agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Kverneland Kultistrip

Přidáno: 9. 8. 2014 22:42:53 Počet shlédnutí: 1076

09 Srpen 2014

Hlavními cíli páskového zpracování půdy jsou zajištění výnosu, snížení nákladů a předcházení erozi půdy. K dosažení těchto záměrů v různých klimatických a agronomických podmínkách vyvinul Kverneland koncept Kultistrip. Díky zvláštnímu uspořádání různých pracovních zón, zajistí Kultirstrip nakypřenou brázdu bez rostlinných zbytků jedním přejezdem. Vysoký výnos je zajištěn rychlým klíčením semen. V kombinaci například čelním zásobníkem lze aplikovat hnojiva jako je fosfor nebo dusík přímo pod kořeny rostlin. Alternativně je možná aplikace kejdy.

Kverneland Kultistrip

Základem nového stroje Kultistrip je odolný rám, na kterém je řada samostatně uchycených slupic, jejichž vzdálenost může být od 45 do 75 centimetrů. Pro příští rok Kverneland nabídne pevný a teleskopický rám s až šesti radličkami a v brzké době bude následovat sklopný rám. Jednotlivé slupice jsou k rámu připevněny pomocí pružin na paralelogramu, což zajistí dokonalé kopírování.
Slupice jsou krátké, aby se snížila potřeba zdvihové kapacity. Jednotka je vybaveny disky s velkým průměrem 520 milimetrů, které zajistí otevření půdy a nařežou dlouhé rostlinné zbytky. Následuje čistící kolečko, které odstraní zbytky ze zpracovávané oblasti a vytváří seťové lůžko. Po vyčištění řádku se půda kypří až do hloubky 30 cm. Speciálně konstruovaná dláta pracují ve velké hloubce bez porušení postranní zóny. V závislosti na půdních podmínkách a pracovní rychlosti si lze vybrat ze tří druhů dlát (rovné, částečně zahnuté a zahnuté). Díky tomu může stroj pracovat v rozmezí pracovních rychlostí 10 – 12 km/h.
Hubice aplikující hnojivo je umístěna přímo za dlátem s nezávislým nastavením hloubky, takže lze hnojivo umístit přímo ke kořenům budoucích rostlin. Tím se zajistí optimální příjem živin, které zabezpečí vysoký výnos.
Hydraulický systém nonstop jištění chrání stroj před poškozením. Šířka a tvar řádku se snadno mění nastavením postranních nožů. Zpracovaná oblast lehce vystupuje nad nezpracovanou a lépe se prohřívá, což zajistí rychlejší vzcházení rostlin.
Posledním pracovním nástrojem je utužovací válec. Na stroj Kultistrip lze využít různé typy, prstový, klecový nebo Farmflex, v závislosti na konkrétních půdních podmínkách, počasí a termínu práce. Nastavení celého stroje je jednoduché za pomoci jediného klíče.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info