agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Jelen na čtyřech pásech

Přidáno: 16. 11. 2015 22:27:32 Počet shlédnutí: 2823

16 Listopad 2015

John Deere představil svůj první čtyřpásový traktor, který nabízí lepší přenos výkonu, komfort a spolehlivost, jenž se stává součástí nejvýkonnější série kolových traktorů 9R a dvoupásových 9RT. Nové typy9RX mají výkon od 470 do 620 koní a vyznačují se robustním podvozkem a pásovým systémem konstruovanými pro přenos vysokého výkonu, spolehlivost při zvláště těžkých polních pracích a zlepšenou kvalitu ovládání při práci s nářadím s velkými pracovními záběry.

Jelen na čtyřech pásech

Traktory 9RX se vyznačují nadprůměrným podvozkem s pozitivním systémem pohonu pásů, který efektivně přenáší výkon na půdu, což je ideální pro tahové práce jako je kypření, orba, podmítka a podrývání, setí, ale i při nezemědělských pracích.

Nové stroje 9470RX a 9520RX jsou poháněny motory John Deere PowerTech PSS s objemem 13,5 litru, které pro země bývalého Sovětského svazu splňují druhou emisní normu. Modely 9570RX a 9620RX využívají motory Cummins QSX o objemu 15 litrů.

Motory jsou vybaveny recirkulací ochlazených spalin EGR, vylepšenou technologií přeplňování, filtrem pevných částic a technologií selektivní katalytické redukce SCR. Oba motory splňují finální emisní normu stupně 4 a poskytují dostatek výkonu a točivého momentu pro práci v nejtěžších polních podmínkách.

Motory pohánějí hnací kolo s výstupky pro vedení pásu, které s optimálně umístěnými vodícími a napínacími válečky předávají výkon na půdu s minimálním prokluzem. Nové traktory RX jsou vybaveny robustními pásy odolnými proti proražení série 3500 a 6500 Camso Durabuilt s technologií Duradrive pro optimální přenos výkonu na poli. K dispozici jsou pásy v šířce 762 milimetrů, které jsou konstruovány pro zvýšenou odolnost a umožňují udržet šířku stroje do tří metrů. Volitelnou možností jsou pásy o šířce 914 milimetrů.

Stejně jako sourozenci 9R a 9RT mají nové čtyřpásové traktory k dispozici citlivou převodovku e18 se systémem Efficiency Manager pro automatické ovládání motoru a převodovky.Tato převodovka reaguje rychle a automaticky při práci na poli pro zlepšenou výkonnost a vyšší úsporu paliva.

Traktory se také vyznačují kloubovým řízením a volitelně jsou dostupné s aktivním řízením ACS, které zlepšuje ovladatelnost při práci na poli i při přejezdech až při maximální rychlosti 40 kilometrů v hodině.

V kabině CommandView třetí generace jsou dostupné všechny prvky známé ze série traktorů 9. Přidaná hodnota je v systému odpružení kabiny, který podstatně zlepšuje kvalitu jízdy. Pohyb kabiny může dosáhnout až deseti centimetrů ve svislém směru. To pomáhá ke kontrole pohybu a izoluje kabinu a obsluhu před náhlými rázy a vibracemi.

V kabině najdeme ale také další ergonomicky uspořádané prvky. Jde například o plně integrovaný systém automatického řízení AutoTrac, systém sdílení informací JDLink Connect, intuitivní a snadno ovladatelný displej CommandCenter čtvrté generace, který umožňuje kontrolu nad celým traktorem a připojeným nářadím pouhým dotykem prstu, včetně ovládání převodky e18 systémem Efficiency Manager.

Pro optimální výhled z kabiny nezávisle na denní době osvětlí plochu okolo traktoru a připojeného nářadí 24 LED světel.

Hydraulický systém traktorů 9RX byl přepracován a zahrnuje až osm vnějších okruhů a standardní čerpadlo s průtokem 220 litrů za minutu, nebo volitelně s průtokem 435 litrů za minutu. Snadno tak vyhoví vysokému požadavku na hydraulický výkon velkého pracovního nářadí.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info