agromachinery

zemědělský portál

Zpět

McCormick tvrdí muziku

Přidáno: 10. 8. 2014 11:32:35 Počet shlédnutí: 952

10 Srpen 2014

„Měníme styl“ bylo hlavním tématem společnosti McCormick při představení traktorů s označením Xpression. Na jejich základě výrobce demonstroval vývoj výrobků a změny, které nastaly ve společné platformě pod křídly Argo Tractors, na veletrhu zemědělské techniky v německém Hannoveru loni na podzim.

McCormick tvrdí muziku

 

 

 

Prvním z těchto nových výrobků je série X4 s výkony od 61 do 102 koní. Ta vychází a nahrazuje řady CX-L a C-L, kdy je nabízena jedna řada s mnoha specifikacemi, které ji činí skutečně univerzálním traktorem.

Nabízeno je šest odlišných modelů ve variantě s kabinou nebo ochranným rámem. Jednotlivé modely mohou být vybaveny podle požadavku zákazníka, kdy je k základní verzi možno zvolit množství příslušenství.

Tři modely s výkony 61 – 75 koní využívají k pohonu motor o objemu 2,9 litru, který splňuje emisní normu Tier 4. Další tři s výkony od 85 do 101 koně jsou vybaveny motory o objemu 3,6 litru splňující přechodovou normu Tier 4a.

Nové traktory X4 mají i novou převodovku s dvanácti stupni vpřed i vzad, která pochází z vlastní výroby skupiny Argo Tractors. Ta může být vybavena plazivými rychlostmi, reverzací pod zatížením, hydraulickým řazením pod zatížením, snížením otáček motoru při dosažení maximální pojezdové rychlosti a mechanicky nebo elektrohydraulicky poháněným vývodovým hřídelem.

V zadní části motoru si může majitel zvolit mechanicky nebo elektrohydraulicky ovládaný tříbodový závěs s nosností až 3600 kilogramů. Když se k tomu připočte nosnost čelní hydrauliky 1750 kg, disponuje traktor dostatečnými pracovními schopnostmi.

McCormick představil i novou sérii X6, která se na trh dostane v průběhu tohoto roku. Nahradí dosavadní modelové řady X60 a MC a je tvořena dvěma typy s výkony 111 a 121 koní, které vycházejí z motorů FPT o objemu 4,5 litru. Ty jsou vybaveny technologií SCR, díky které splňují přechodovou emisní normu. Oba typy disponují systémem navýšení výkonu Power Plus, který umožní získat z vývodového hřídele výkon 121, respektive 133 koní.

Řada X6 sdílí moderní styl, například díky nové kabině, inspirovaný sérií X7. Traktory jsou kompaktní a jsou osazeny převodovkou s 36 stupni vpřed a dvanácti vzad a s třístupňovým powershiftem, volitelnou čtvrtou rychlostí vývodového hřídele, elektronicky ovládaným zadním závěsem a hydraulickým okruhem s průtokem 66 litrů za minutu v případě otevřeného okruhu a 110 litrů za minutu s uzavřeným okruhem.

U série X6 je dostupné odpružení kabiny a přední nápravy. Tím se řidiče poskytne dodatečný komfort. Kromě toho lze s traktorem bez ztráty pohody dosáhnout pojezdové rychlosti 50 kilometrů v hodině. Samozřejmě tam, kde to dopravní předpisy dovolují.

Největší pozornost v expozici firmy vzbudilo představení nové série X7 VT. Ta předznamenává začátek nové éry výrobků McCormick osazením plynulé převodovky ZF do traktorů série X7. Ta využívá všechny technologie a styly použité na X7 a umožňuje zákazníkům volbu bezstupňové převodovky pro splnění jejich potřeb. Pět modelů s výkony od 143 do 175 koní (188 koní s navýšením) se snadno ovládá a poskytuje vyšší výkonnost a produktivitu.

Novou modelovou řadou tak výrobce prostřednictvím svých prodejců oslovuje novou skupinu zákazníků, které kromě plynulého pojezdu získají jednoduše ovládaný stroj a vynikající komfort v kabině. Všechny ovládací prvky jsou logicky uspořádány, přičemž pojezd a všechny funkce převodovky se ovládají pomocí páky na opěrce sedadla.

Vynikající viditelnost i za temných nocí zabezpečí nová souprava osvětlení. Přetlaková kabina udrží veškerý prach vně. Sloupek řízení s volantem je nastavitelný, takže obsluha si zvolí optimální pozici. Díky elektronické paměti otáček motoru spolu s automatickým ovládáním na souvrati lze naprogramovat jednotlivé kroky a vyvolat je pomocí stisknutí tlačítka. Komfortu si užije i spolujezdec na sedadle s patentovaným sklápěním. Sedadlo řidiče má volitelně ventilovanou a vyhřívanou opěrku zad.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info