agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Kompaktní a spolehlivý obraceč

Přidáno: 27. 12. 2017 21:45:03 Počet shlédnutí: 100

27 Prosinec 2017

Nové modely VOLTO 45, 55 a 65 nabízejí spolehlivý provoz i v obtížných podmínkách, například na malých, nerovných polích nebo v kopcovitém terénu. Jsou proto ideální pro malé a střední podniky, které používají vlastní stroje.

Kompaktní a spolehlivý obraceč

Stejně jako u větších modelů řady jsou nové modely VOLTO vybaveny osvědčenou koncepcí toku materiálu MAX SPREAD. Vedení zajišťuje, že hroty jsou během vstupu do plodiny buď příčně nebo ve směru jízdy. Na jedné straně to umožňuje vyšší pojezdovou rychlost a tím vyšší výkon, zatímco na druhé straně to také vede k nižší spotřebě paliva díky nižším otáčkám motoru. Mezitím je tok plodin mezi rotory téměř přímý, což vede k vysokému výkonu a jemnému zacházení s krmivy. Geometrie pohybu hrabic zbraní rozhazuje plodinu do větší šířky a rovnoměrněji.

Pro přenos výkonu všechny tři nové modely VOLTO používají patentovanou spojku PERMALINK. Systém je bezúdržbový a poskytuje plný přenos výkonu ve všech pracovních pozicích. PERMALINK také umožňuje sklopení až o 180 °, což zajišťuje kompaktní přepravní polohu.

Teleskopická vzpěra (CKL) zajišťuje čistou a bezpečnou práci i v obtížném, kopcovitém terénu. Umožňuje hladké otáčení a zabraňuje přetížení stroje při jízdě z kopce. Stroj je automaticky vycentrován, když je teleskopická vzpěra zvednutá. Zůstává aktivní při jízdě po silnicích a přenáší hmotnost stroje na spodní táhlo závěsu. Tím dojde k přenesení hmotnosti z nosného rámu a zafixování stroje. Citlivost vzpěry je flexibilně nastavitelná.

Pracovní šířka nových modelů obracečů se pohybuje od 4,50 m pro VOLTO 45 až 5,20 m pro VOLTO 55 a 6,40 m pro VOLTO 65. Oba obraceče VOLTO 45 a 65 mají průměr rotoru 1,50 m, zatímco VOLTO 55 má rotory o průměru 1,70 m. Všechny modely se zvedají přes jednočinný hydraulický válec a využívají kabel pro uzamknutí při přepravě. Dalším standardním prvkem jsou robustní, avšak pružné ochranné konzoly na rámu se čtyřmi nebo šesti polyamidovými konzolami vyztuženými skelnými vlákny. Základní vybavení také obsahuje robustní tříbodový závěs s integrovaným držákem pro univerzální hnací hřídel a uchycení hydraulické hadice při odstavení. K dalším volitelným možnostem patří redukční převodovka, vodicí kolečko a odrazová plachta pro čisté okraje polí.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info