agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Kanec v bramborách

Přidáno: 10. 8. 2014 09:18:38 Počet shlédnutí: 1082

10 Srpen 2014

Keiler 2 je jméno nově vyvinutého sklízeče brambor ROPA. Dvounápravový návěsný sklízeč byl další z novinek představených na veletrhu v Hannoveru. Spolu s mnoha novými detailními řešeními jde o plně hydraulicky poháněný stroj pro optimální nastavení čištění. Teleskopické nápravy s velkými koly 750/60 R30.5 zajistí bezpečnou přepravu po silnici v šířce tři metry a bezpečnou práci na poli v šířce 3,5 metru. Výsledkem je větší bezpečnost obsluhy na pracovní plošině při třídění i na extrémně svažitém pozemku.

Kanec v bramborách

Pohon je hydraulický. Všechny prosévací dopravníky a čistící jednotky tak mohou být nastaveny plynule a nezávisle na otáčkách vývodového hřídele. Rychlosti pohonu, případně otáčky vyorávače zůstanou konstantní, pokud otáčky vývodového hřídele traktoru jsou v rozmezí od 450 do 1.000 ot/min.
Vyorávací agregát hrůbků je vybaven funkcí pro rychlou změnu. Šířku řádků je možné změnit od 750 mm do 900 mm. Krojidla jsou plynule nastavitelná na požadovanou rozteč. Příjem hrůbků je zajištěn pomocí dvou bubnů, které mohou být vedeny nezávisle na sobě. Dva podávací válečky natě se starají o bezproblémovou dopravu natě. Na přání je možné stroj vybavit „hledáním středu hrůbku", hydraulickým nastavením hloubky, automatickým odlehčením hrůbku nebo hydraulickou regulací tlaku hrůbku (nutné hydraulické nastavení hloubky). Dodatečně je možné příjem vybavit podpěrným kolem. Vnější krojidla mohou být na přání poháněná hydraulicky. Je možné mít k dispozici další dodatečná krojidla.
První prosévací dopravník je široký 1,6 m, druhý je široký 1,47 m. Na přání je možné si zvolit plechy do prosévacího kanálu z oceli V2A, stejně jako hydraulicky poháněné třepačky a drtiče hrud s plynule nastavitelnou rychlostí.
Oddělení natě nastává na dopravníku natě širokém 1,6 metru a následně na gumovém zadržovači natě uspořádaném v pěti řadách. Na přání je možné si zvolit sedm řad. Kromě toho mohou být nastavitelné hydraulicky.
První separační jednotka pracuje s gumovým prstovým dopravníkem širokým 1,45 m a dvojitými odváděcími válci. Druhá separační jednotka má gumový prstový dopravník široký 1,16 metru a dvojité odváděcí válce. Třetí separační jednotka využívá gumový prstový dopravník široký 0,8 m a dvojité odváděcí válce. Závěrečná separační jednotka je s gumovým prstovým dopravníkem širokým 1,16 m a oběžným prstovým hřebenem (UFK) se čtyřmi řadami prstů. Rychlost, výška a sklon jsou plynule nastavitelné z traktoru. Na přání mohou být všechna separační zařízení vybavena ukazatelem přetížení pro optimální využití stroje.
Přebírací stůl má šířku 1,1 metru a délku 1,9 m a nabízí dostatečný prostor pro čtyři osoby. Velkoryse dimenzované skluzy zajišťují odstraňování příměsí bez ucpávání. Dvě výškově stavitelné podlahy umožňují individuální nastavení podle velikosti osob. Sklopné schůdky nabízejí ergonomické a bezpečné nastupování a vystupování.
Pomocí ovládacího panelu s varovným zařízením je možné vyorávač brambor ovládat z přebíracího stání, stejně tak nastavovat plynule rychlost přebíracího stolu pomocí samostatného otočného spínače. Volitelně se dodává komunikační zařízení pro lepší komunikaci mezi řidičem a přebírajícím personálem.
Zásobník se dnem s tkaninou má objem 7,5 t. Šířka zásobníku činí 2,195 m a dosahuje překládací výšku od 4,25 m. Dvoustupňový pohon je plynule nastavitelný. Na přání lze zajistit optimální a pohodlné plnění zásobníku plnící automatikou. Zásobník může být vybaven zalamovacím dílem, pomocí kterého je možné redukovat překládací výšku na návěs.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info