agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Lamborghini Nitro 130 VRT

Přidáno: 10. 8. 2014 09:17:46 Počet shlédnutí: 1008

10 Srpen 2014

Cenu za krásy v soutěži traktor roku pro tento rok získal traktor Lamborghini Nitro 130 VRT. Jde o další variantu této série traktorů, která může být od tohoto roku osazena bezstupňovou převodovkou. Tyto stroje jsou určeny jako pro práci na poli při orbě, druhé podmítce, sklizni píce a pro další práce s vpředu a vzadu pověšeným nářadím. Na dynamickém vzhledu se podepsalo studio Giugiaro. Kombinace černé a bílé symbolizuje agresivitu, snížený profil kapoty a zaoblené tvary zdůrazňují odvážnost zosobněnou stroji Lamborghini Trattori.

Lamborghini Nitro 130 VRT

Čtyřválcový motor Deutz o objemu 3,6 litru splňující přechodovou emisní normu v sobě kombinuje vysokou výkonnost s ekonomikou provozu. Nabízí výkon 127 koní a točivý moment 480 Nm v širokém rozsahu otáček od 1600 do 2000 za minutu. Využívá systém vysokotlakého vstřikování Common Rail s dvěma vysokotlakými vstřikovacími čerpadly, čímž se snižuje spotřeba paliva Účinnost spalování motorů Deutz umožňuje splnit požadavky normy Tier 4i ošetřením spalin pouze pomocí systému oxidačního katalyzátoru.
Nová plynulá převodovka přispívá ke zvýšení jízdního komfortu a umožňuje traktoru Nitro 130 VRT přizpůsobit se různým podmínkám se snadným ovládáním. Tři jízdní režimy, automatický, manuální, práce s vývodovým hřídelem, umožní řidiči vybrat správné nastavení pro příslušnou práci. Dva jízdní rozsahy s pojezdovou rychlostí do 23 a do 50 kilometrů v hodině zabezpečí přesné ovládání rychlosti a automatickou změnu při přechodu z pole na silnici.
Maximální rychlosti 50 nebo 40 kilometrů v hodině (v závislosti na předpisech v příslušné zemi) je dosaženo při snížených otáčkách motoru. Funkce PowerZero udrží traktor v bezpečné pozici bez použití brzdového pedálu a k opětovnému rozjetí řidič jen musí sešlápnout plynový pedál. S elektro-hydraulicky ovládanou nezávislou vícelamelovou spojkou v olejové lázni jsou k dispozici tři rychlosti vývodového hřídele 540/540E/1000 otáček za minutu.
Tyto traktory jsou nabízeny s hydraulickým systémem, který umožní využít veškerý potenciál stroje. Soustava zahrnuje jednoduché nebo dvojité čerpadlo s výkonem 60 nebo 90 litrů za minutu, až pět dvojčinných zadních koncovek s funkcí Energy Saving, silná a přesně elektronicky ovládaná zadní ramena se zdvihovou kapacitou 6600 kilogramů, systém rychlého řízení SDD, odpružení přední nápravy a asistovaný systém brzdění PowerBrake.
Při využití volby 60 ECO s mechanickým rozdělovačem má hydraulický systém k dispozici 60 litrů oleje za minutu při snížených otáčkách motoru 1600 za minutu. Zvýšená nosnost elektronicky ovládaných čelních ramen umožní obsluze přesnější ovládání připojeného nářadí. Standardně lez v zadních ramenech zvedat až 4650 kg, přičemž nosnost lze zvýšit pomocí přídavných pístů na již zmíněných 6600 kg. Jejich ovládání je ožné rovněž pomocí dvou tlačítek na zadním blatníku.
Práce s výrobky Lamborghini Trattori je otázkou stylu. Ve spolupráci se studiem Giugiaro byla vyvinuta nová kabina, která v sobě spojuje ergonomii, funkčnost a styl. Díky použití exkluzivních materiálů a vynikajícímu zpracování je vnitřek Nitro 130 VRT přitažlivý a elegantní.
Traktory mohou být vybaveny až osmi pracovními světly, která jsou zapínána a vypínána na centralizovaném ovládacím panelu umístěném na hlavním sloupku kabiny. Kabina může být vybavena mechanickým nebo vzduchovým odpružením. Kombinace tohoto odpružení s tlumení kmitů přední nápravy optimalizuje výkonnost na nerovném terénu i při vysoké rychlosti a snižuje vibrace přenášené na řidiče.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info