agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Kloubové a pásové traktory

Přidáno: 1. 11. 2014 21:21:58 Počet shlédnutí: 2606

01 Listopad 2014

John Deere na setkání prodejců představil také nové kloubové a pásové traktory sérií 9R a 9RT. S výkonem až 620 koní jsou určeny pro velké pěstitele a těžké polní podmínky. Velcí zemědělci, kteří potřebují zpracovat rozsáhlé plochy v těžkých podmínkách, potřebují silný tahač s prostornou kabinou bez zbytečností, který pracuje stejně tvrdě, jako jeho majitel. A právě tyto požadavky splňují nové série 9R a 9RT.

Kloubové a pásové traktory

Nové série se vyznačují vyšším výkonem u všech modelů a nesilnější hydraulikou na trhu kloubových a pásových traktorů. Tyto stroje jsou ideální pro nasazení v řádkových kulturách a velkých plochách polí pro drobnozrnné plodiny rostoucí v těžkých podmínkách na kopcovitém terénu, stejně tak jako při použití vysokém požadavku na výkon při zpracování půdy.

Série tvoří deset kolových a šest pásových typů, které vycházejí vstříc všem potřebám pro práci na farmě při zpracování půdy. Poslední tři čísla v názvu odpovídají výkonu v koních.

9370R

9470R/9470RT Scraper Special

9420R

9520R/9520RT Scraper Special

9470R/9470RT

9570R/9570RT Scraper Special

9520R/9520RT

9620R Scraper Special

9570R/9570RT

9620R

„Jde o největší rozšíření našich nejsilnějších kolových a pásových traktorů v historii společnosti," řekl ředitel marketingu Pásový John DeereJohn Deere Waterloo Jerry Griffith. „S výkony od 370 do 620 koní poskytují série 9R a 9RT největší výkon, přizpůsobivost a spolehlivost v této kategorii traktorů konstruovaných pro použití v široké škále zemědělských prací a extrémně těžkých aplikacích," doplnil.

Výkonnost začíná u zdroje. Tím jsou vylepšené motory John Deere PowerTech PSS s objemem devět a 13,5 litru doplněné motorem Cummins QSX15 s objemem 15 litrů, které všechny splňují emisní normu Tier 4 a poskytují dostatek výkonu a točivého momentu pro zvýšenou výkonnost stroje. Všechny tři motory využívají stejnou technologii, díky které se emise přibližují nule.

„Přidáním patnáctilitrového motoru k dosud používaným dvěma se zvýšily možnosti a umožnilo se zvýšit výkon na novou výši 620 koní, což je dosud nejsilnější traktor z produkce John Deere," prohlásil Griffith.

Nová a vylepšená powershiftová převodovka e18 se systémem Efficiency Manager je převodovka řazená pod zatížením s nejplynulejší řazením na trhu, který je umocněn automatickým režimem pro systém efektivní řízení, který zajistí lepší plynulost jízdy a zvýší produktivitu obsluhy. Kromě toho se zvýšil průtok hydrauliky na 435 litrů za minutu, což dává traktorům možnost snadno ovládat i to největší nářadí.

Na modelech 9520R, 9570R a 9620R zákazníci velice rychle ocenily ojedinělý systém odpružení HydraCushion. Při umístění na přední nápravě tlumí rázy a zajistí, že je všechen výkon přenesen na podložku díky vysoké úrovni tažné síly.

Kabina CommandView III nabízí zvýšený komfort obsluhy a snadné ovládání pomocí přepracované opěrky CommandArm, na které  najdeme displej CommandCenter 4600 pro pohodlné ovládání a nastavování funkcí traktoru. Vše potřebné je umístěno v dosahu prstů obsluhy sedící na sedačce, která je otočná o 40 stupňů, čímž se snižuje bolest za krkem při sledování vzadu připojeného nářadí.

Nové traktory sérií 9R a 9RT přicházejí s novým LED osvětlením, které zajistí dokonalé osvícení při práci v noci. Dalším odlišným prvkem u traktorů s pohonem všech kol je volitelné řízení Active Command Steering, které zabezpečí lepší vedení stopy a snazší řízení při vysokých rychlostech až 40 kilometrů v hodině. Zároveň snižuje námahu obsluhy při zatáčení na poli.

Již v továrně jsou do traktorů integrována nejnovější technologická řešení pomáhající zemědělcům, jako například John Deere FarmSight. „Jde o kompletní balíček, který pomáhá zákazníkům maximalizovat výkonnost a ztrátové časy díky přístupu ke stroji a agronomickým informacím, které potřebují pro lepší žízení své práce," doplnil Griffith.

„Velcí výrobci čas na zdržování se s pomalým a poddimenzovaným nářadím, které nesplňuje jejich požadavky. Série 9R a 9RT nabízí nesrovnatelnou kombinaci výkonu, účinnosti, technologických řešení a komfortu obsluhy, která umožní rychlejší práci na poli a pomáhá ke zvýšení produktivity při všech nasazeních v zemědělském provozu," zakončil Jerry Griffith.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info