agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Kverneland Qualidisc Farmer

Přidáno: 9. 8. 2014 22:41:56 Počet shlédnutí: 1697

09 Srpen 2014

Nové provedení diskových bran Qualidisc Farmer s pracovními záběry tři až šest metrů nabízí zemědělcům kompaktní nářadí pracující v hloubce až osm centimetrů. Stroj je o patnáct procent lehčí, což usnadňuje zvedání, snižuje tlak na půdu a zajistí ekonomičtější provoz. Pevný Qualidisc Farmer má kompletně novou strukturu rámu, která je určena pro pracovní záběry tři a čtyři metry. Sklopná verze používá stejný střední rám jako současné stroje Qualidisc a má nové postranní sekce. Tyto rámy jsou konstruovány tak, aby mohly být vybaveny nejtěžšími utužovacími válci jako je Actipack.

Kverneland Qualidisc Farmer

Nová ramena disků nesou tepelně opracované disky s rozměry 520x5 milimetrů a tvrdostí 200 kg na milimetr čtvereční. Kryt ramen pohltí veškeré boční síly, takže se dosáhne rovnoměrné kvality práce. Náboj talíře je uchycen ke slupici se speciální podložkou, která zabrání povolení šroubového spoje při práci. Dvojité kuličkové ložisko přenáší vysoké radiální i axiální zatížení. Ochrana proti prachu je zajištěna v šesti krocích, především pomocí speciálního těsnění s pěti břity. Náboj je bezúdržbový a jeho konstrukce zajistí dlouhou životnost i při vysokém zatížení při vysokých pracovních rychlostech.
Velice snadno se nastavuje pracovní hloubka pomocí vymezovacích podložek. Hydraulické ovládání je potřebné pouze v případě použití nejtěžších utužovacích válců. Urovnání pozemku na okrajích je zabezpečeno pomocí postranních krytů. Prstové brány mohou být uchyceny mezi zadní řadou disků a válcem, takže se menší části zeminy dostanou na povrch.
Qualidisc Farmer může být vybaven secím strojem a-drill s objemem 200 nebo 500 litrů, takže lze okamžitě při zpracování strniště zasít krycí plodinu nebo travní semeno. Může být vybaven všemi utužovacími válci Kvernneland, takže jej lze připravit pro všechny podmínky. Nabídka válců se rozšířila o válec Actiflex, který může pracovat ve všech půdách a zajistí aktivní promíchání drobení s minimální hmotností.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info