agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Mlátičky Fendt X a P

Přidáno: 21. 8. 2014 07:44:30 Počet shlédnutí: 1252

21 Srpen 2014

Firma Fendt představila zcela nové sklízecí mlátičky výrobní řady X (9490 X/AL) a P (8380 P/AL, 8410 P/AL). Tím nabízí přední výrobce zemědělské techniky řešení pro podniky, které potřebují spolehlivé, výkonné stroje s nejnovějšími technologiemi.

Mlátičky Fendt X a P

 

 

 

Nové modely jsou šity přesně na míru požadavkům a potřebám velkých podniků a poskytovatelů služeb, přičemž velká pozornost se věnovala především nízkým provozním nákladům a vysoké efektivitě strojů.

Sklízecí mlátičky Fendt nové výrobní řady X a P byly prvními mlátičkami, které jsou na trhu k dostání, jejichž motory splňují emisní normu Euro IV / Tier 4Final. Fendt vsadil také u sklízecích mlátiček na osvědčenou technologii SCR pro dosažení kompromisu mezi vysokým výkonem a nízkou spotřebou paliva.

Mlátičky jsou vybaveny šesti a sedmi válcovými motory AGCO Power se čtyřventilovou technologií a poskytují maximální výkon 379 koní (8380 P/AL), 404 koní (8410 P/AL) nebo 496 koní (9490 X/AL).

Sklízecí mlátičky Fendt nové výrobní řady X a P nabízejí rozsáhlé možnosti výbavy, vysokou efektivitu při nízkých provozních nákladech a čisté zrno v zásobníku s objemem 12500 litrů (8410 P, 9490 X) resp. 10500 litrů (8380 P, všechny AL modely). Aby bylo dosaženo vysokého výkonu v kvalitě a průchodnosti, potřebuje stroj plynulý přísun sklízené hmoty. A přesně to nabízí žací lišta PowerFlow.

Žací lišta Fendt PowerFlow s pracovní šířkou 10,70 m pro řadu X a 9,20 m pro řadu P se stará o vysokou produktivitu. Velký odstup nožů a vtahovacího šneku ulehčuje pravidelný přísun sklízené hmoty. Aktivní a kontinuální transport materiálu se uskutečňuje díky pásům lišty PowerFlow přímo pod vtahovací šnek. To garantuje u všech sklízených plodin a při všech podmínkách sklizně rovnoměrné vedení hmoty k mlátícímu ústrojí klásky napřed a tím je zvýšen i mlátící výkon a průchodnost stroje.

Nový vtahovací šnek SuperFlow žací lišty PowerFlow s šířkou 10,70 m přepravuje velké množství materiálu. S průměrem 762 mm je v současné době největším na trhu a disponuje pracovním rozsahem 179,5 mm. Také při sklizni řepky zajišťuje šnek vysoký výkon bez nutnosti montáže dalšího řepkového šneku. Oboustranný pohon nožů Schumacher žací lišty PowerFlow 10,70 m garantuje maximální spolehlivost a přesvědčí všechny rovnoměrně vysokou rychlostí řezu. Pro sklizeň řepky je možné dodat pro mlátičky také elektricky poháněné postranní nože. Ty se jednoduše přimontují na strany žací lišty a sklizeň může začít.

Aby byl zajištěn optimální a stejnoměrný průchod i na svahu, jsou modely AutoLevel řady P (8340 P/AL, 8410 P/AL) a řady X (9490 X/AL) vybaveny známými otáčivými portály přední nápravy AutoLevel a umožňují vyrovnávání sklonu svahu až do 12 procent.

Nové sklízecí mlátičky Fendt disponují mnoha možnostmi obutí. Standardní, stejně jako AutoLevel modely, dosahují s obutím 710/75R34 vnější šířku pod 3,50 m.

Pásový podvozek ATRAK s šířkou pásu 26 palců obsahuje integrované koncové převody pro velký přenos síly a dostatečnou rychlost při transportu. S tímto řešením bylo dosaženo maximální kontaktní plochy 1,23 m2, což ještě minimalizuje tlak na půdu a šířka stroje zůstává pod hranicí 3,50 m vnější šířky. Navíc se stroj pohybuje na pásech i při vysoké pracovní rychlosti tišeji, což ještě zvyšuje jízdní komfort a zajišťuje přesné vedení žací lišty.

Pro pohodlné vyprazdňování zásobníku zrna nabízí Fendt různé délky vyprazdňovacího komínu. Tak může být nastavena správná délka pro právě používanou žací lištu.

Pro dobrou hospodárnost jsou rozhodující nízké ztráty a vysoká kvalita zrna. Mlátící a separační systém, stejně jako jedinečná osmivytřasadlová technologie řady P nebo hybridní technologie Fendt HyPerforma výrobní řady X-Serie, jsou charakterizovány vynikající kvalitou při vysoké produktivitě. Toho je dosaženo i v různých druzích sklízených plodin. Sklízecí mlátičky Fendt mohou být kdykoliv přestavěny Mais-Kitem na sklizeň zrnové kukuřice.

Mlátící buben Fendt má dodatečná závaží, která zvyšují obvodovou rychlost bubnu a tím vytváří efekt vysoké odstředivé síly. Tento fyzikální efekt zajišťuje stálou rychlost otáčení bubnu, čímž je docíleno čistšího výmlatu a tím i čistšího zrna v zásobníku. Mlátící buben Fendt disponuje stabilní mlátící lištou v předkoši, kde začíná výmlat. Jakmile dorazí sklízená hmota do mlátícího bubnu, začíná separace.

Separační výkon je ještě zvyšován rotačním separátorem (jen u řady Fendt P), u kterého je rychlost sladěna se vzdáleností separačního koše.

Utváření pracovního místa je rozhodující, když jde o zachování vysokého výkonu stroje. Mlátičky jsou proto vybaveny novou prostornou Skyline kabinou, která byla již u mlátiček řady C. Ta poskytuje mnoho prostoru, stejně jako bezproblémový výhled na nejdůležitější části mlátičky jako je vyprazdňovací roura, žací lišta a na strniště. Sklízecí mlátičky Fendt jsou vybaveny komfortním sedadlem nové generace.

Varioterminál s velkou barevnou dotykovou obrazovkou Touchscreen (10.4'') nabízí nejvyšší komfort při obsluze a nastavování stroje. Poskytuje všechna relevantní data o výkonu a nastavení mlátičky.

Systém VarioGuide (na přání) obsahuje nejnovější technologie, jak mlátičku provést porostem. Tak se docílí vysoké průchodnosti díky redukci přejezdů a optimalizaci rozdělení pole.

Na pozadí Varioterminálu běží systém VarioDoc Pro. Zaznamenává informace o stroji, jako je sklizená plocha, spotřeba paliva a pracovní čas, které mohou být následně přeneseny přes GPRS. Ve spojení se signálem GPS a údaji z měřiče výnosu poskytuje Fendt VarioDoc Pro možnost vypracování výnosových karet.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info