba paliva, ale také hladina zvuku. Nová převodovka se šesti synchronizovanými stupni ve třech skupinách a dvojstupňový násobič nabízejí celkem 36 převodových rychlostí vpřed i vzad, takže lze vždy pracovat v tom správném poměru. Nová komfortní kabina se zlepšenou ergonomií a vynikajícím výhledem se stává pracovním místem odpočinku.

Také ve třídě nad sto koní si Kubota připravila nový výsledek svého vývoje. Jde o traktory M110 GX s výkonem 116 koní a M135 GXS s výkonem 140 koní. Elektronicky ovládaný motor série GX nabízí maximální výkonnost a vysokou účinností. Ke splnění emisních limitů pomáhá spojení oxidačního katalyzátoru, filtru pevných částic a recirkulace ochlazených spalin. Motor o objemu 6,1 litru je největším čtyřválcem na trhu a poskytuje vysoký točivý moment při nízkých otáčkách. Všechny motory GX nabízejí možnost předvolby dvou hodnot otáček a ovládání otáček.

Osm stupňů řazených pod zatížením ve třech skupinách a nastavitelná automatická funkce zajistí pohodlnou jízdu a optimální přizpůsobení stroje měnícím se podmínkám na poli. Celkově přepracovaná kabina s klimatizací, velkými obloukovými skly, úzkou konstrukcí bez B-sloupků patří k největší ve své třídě a poskytuje optimální výhled a pohodlí.

Díky dvourychlostnímu systému řízení jsou modely GX výborně ovladatelné. Rychlost se automaticky zvýší při natočení kol o 35 stupňů, čímž se výrazně sníží poloměr otáčení. NA modelech série M60 stejně ajko na GX najdeme speciální přední nápravu s kuželovým převodem, který zabezpečí maximální ovladatelnost. Systém pohonu je celý zakrytý v olejové lázni. Výhodou oproti standardním nápravám je vyšší úhel natočení kol, vyšší světlá výška, vyšší nosnost a snadnější údržba.

V minulosti se společnost Kubota soustředila hlavně na asijský a americký trh. V poslední době se zaměřila i na Evropu, kde zahájila svůj nástup převzetím norského výrobce zemědělského závěsného nářadí Kverneland Group. V současné době je prodejní síť s traktory tvořena osmi distributory. V nejbližší době je plánováno rozšíření prodejní sítě s cílem zajistit prodej a servis blízký zákazníkům. Velkou roli v budoucnosti traktorů Kubota hraje výkon. V blízké budoucnosti se tak tyto traktory vydají do vyšších výkonových tříd.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info