agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Inteligentní rozvrstvení slámy

Přidáno: 28. 1. 2018 20:06:28 Počet shlédnutí: 160

28 Leden 2018

Kompaktní talířové brány mají vynikající míchací efekt a dlouhodobě se stávají spolehlivými nástroji pro rychlou kultivaci strniště v mělkých až středních hloubkách. LEMKEN nyní uvádí na trh samoregulační brány na slámu pro polonesené modely, které poskytují podstatně lepší distribuci zbytků sklizně po povrchu pole.

Inteligentní rozvrstvení slámy

S rostoucími žacími adaptéry mlátiček došlo k tomu, že je sláma nerovnoměrně rozhozená na poli a zatímco kompaktní talířové brány dobře zapracují slámu do půdy, jejich konstrukce jim neumožňuje zlepšit podélnou distribuci slámy. V důsledku toho se rostlinné zbytky v některých místech pomalu a nerovnoměrně rozkládají, což může negativně ovlivnit vývoj následného porostu.
Nové slámové brány LEMKEN, které jsou namontovány před první řadou disků polonesených kompaktních talířových kypřičů, poskytují efektivní řešení tohoto problému. Funkce je jasná. Když je nářadí spuštěno, otáčí se směrem dopředu do pracovní polohy, dokud hydraulický systém nedosáhne přednastaveného tlaku. Tím je zajištěno, že při průchodu je shromažďována nerovnoměrně rozvrstvená sláma. Jak se zvyšuje objem slámy, roste i odpor a následně i tlak. Po dosažení přednastavené hodnoty se brány postupně otevírají dozadu. Sláma je distribuována řízeným způsobem a pak je homogenně zapracována do půdy kotouči. To zajišťuje, že následné plodiny mohou být vysety do mulče za optimálních podmínek s rovnoměrně rozloženými posklizňovými zbytky.
Samoregulační slámové brány jsou hydraulicky připojeny k podvozku, a proto jsou automaticky zvedány a spouštěny společně s nářadím. Nadbytečnému hromadění slámy lze snadno zabránit prostým přizvednutím podvozku před dosažením souvratě, aby se snížilo zatížení a zajistilo se rovnoměrné rozložení slámy. Brány se při přepravě a na souvrati automaticky sklopí směrem dozadu, což zajistí dostatečnou vůli pro traktor. Není proto třeba prodlužovat oj závěsného zařízení. Omezený počet těchto bran bude k dispozici od poloviny roku 2018 pro polonesené kompaktní talířové kypřiče Heliodor.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info