agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Intuitivní obsluha a optimální pohodlí

Přidáno: 29. 12. 2017 21:59:53 Počet shlédnutí: 122

29 Prosinec 2017

Kromě osvědčeného základního systému CIS CLAAS v budoucnu nabídne novou generaci uživatelsky přívětivého systému CEBIS. Nová verze CEBIS bude k dispozici poprvé v nové řady traktorů AXION 900 a ARION 600 a 500. Nový systém CEBIS zahrnuje plně přepracovaný CEBIS terminál s 12palcovým dotykovým displejem s vysokým rozlišením.

Intuitivní obsluha a optimální pohodlí

Všechny nové modely traktorů řady AXION 900 a ARION 600/500 budou nyní k dispozici s volbou nového systému CEBIS nebo stejně nového systému CIS +. Traktory ARION 600/500 budou také k dispozici ve verzi CIS. Spolu s 12palcovým dotykovým displejem nabízí nový systém CEBIS zcela nové uživatelské rozhraní s intuitivním přímým přístupem. Tato možnost je dodávána také s multifunkční loketní opěrkou s 10 volně přiřaditelnými funkčními tlačítky a osvědčenou multifunkční pákou ovládání CMOTION, která může být ovládána pouhými třemi prsty.

Systém CEBIS obsahuje velkou 12palcovou barevnou obrazovkou s rozlišením HD, kterou lze poprvé použít jako dotykový displej. Logická a známá struktura předchozího displeje CEBIS byla úmyslně zachována a přenesena na obsluhu dotykové obrazovky. Jasně uspořádané uživatelské rozhraní s velkými ikonami je však zcela přepracováno, což umožňuje jednoduchý, intuitivní provoz pohybem prstu. Všechny klíčové funkce traktoru je možné prohlížet na první pohled a nastavit jen v pár krocích.

Systém DIRECT ACCESS poskytuje mimořádně rychlý přístup k mnoha funkcím pomocí zjednodušeného zobrazení traktoru na obrazovce, známého jako silueta traktoru. Dotknutím se požadované funkční oblasti, jako je vývodový hřídel nebo motor, se otevře příslušné dialogové okno. Nastavení hydraulických ventilů lze také vybrat přímo z hlavní obrazovky. Řidič může také použít tlačítko přímého přístupu na opěrce ruky nebo tlačítko DIRECT ACCESS na terminálu CEBIS, aby mohl jednoduše provést další doladění. Aby bylo možné správně zadat všechna nastavení, a to i na nerovném terénu, lze všechny funkce CEBIS nastavit obvyklým způsobem pomocí otočného vypínače na loketní opěrce. Pro otevření a nastavení všech nabídek a funkcí CEBIS jsou zapotřebí pouze dva ovládací prvky (otočný/tlačný spínač a tlačítko ESC).

Vlastní nastavení mohou být nakonfigurovány každým řidičem podle osobních preferencí a návyků. V otevřených dialogových oknech lze hodnoty zadat pomocí kolečka nebo posuvníku plus/minus. Lze také provést jemné úpravy. Až tři úrovně menu se zobrazují vedle sebe, což usnadňuje kdykoli vrátit vše do výchozí nabídky.

V systému CEBIS zaručuje osvědčená multifunkční páka ovládání CMOTION velmi uvolněnou pracovní polohu. Je integrována do loketní opěrky a ovládá se pouze třemi prsty. Všechny hlavní funkce je tedy možné ovládat pomocí palce a prvních dvou prstů. Systém CEBIS je dodáván s celkem deseti funkčními tlačítky, která může řidič volně konfigurovat s požadovanými funkcemi ISOBUS nebo řídícími funkcemi v závislosti na použitém nástroji a osobních preferencích.

Verze CEBIS umožňuje uložit až 20 různých připojených strojů a přistupovat k jejich nastavení přímo, když je potřeba, což eliminuje časově náročný proces zadávání nových nastavení. Sekvence řízení při otáčení na souvrati CSM jsou také přímo přiřazeny k aktuálnímu nářadí, takže jsou přístupné při příštím použití nástroje, a to jednoduše stisknutím tlačítka. Navíc díky funkci úprav v systému správy CSM lze dříve zaznamenané sekvence snadno upravovat ručně bez opakovaného nahrávání. To šetří čas a umožňuje řidiči optimalizovat nastavení při změně pracovních podmínek.

Nová generace CEBIS obsahuje také mnoho dalších užitečných funkcí. Ovládání ventilů vnějších okruhů hydrauliky může být volně přiřazeno ventilům tak, aby byly perfektně konfigurovány pro danou úlohu. V novém terminálu CEBIS lze definovat otevírání a zavírání jednotlivých okruhů. To umožňuje řidiči určit, jak rychle by měla spojka dosáhnout maximálního předem nastaveného průtoku oleje po aktivaci. Řidič může také přiřadit prioritu jakémukoli ventilu. Předem nastavený objem oleje pro vybraný ventil zůstává téměř konstantní, i když jsou používány jiné ventily. Tato volba upřednostnění je užitečná například u kontinuálně provozovaných zařízení, jako jsou hydraulické motory nebo pneumatické přesné secí stroje, které vyžadují konstantní průtok oleje během provozu. Na obrazovce nového systému CEBIS lze také zobrazovat videozáznamy z externích kamer, jako je CLAAS PROFI CAM.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info