agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Kanaďan je tu

Přidáno: 15. 8. 2014 16:04:36 Počet shlédnutí: 899

15 Srpen 2014

První opravdový soupeř kloubového pásového traktoru Quadtrack předvedl poprvé v Evropě své svaly. Na jaře představil britský dovozce kanadských strojů Versatile 500koňový traktor Versatile DeltaTrack 500 na několika farmách ve východní Anglii a výsledkem byly dva prodané stroje a množství dalších vážných zájemců.

Kanaďan je tu

Tento stroj patří do výkonového středu mezi bratry ze stejné série s výkony 450 a 550 koí. Všechny tři typy mají hmotnost 26,7 tuny bez závaží, přičemž pro tato pásová monstra výrobce využívá zcela jinou konstrukci podvozku ve srovnání se svými kolovými kloubovými stroji. Pod kapotou najdeme patnáctilitrový motor Cummins QSX15, který posílá výkon na převodovku Caterpillar TA22 s plným powershiftem s 16 stupni vpřed a čtyřmi vzad. Kromě toho je traktor vybaven automatickým řazením a tempomatem a maximální pojezdová rychlost činí 35 km/h.

Pásové jednotky byly vyrobeny ve spolupráci se společností Camoplast. Odpružené pásové nápravy přenášejí výkon na pásové jednotky pomocí stálého ozubení. Zajímavé je umístění dvou středních válců umístěných po stranách otočné centrální hlavní nápravy. Protože se mohou otáčet okolo této nápravy, snižuje se přenos vibrací a rázů na nápravu a tím i na traktor.

Při pohledu do zadní části je na výběr pevný nebo kyvný závěs. Standardem jsou čtyři vnější okruhy s dalšími dvěma na přání. Zatím k volbám nepatří zadní ramena, což by se mělo v krátké době změnit. V plánu ale není možnost zadního vývodového hřídele.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info