agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Krone Fortima 1250

Přidáno: 3. 9. 2014 22:44:48 Počet shlédnutí: 972

03 Září 2014

Stroj Krone Fortima F 1250 představuje nástupce stroje Round Pack 1250. Lis s pevnou komorou (a průměrem balíků 1,25 m) přesvědčí suverénní prací, vysokým komfortem obsluhy, přehlednou konstrukcí a příkladným vybavením. Fortima F 1250 má sběrač EasyFlow se záběrem 2,05 m, příčkový řetězový lisovací dopravník, vázání do sítě, případně kombinované jak do sítě, tak i motouzem.

Krone Fortima 1250

 

 

 

Nový sběrač EasyFlow se zcela obejde bez řízení vodicí dráhy, neboť nosiče prstů jsou upevněny přímo v bočnicích sběracího rotoru vlevo a vpravo. Odpadá tak dosud běžné, drahé a z hlediska opotřebení náročné řízení vodicí dráhou. Výhody sběrače bez vodicí dráhy jsou zřejmé. Díky jednoduché konstrukci má stroj méně pohyblivých součástí, takže je mnohem méně náchylný na opotřebení. Praktikové hovoří o jeho snížení až o 60 procent. To snižuje výrazně nároky na údržbu a servis. S tím souvisí i nízké provozní náklady. Navíc má sběrač EasyFlow díky vyšším otáčkám (cca o 30 procent více než sběrač s řízením vodicí dráhou) také vyšší výkonnost a citelně klidnější chod.

Rotační řezací ústrojí MultiCut s nuceným řezem zaručuje vynikající kvalitu řezanky, pohodlnou výměnu nožů a jejich jištění proti vniknutí cizího tělesa. MultiCut dopravuje proud píce k nožům souvisle. Při použití 17 nožů (volitelně 17, 15, 7 nebo 0) je teoretická délka řezanky 64 mm. Varianta lisu  Fortima bez řezacího ústrojí je vybavena dopravním rotorem (o průměru 415 mm) mezi sběračem a lisovací komorou. To zlepšuje rovnoměrné podávání píce do lisovací komory a zajišťuje vyšší výkonnost. Podávací prsty jsou uspořádány ve tvaru rozevřeného V směrem ven. Sklízený materiál je roztažený po celé šířce komory. To je důležité při sklizni slabých úzkých řádků, protože se zlepšuje rovnoměrnost plnění komory. Výsledkem je tvarově stálý balík s velmi stabilními hranami.

Osvědčená technika příčkového dopravníku láká velice nízkým příkonem. Úplně stačí traktor o výkonu cca 36 kW/50 k. Díky malé vzdálenosti příček řetězového dopravníku dochází k minimálním ztrátám odrolem, vysoké slisovatelnosti a otáčení balíku v komoře bez prokluzu. Příčky se opírají do píce a vytvářejí zubový efekt pro intenzívnější otáčení balíku. Lze tak bez problémů zpracovávat nejen extrémně suchý materiál, ale i mokrou píci.

U způsobu ovládání se Krone řídí požadavky z praxe. Stroje Fortima jsou vybaveny palubní elektronikou Komfort, který je kompatibilní se systémem ISOBUS. Stroj lze řídit buď pomocí Beta-terminálu nebo terminálu CCI-ISOBUS. Řidiči to umožňuje nejen ovládat a kontrolovat funkce lisu, ale také pohodlně přímo z kabiny volit různá nastavení, jako např. počet vrstev sítě. Řídicí systém umožňuje naprogramovat mnoho dalších funkcí (např. signalizaci).

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info