agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Kompaktní traktory John Deere

Přidáno: 5. 9. 2014 16:46:12 Počet shlédnutí: 1464

05 Září 2014

John Deere nahrazuje kompaktní traktory 3020 a 4020 novými typy strojů s označením v souladu s ostatními sériemi novou modelovou řadou 3R a strojem s delším rozvorem 4R. Model 3033R, 3038R, 3045R, 4049R a 4066R s pohonem všech čtyř kol jsou poháněny tří nebo čtyřválcovými motory Yanmar s výkonem od 33 do 66 koní.

Kompaktní traktory John Deere

 

 

 

Nové stroje jsou vybaveny osvědčenou automatickou hydrostatickou převodovkou, ve které jsou zkombinovány třístupňové elektronické hydrostatické jednotky a jednoduše ovládaným pedálem měnícím směr jízdy vpřed a vzad TwinTouch.

eHydro převodovka získala tři nové prvky, které zvyšují výkonnost stroje a rozšiřují možnosti využití traktorů. Systém LoadMatch automaticky nastaví pojezdovou rychlost stroje v závislosti na zatížení motoru tak, aby se maximálně využil jeho výkon bez rizika poklesu otáček, což ocení obsluha při sečení hustých porostů nebo porostů se silnými stonky rostlin. Systém MotionMatch rychle nastaví odezvu převodovky plynule okamžitě po pohybu ruky, což je ideální například při práci s čelním nakladačem. SpeedMatch umožňuje řidiči předem nastavit maximální pojezdovou rychlost při plném sešlápnutí pedálu, což představuje podstatné ulehčení při práci s vzadu neseným nářadím.

Standardní výbavou série 4R a volitelnou řady 3R je kabina ComfortGard, která má sníženou hladinu zvuku na 79 dBA. Tato nová kabina byla konstruována s cílem nabídnout maximální výhled a potřebný komfort obsluze díky velkým robustním skleněným panelům, vzduchem odpružené sedačce, výkonnou klimatizací a systémem vytápění. K pohodlí přispívají i snadno ovládané páky hydrauliky.

Standardní ovládací joystik může obsluhovat připojené nářadí, včetně nového čelního nakladače John Deere série H a volitelného předního tříbodového závěsu a vývodového hřídele. Nakladače H165 na modelech 3R a H180 na sérii 4R se snadno připojují a odpojují. Jejich nosnost dosahuje 964 nebo 1263 kilogramů a zdvihová výška 2,6 nebo 2,8 metru. Při odstavení traktoru se nakladač automaticky sklopí do pozice, kdy jej lze demontovat. Celková zdvihová kapacita zadního tříbodového závěsu činí 1148 nebo 1420 kilogramů a tažná síla může u modelů 3R dosáhnout čtyř tun, u série 4R pět tun.

Traktory série 3R jsou standardně vybaveny zadním a středním vývodovým hřídelem, které jsou vhodné pro připojení různých strojů a nářadí včetně možnosti automaticky připojitelného pohonu žací lišty Joohn Deere a volitelného sběrače materiálu. Při použití systému AutoConnect se automaticky připojí lišta a hnací hřídel při přejezdu lišty traktorem. Odpojení je také automatické při couvání. Obsluha tak nemusí opustit sedadlo. Lišta se stranovým výhozem je dostupná s pracovními záběry 1,5 a 1,8 metru.

Kromě toho je výbavou série 4R cenami ověnčený systém HitchAssist, který umožňuje rychlejší, bezpečnější a snadnější připojení nářadí a přívěsů do zadního závěsu. Díky tomu obsluha potřebuje pouze jednou vystoupit z kabiny. Vnější ovladače umístěné na zadním blatníku umožní popojet s traktorem vpřed i vzad maximální rychlostí 12 milimetrů za vteřinu a v případě potřeby zvednout nebo snížit závěs.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info