agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Kompaktní diskové brány

Přidáno: 17. 1. 2018 22:52:52 Počet shlédnutí: 147

17 Leden 2018

S novou modelovou řadou CatrosXL 3003, 3503 a 4003 posiluje AMAZONE svůj výrobní program nesených kompaktních talířových podmítačů v pracovních záběrech tři až čtyři metry. Na rozdíl od předchozích modelů Catros a Catros+ mají nové CatrosXL větší disky o průměru 610 mm a jsou určeny pro pracovní hloubku až 16 cm. Tímto způsobem nový CatrosXL vyplňuje mezeru mezi předchozími modely Catros a Catros+ s pracovní hloubkou až 14 cm a těžkými kompaktními talířovými kypřiči Certos, které jsou schopny pracovat až do hloubky 20 cm.

Kompaktní diskové brány

Díky velkým kotoučům o průměru 610 mm a široké vzdálenosti mezi řadami kotoučů a mezi poslední řadou kotoučů a utužovacím válcem se nová kompaktní kotoučová jednotka CatrosXL vyznačuje zejména snadným průchodem velkého množství organické hmoty. Díky otevřené konstrukci s dostatkem vůle je nový Catros dokonale vhodný pro zapracování rostlinných zbytků, slámy z po sklizni kukuřice nebo bramborové natě. Další oblast použití zahrnuje kultivaci strniště a přípravu osiva po orbě. Pracovní rychlosti od 12 do 18 km/h zaručuje vysokou produktivitu a přitom doshují velmi dobré kvality práce.
Jako alternativu ke konvexním kotoučům o průměru 610 mm s hrubými zuby, které jsou ideální pro velké množství rostlinné hmoty a dobře drží směr, AMAZONE také nabízí jemně zoubkované kotouče, které zajišťují, i při mělké práci, pohyb půdy po celé pracovní ploše a jemně nadrobené seťové lůžko.
Disky jsou individuálně zavěšeny a chráněny před poškozením pomocí odpružených pryžových držáků, které také zajišťují dobré kopírování povrchu. Bezúdržbová ložiska na kotoučích jsou shodná s ložisky na kotoučích kompaktních kotoučů Catros, uložení ložisek zajistí jejich ochranu před odlétající půdou. Urovnávací kotouče o rozměru 12,5 cm a strmý úhel nárazu 17° na přední řadě disků a 14° v zadní řadě zajišťují dokonalé promíchání organické hmoty a perfektní pronikání do půdy.
Pracovní hloubka disků se nastavuje podobně, jako u třetí generace Catros 03, kde se celé držáky disků otáčejí pomocí čtyřstranných ramen. Když nastavujete pracovní hloubku, toto propojovací rameno mezi první a druhou řadou disků vždy zajišťuje, že obě skupiny kotoučů pracují ve stejné hloubce. Nastavení lze provádět buď mechanicky pomocí nastavovacích vřeten nebo z kabiny traktoru pomocí volitelného hydraulického ovládání.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info