agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Krone AX 310

Přidáno: 10. 8. 2014 09:04:59 Počet shlédnutí: 1616

10 Srpen 2014

Krone představilo nový silážní vůz AX 310 GL/GD s objemem 31 metrů kubických, čímž zkompletovalo sérii malých vozů. Stejně jako ostatní vozy AX je pro novinku charakteristický vpředu skloněný řetěz a laťková podlaha. Mírně skloněná konstrukce zmenšuje vzdálenost, kterou musí materiál urazit od řezacího rotoru do vozu, což vede k rychlejšímu zaplnění a nižšímu požadavku na výkon.

Krone AX 310

Výsledkem je, že modely AX mohou pracovat s traktory s výkonem do sta koní. Testy DLG prokázaly, že AX dosáhne lepší kvality řezu a vyššího výkonu než vozy Titan, ačkoli jejich odebíraný výkon je přibližně stejný.
Krone již několik let sleduje výrazný nárůst poptávky po rotorových vozech, protože jsou ve srovnání s kasačovými vozy výkonnější, mají menší opotřebení a jsou úspornější. Také vůz AX 310 má dopravní a řezací rotor o průměru 760 mm s šesti řadami prstů po obvodě. Prsty jsou na rotor navařené a díky vrstvě z hardoxu jsou velice trvanlivé. 32 nožů umístěných ve vzdálenostech 45 mm zajišťuje perfektní kvalitu řezu a úsporný provoz. Sériově jsou všechny vozy AX vybaveny nízkoúdržbovým neřízeným sběračem EasyFlow s pracovním záběrem 1700 mm (DIN). Plynulé podávání píce zajišťuje pět řad prstů. Sběrač EasyFlow má výkyv 80 mm a dokáže sbírat i vydatné řádky na nerovném terénu.
V praxi se osvědčilo také výklopné řezací ústrojí na levou stranu vozu. Řidič traktoru nemusí obcházet vůz, aby zajistil, resp. odjistil řezací ústrojí na obou stranách. Ovládání celého řezacího ústrojí se provádí jen z jedné strany vozu. Řezací ústrojí se nejprve odjistí pomocí páky a potom se jednoduše vyklopí doleva. V případě potřeby je tak možné bleskově a bez potřeby nářadí vyměnit nože. Další vychytávkou je lomená oj. Světlá výška nad zemí činí 60 cm a je zárukou bezpečného přejíždění řádků. Sběrač přitom žádnou píci nezachytí. Pro agregaci s traktorem jsou dvě možnosti zavěšení, buď horní, nebo spodní. Jako volitelná výbava je k dispozici také závěsná koule K80 pro spodní zavěšení.
Krone sází na osvědčenou techniku i u dávkovacích válců. Vozy GD konstrukční řady AX jsou sériově vybaveny dvěma dávkovacími válci. Na požadavek zákazníka je k dispozici i třetí dávkovací válec. Osmihranné válce mají všechny průměr 470 mm a při vykládce se každý z nich otáčí jinou rychlostí. Díky tomu, že spodní válec se otáčí o něco rychleji než horní, je vykládka píce rovnoměrná. Převodovka dávkovacích válců je jištěna hlavní spojkou na kardanu, která jistí také pohon celého vozu. Pro rychlou vykládku vozu lze proto využít maximální krouticí moment.
Pro celou konstrukční řadu vozů AX je jako volitelná výbava k dispozici i nakládací automatika Krone PowerLoad. Ta reguluje aktivně proces nakládky v závislosti na tlaku v nákladním prostoru a na jeho objemovém vytížení. Zaručuje příkladné naplnění a využití prostoru celého senážního vozu. Pomocí PowerLoad zvládne nakládku senážního vozu perfektně i nezkušený řidič. Lze tak dosáhnout úspory nejen v počtu jízd, ale také úsporu paliva přepočtenou na tunu sklizené píce.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info