agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Konvenční setí

Přidáno: 8. 1. 2018 22:30:47 Počet shlédnutí: 135

08 Leden 2018

Po zavedení nového Amazone Cataya Super je rodina Cataya doplněna modelem Special. Nicméně i "malá" Cataya se vyznačuje řadou inovací. Mezi ně patří systém dávkování Precis, snadné a pohodlné centralizované nastavení pomocí zařízení SmartCenter, elektrické dávkování a řízení ISOBUS. A vedle toho je k dispozici TwinTerminal.

Konvenční setí

Ve své základní verzi zásobník osiva Cataya 3000 Special disponuje objemem 650 l. Pomocí nástavců lze zvýšit na celkovou kapacitu 850 l. Díky velkému otevření násypky 2,55 x 0,54 m lze Cataya Special pohodlně naplnit vaky, čelním nakladačem nebo pytly. Když je stroj plněn pomocí čelního nakladače, otevřené víko zásobníku funguje jako zábrana, která zabraňuje úniku. Snímač úrovně plnění je umístěn uvnitř násypky, který lze plynule nastavit ve své výšce a lze jej tedy přizpůsobit různým semenům.

Nový dávkovací systém Precis zajišťuje vysoký provozní komfort a krátkou dobu nastavení. Obsahuje dvě skluznice, které umožňují rychlou a bezproblémovou konverzi z normálního na jemné osivo a naopak. Nové jsou také integrované zásuvky, které díky svému specifickému tvaru zajišťují minimální zbytkové množství uvnitř násypky, snadnou výměnu osiva a rychlé vyčištění stroje. Díky těmto výstupním šachtám jsou dávkovací kolečka vždy udržována naplněná i ve svažitém terénu. Další zvláštností je centrálně nastavitelná kalibrační klapka, pomocí níž lze Cataya Special rychle a jednoduše přeměnit ze setí na kalibraci a zpět.

Dávkovací systém ElectricDrive umožňuje velmi přesné, plynulé dávkování rozmanitých druhů semen. Výsevní množství může být pohodlně nastaveno na sedadle řidiče. Změna dávkování v rozích pole nebo po vypnutí poloviny záběru je také možné. Kalibraci a vyprázdnění zbytků lze pohodlně provést přes terminál a kalibrační tlačítko. Signál velikosti dávky je zajištěn pomocí radarového snímače, který přesně a bez prodlevy zaznamenává pojezdovou rychlost a přenáší ji na elektrický pohon. U traktorů ISOBUS může být snímač rychlosti traktoru použit jako zdroj signálu.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info