agromachinery

zemědělský portál

Zpět

John Deere 7R

Přidáno: 9. 8. 2014 22:34:20 Počet shlédnutí: 2798

09 Srpen 2014

Série traktorů 7R se vyznačuje silnějšími motory a novým výkonovým vrcholem této řady. Nová série je tvořena šesti modely se jmenovitými výkony 210, 230, 250, 270, 290 a 310 koní. Nová vlajková loď, typ 7310R je dostupná v omezeném množství a je poháněna motorem splňujícím emisní normu stupně IV.

John Deere 7R

Ostatní traktory 7R budou vybaveny dobře známými motory John Deere pracujícími pouze s naftou.
Nová technologie umožnila nahradit původní devítilitrový motor u modelu 7230 jednotkou o objemu 6,8 litru při udržení stejného maximálního točivého momentu, jeho zálohy a výkonu. Změnou se dosáhne úspory paliva a tím snížení provozních nákladů. Modely 7250R, 7270R a 7290R dále pracují s původními devítilitrovými motory a dvojitým dmychadlem a nový 7310R využívá technologii splňující přísnější emisní normu stupně IV.
Při dopravě a práci s vývodovým hřídelem inteligentní ovládání motoru IPM poskytuje dalších 22 koní výkonu na modelu 7290R a až 30 koní u ostatních typů. Celá série dosahuje o dvě procenta vyšší účinnosti spalování paliva.
Nejnovějším výsledkem vývoje jsou motory John Deere splňující emisní normu IV. Posledním krokem, který výrobce přidal, je systém katalytické redukce SCR a zvýšení tlaku při spalování paliva. Přidáním technologie SCR John Deere míří na celkové snížení spotřeby provozních kapalin. Ovšem i nadále pokračuje v nabídce motorů pracujících pouze s naftou u sérií 7R a 8R.
Nová a účinnější chladící soustava na těchto motorech se sníženým odporem proudění poskytuje vyšší kapacitu chlazení. Jednotlivé součásti byly kompletně přeskupeny a ventilátor byl přepracován tak, aby vzduch vtahoval do motoru.
Nejnovější traktory 7R budou dostupné s nově vyvinutou převodovkou e23, která nabízí 23 stupňů vpřed a 11 vzad a je vybavena funkcí Efficient Manager. Ta obsluze umožní přednastavit si pracovní rychlost a pomáhá k úspoře paliva tím, že udržuje otáčky motoru na optimální hodnotě při automatickém řazení oběma směry.
Nová plně automatická převodovka nabízí 23 rovnoměrně rozložených převodových stupňů řazených pod zatížením. S každým stupněm obsluha hladce zvýší pojezdovou rychlost traktoru o patnáct procent. K přesnému dosažení požadované pojezdové rychlosti podle požadavků připojeného nářadí má převodovka e23 14 stupňů v rozmezí rychlostí 2,5 až 16 kilometrů v hodině. V závislosti na vykonávané práci lze pracovat ve třech jízdních režimech a je dostupný i levostranný reverzor.
Na modelech 7210R a 7230R je dostupná převodovka CommandQuad nebo volitelná e23 či AutoPowr, která bude na všech ostatních modelech. Režim ovládání pedálem převodky AutoPowr umožní obsluze měnit pojezdovou rychlost při práci s vývodovým hřídelem, který vyžaduje stálé otáčky motoru.
Na všech traktorech 7R je standardem konzola CommandArm, která nahrazuje pravostrannou konzolu předchozích modelů. Vyznačuje se intuitivnějším ovládáním a ergonomickým uspořádáním, kdy seskupuje ovládání traktoru podle funkcí a začleňuje je do nového CommandCentra, které má nový vzhled a je dostupné s dotykovou obrazovkou o velikosti 17,8 nebo 25,4 cm.
Nová kabina CommandView III má o čtyřicet procent otočné sedadlo s rozšířeným opěradlem a zákazník si může vybrat mezi standardním vzduchovým odpružením, na polích prověřeným ActiveSeat nebo hydraulickým odpružením kabiny HCS pro maximální jízdní komfort. Kabina má laminovaná skla pro zvýšení bezpečnosti a nabízí obsluze tišší pracovní prostředí. V kabině také najdeme chladničku pro uskladnění potravin a nápojů.
Integrované systémy umožňují využívat technologii přesného zemědělství FarmSight. Pro řazení převodovek CommandQuad a e23 je dostupný hydraulický joystick. Další volitelné možnosti zahrnují například soustavu LED osvětlení do všech stran a plně kryjící přední a zadní blatníky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info