agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Liniové shrnování

Přidáno: 24. 9. 2014 06:00:00 Počet shlédnutí: 792

24 Září 2014

Spolu s mnoha drobnými vylepšeními je pro nové shrnovače LINER 3600, 800 a 700 charakteristická jejich inovativní myšlenka přepravy na silnici i na poli.

Liniové shrnování

 

 

 

Nový čtyřmotorový LINER 3600, který nahrazuje LINER 3500,  nabízí zákazníkům volbu přepravy stroje po silnici mnohem bezpečněji bez nutnosti odmontování ramen s hrabicemi, aniž by byla překročena výška čtyř metrů. S pracovním záběrem 9,9 až 12,5 metru má LINER 3600 extrémně kompaktní rozměry a může snadno přejíždět mezi různými poli bez zbytečného zdržování.

S využitím přepracovaného pojezdového ústrojí je možné změnit kompaktní přepravní výšku pomocí jednočinného hydraulického okruhu. To umožňuje kdykoli nastavit přepravní výšku nebo světlou výšku, takže

lze bez problémů překonat jakoukoli nerovnost nebo překážku. Nové pojezdové ústrojí rovněž umožňuje vybavit stroj většími, půdu méně poškozujícícmi pneumatikami o rozměru 620/40 R22.5.

Dvourotorové shrnovače LINER 750 a 650 jsou nahrazeny novými typy LINER 800 a 700 s pracovními záběry od čtyř do 7,5 metru a od 3,5 do 6,3 metru. Tyto kompaktní stroje nemají naváděcí podvozek a nabízejí shrnování do jedné strany nebo pomocí funkce TWIN tvorbu dvou řádků. Ke snížení přepravní šířky mohou být snadno připojena a odpojena ramena s hrabicemi, jejíchž výměna je tak snadná a rychlá i při případném poškození při práci. Při jízdě po silnici mohou být bezpečně uložena v transportní pozici přímo na stroji.

Všechny nové modely jsou osazeny osvědčenými komponenty ze sérií LINER. Jde například o stále mazanou, hermeticky uzavřenou hlavou rotorů s vodící dráhou vyrobenou z otěruodolné uhlíkové oceli. Ramena, na kterých najdeme čtyři dvojité prsty, jsou vybavena výměnným systémem PROFIX. Ramena jsou k hlavici připojena u modelů 3600 a 800 pomocí hřídele s dvaceti drážkami, u modelu LINER 700 má hřídel zaoblený profil. Kvůli ochraně půdy při sklizni a zároveň zabránění kontaminaci píce zeminou je každý rotor vybaven velkým čtyřkolovým podvozkem. Díky tomu, že je podvozek umístěn extrémně blízko dráhy hrabic, může se shrnovač optimálně přizpůsobit jakémukoli povrchu. Zdvihová výška přes padesát centimetrů umožní bezproblémové přejíždění již vytvořených řádků při otáčení na souvrati. Na všech modelech je využita časová prodleva při zvedání nebo spouštění předního a zadního rotoru. Modely 800 a 700 jsou ovládány pomocí v traktoru umístěného zařízení. Load-sensing kompatibilní model 3600 může být řízen pomocí ovládacího panel OPERATOR nebo volitelně pomocí COMMUNICATOR II. Kromě toho lze LINER 3600 ovládat pomocí rozhraní ISOBUS.

Díky kompakttní konstrukci s nízkým těžištěm jsou nové shrnovače LINER vhodné i pro práci na svažitých pozemcích.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info