agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Jednoduše efektivní mlátička

Přidáno: 26. 10. 2014 08:29:12 Počet shlédnutí: 1254

26 Říjen 2014

S novými sklízecími mlátičkami řady L nabízí Fendt stroje kompaktní střední třídy, vybavené nejmodernější technologií. Novinkou této řady je koncept ovládání Fendt Variotronic ve velkoryse navržené kabině Proline. K zajištění vysokého výkonu a vynikající kvality zrna bylo použito známé a výkonné mlátící ústrojí MCS Plus. Díky mnoha kombinacím strojů a žacích lišt umožňuje nová řada L v typickém designu Fendt maximální flexibilitu, a hodí se tedy jak pro klasický rodinný provoz, tak i pro službaře.

Jednoduše efektivní mlátička

 

 

 

Naprostou novinkou firmy Fendt je sériové vybavení mlátiček řady L osvědčeným konceptem ovládání, systémem Fendt Variotronic, dobře známým již z traktorů. Zemědělci a poskytovatelé služeb zde mohou využívat systém, přizpůsobený specifickým potřebám mlátičky, který sdružuje všechny funkce v jednom terminálu. Přehledná a pohodlná loketní opěrka tvoří jako u traktorů centrální ovládací jednotku, ve které jsou umístěny všechny ovládací a prvky strojů a nastavení. Multifunkční joystick se nachází na přední straně loketní opěrky Variotronic a obsahuje všechny ovládací prvky pro řízení nejdůležitějších částí stroje při sklizni. Centrálně umístěný překlápěcí vypínač slouží k ovládání hlavních pohonů. Tlačítky na fóliové klávesnici loketní opěrky může řidič pohodlně seřizovat stroj, například nastavovat počet otáček mláticího bubnu nebo odstup mláticího koše.

Sedmipalcový Varioterminál s barevným displejem zaujme intuitivní navigací v menu. Je velmi přehledný a poskytuje všechny příslušné informace o výkonu a nastaveních mlátičky. Nastavení menu lze provést pohodlně na dotykové obrazovce nebo pomocí navigačních tlačítek na držadle.

Hlavními rysy nové kabiny mlátiček Fendt řady L jsou velkorysý prostor a vysoký komfort. Loketní opěrka Variotronic, pohodlné sedadlo a sloupek řízení se mohou optimálně nastavit podle osobních představ každého řidiče. Rozsáhlé prosklené plochy v kombinaci s velkými, elektricky nastavitelnými zrcátky a komplexní řešení světel umožňují řidiči dokonale sledovat práci ve dne i v noci. Standardní klimatizace a nízká hladina hluku v kabině rovněž přispívají k příjemnému pracovnímu prostředí.

Sklízecí mlátičky Fendt řady L mohou být podle přání vybaveny žací lištou FreeFlow nebo žací lištou PowerFlow. Žací lišta FreeFlow (pracovní šířky od 4,80 m do 7,60 m) je velmi stabilní a díky šroubovaným dílům se snadno udržuje. Vzhledem k vysoké rychlosti žacích nožů dosahuje čistějšího řezu s nízkou spotřebou energie. Vkládací šnek má průměr 610 mm a přisunuje sklízenou hmotu plynule a rovnoměrně k šikmému dopravníku. Vysoce výkonná žací lišta PowerFlow je zase vyhlášená svým aktivním vtahováním plodiny a vysokou produktivitou. Velký odstup mezi žacími noži a šnekem usnadňuje sečení vyššího porostu. Plodiny se přes pásy PowerFlow dopravují přímo pod šnek. Tímto způsobem se k mlátícímu ústrojí dostávají sklízené plodiny rovnoměrně a je tak zajištěn nejlepší mláticí výkon a vysoká průchodnost. Automatické funkce, jako je vedení žací lišty AutoLevel, výška sečení a spouštění lišty lze ovládat systémem Fendt Variotronic. Žací lišta PowerFlow poskytuje navíc maximální flexibilitu a lze ji během několika minut upravit pro sklizeň řepky.

Mláticí buben řady L se vyznačuje vysokým výkonem díky průměru 600 mm a přídavným zátěžovým lištám. Velká setrvačnost zajišťuje velmi hladký provoz i v náročných podmínkách sklizně. Ve standardním provedení je mlátící ústrojí vybaveno tzv. ABC modulem (Active Beater Concave). Modul je vlastně rozšířený mláticí koš pod odmítacím bubnem a stará se o lepší separaci a rovnoměrný přívod slámy k vytřasadlům. Pro zvláště náročná použití, jako například ve vlhkém prostředí, nabízí Fendt v řadě L druhou verzi separátoru. V této verzi se jsou mlátičky vybaveny vtahovacím válcem Power Feed Roller (PFR) a separátorem Multi-Crop (MCS plus). PFR zajišťuje optimalizovaný přísun plodin ze žací lišty do vtahovacího kanálu. Je připojen přímo ke vstupu do šikmého dopravníku a rychlostí 267 ot./min vhání plodinu rovnoměrně po celé šířce vstupu. Separační koš MCS Plus má výhodu velké separační plochy. Ta umožňuje oddělení co největšího množství zrna ještě před vstupem plodiny do vytřasadel. U lehce separovatelných plodin nebo za suchých podmínek lze separační koš bez použití nářadí vychýlit nad rotační separátor.

Zcela nově nabízí firma Fendt mlátičku řady L pro sklizeň rýže. Vzhledem k tomu, že se sklizeň této plodiny vyznačuje naprosto zvláštními požadavky na mlátičku, je uváděna na trh speciální verze. Aby zůstalo opotřebení materiálu zvýšeným výskytem nečistot na nízké úrovni, jsou mnohé komponenty zesílené a jsou vyrobeny z odolných materiálů., Pro šetrné zacházení s jemnými rýžovými zrnky jsou na mláticím bubnu místo lišt umístěny kolíky. Protože sklizeň rýže probíhá částečně na stále velmi vlhkých půdách, jsou mlátičky na rýži vybaveny pásy.

Moderní šestválcové motory AGCO Power s objemem válců 7,4 l, systémem vysokotlakého vstřikování CommonRail a čtyřventilovou technikou poskytují maximální výkon 243 koní (5255L) nebo 306 koní (6275L; s funkcí Boost). Řada L samozřejmě splňuje nejnovější emisní normy. I u mlátiček vsadila firma Fendt na úpornou technologii SCR v kombinaci s vnitřní recirkulací spalin. Následná úprava výfukových plynů pomocí roztoku močoviny snižuje nejenom výrazně emise částic a CO2, ale vede i ke snížení spotřeby paliva. Pro dny dlouhé sklizně pojme nádrž na naftu řady L 620 litrů a nádrž na AdBlue 80 litrů.

Osvědčená, vysoce výkonná vytřásadla s možností extrémně vysokých spádových stupňů a efektivním čisticím systémem se sítem HighCapacity byla samozřejmě v nově vytvořených sklízecích mlátičkách řady L zachována. Zůstává i horní vyprazdňování s výkonem 85 litrů za sekundu.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info