agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Menší Cargos

Přidáno: 24. 9. 2014 07:00:00 Počet shlédnutí: 1344

24 Září 2014

S uvedením řady CARGOS 9000 CLAAS podstatně změnil náhled na kombinované vozy díky možnosti odpojení sběracího ústrojí a vkládacích válců. S nově vyvinutým vozem CARGOS 8000 tak tento výrobce nabízí menší modelovou řadu s množstvím nových a praktických vylepšení.

Menší Cargos

 

 

 

Nová série je tvořena třemi typy 8500, 8400 a 8300 s objemmy dle normy DIN 41, 35,5 a 30 metrů kubických. Poprvé je použit hydraulicky poháněný sběrač a volitelnou možností je hydropneumatické odpružení. Tím se ochrání jednotlivé součástky, prodlouží se životnost a umožní se rovnoměrná doprava čisté píce za všech podmínek. Sběrací a řezací jednotka byla kompletně přepracována. Stejně jako u jejího většího bratra má rotor devět spirálově uspořádaných řad prstů a průměr 860 mm. Ovšem kvůli snazší údržbě je vybaven šroubovanými segmenty. Řezací komora je oddělena od zásobníku nožů, což s možností nastavení předpětí nožů zabezpečí přesnou kvalitu řezu. Dvojité nože se zdojeným ostřím mohou být snadno obráceny, čímž se prodlouží jejich životnost.

Zbrusu nový je podlahový dopravník, který může být hydraulicky otočen o 90 stuopňů směrem dolů pro komfortnější výměnu nožů, nebo naopak vytočen nahoru pro bezproblémové vyprazdňování při stání ve vodorovné poloze. Pro optimální naplnění lze vůz volitelně vybavit automatickým systémem, který využívá měření průhybu horního krytu nebo také měřič točivého momentu na rotoru.

Využitím osvědčeného systému EFS (efektivní systém zaplnění), hlavně u plodin, které jsou řezány, je píce dopravována podlahovým dopravníkem sníženým o 500 mm, čímž se šetří palivo. Při sběru je plodina posunuta dále do vozu a tím se zajistí využití celé kapacity vozu. Jednotka proporcionálních vykládacích válců se třemi válci a novým agresivním kotoučem může být stejně jako sběrací ústrojí velice rychle odmontována.

Přepracován byl i koncept podvozku. Všechny tři modely jsou dostupné s novou tandemovou nápravou a parabolickým nebo hydraulickým odpružením. Pro model 8500, jehož kapacita je 41 metrů krychlových CLAAS vyvinul nový mechanický třínápravový podvozek. Volitelnou možností je jeho hydraulické odpružení.

Pro obsluhu máme tři možnosti. Zákazník si může zvolit mezi komfortním ovládacím terminálem COMMUNICATOR II, který je ISOBUS kompatibilní, menším a jednodušším terminálem OPERATOR a variantou s kabelem ISOBUS, kdy lze vůz ovládat pomocí palubního počítače traktoru.

CLAAS na voze CARGOS 8000 nabízí i další známé prvky z většího bratra, jako je například zobrazení plnosti korby nebo zobrazení hmotnosti. U obou sérií je možné zapojení do systému telematiky.

 

 

 

Alternativní příspěvky:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info