agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Mlátičky John Deere

Přidáno: 9. 8. 2014 22:40:34 Počet shlédnutí: 1037

09 Srpen 2014

John Deere si připravil řadu vylepšení i pro své sklízecí mlátičky. Společným jmenovatelem je zvýšení výkonnosti a hospodárnosti. I s těmito vylepšeními měli možnost seznámit se novináři a prodejci na setkání v Berlíně, kde tento globálním výrobce představil novinky prakticky ve všech segmentech své výroby.

Mlátičky John Deere

Série S se pro rok 2014 vyznačuje dvěma hlavními vylepšeními zlepšujícími výkonnost. Všechny modely s variabilním rotorem budou osazeny novým osmikřídlým přiháněčem, který zvýší a zlepší podávání plodiny do šikmého dopravníku díky větší mezeře mezi řadami prstů. Tato nová součást pomůže zvýšit celkovou výkonnost, zvláště ve ztížených pracovních podmínkách, přičemž zůstává zachována kvalita slámy.
Evropským zákazníkům pracujícím s vysoce výkonnými mlátičkami přináší tři hlavní výhody nový čistící systém EvenMax. Ten zvyšuje přizpůsobivost při práci ve svahu a maximalizuje efektivitu čistění zrna. Nastavitelná zdvojená síta umožňují obsluze lépe ovládat množství plev v zadní části sít a tím řídit celkovou čistící výkonnost. Tyto změny přispívají k větší účinnosti, což vede k větší ziskovosti sklizně zrna.
Dalším vylepšením mezi mlátičkami je nový systém sledování ztrát použitý na mlátičkách W, T a S. Srdcem tohoto systému je nový digitální procesor a obrazovka VisionTrac, které obsluze dávají přesnější informace o ztrátách a umožňují tak přesnější nastavení odpovídající optimální sklizni.
Mlátičky John Deere T550 prošly vylepšeními, která z nich činí ekonomičtější stroj. Tento model je vybaven luxusní kabinou přejatou ze série W a množstvím prvků, jež jsou volitelnou možností. Tyto změny podstatně snižují pořizovací hodnotu a jsou konstruovány k uspokojení potřeb zákazníků, kteří uvažují přechod z jednobubnového na vícebubnový koncept mlácení.
K podpoře zákazníků, kteří chtějí optimalizovat výkonnost sklizně, John deere vyvinul nové interaktivní nastavení mlátičky ICA, které bude dostupné na všech třech sériích W, T a S. Tím, že je tento systém nabízen ve všech modelových řadách, dostává se John Deere na první pozici v optimalizaci sklizně. K usnadnění obsluhy je systém integrován do obrazovky na opěrce ruky. Jako volitelná možnost je samostatný dotykový displej.
Pro minimalizaci ztrát a optimalizaci kvality zrna a slámy ICA nabízí obsluze výběr z několika sklizňových strategií a volbu mezi jedním nebo více optimalizačními cíly. Nezáleží na tom, kterou z hodnot si obsluha zvolí, zda kvalitu zrna, výkonnost, čistotu nebo kvalitu slámy. Již není potřeba spoléhat se na strategie předem nastaveného programu, takže systém umožní podstatně snížit provozní náklady a zvýšit kvalitu nezávisle na typu plodiny.
Všechny nové mlátičky John Deere osazené převodovkou ProDrive budou vybaveny systémem ovládání otáček motoru, který elektronicky upravuje otáčky motoru v závislosti na zatížení. Při jízdě do kopce motor pracuje při plném zatížení a maximálních otáčkách, naopak na rovině nebo při jízdě z kopce otáčky motoru poklesnou.
V závislosti na tom, kolik času stráví mlátička na cestě, vede ovládání otáček motoru k podstatnému snížení spotřeby paliva. Díky této schopnosti převodovka ProDrive také umožní snazší obracewní na souvrati, čímž se zvýší produktivita práce.
Mlátičky W a T budou v příští sezóně vybaveny přepracovaným rozmetadlem plev a spádová deska s nastavitelnými deflektory odpovídá vyšší kapacitě žacích lišt. Při přechodu ze sklizně zrna na kukuřici obsluha jednoduše sníží otáčky rozmetacích kotoučů.
Nová univerzální lišta 600X s prodloužitelným stolem doplňuje širokou nabídku žacích lišt John Deere, která bude v následující sezóně dostupná v omezeném množství. Celkově nová konstrukce umožňuje nabídnout řešení, které pomáhá šetřit čas spojený s přechodem mezi různými plodinami, kdy změna trvá pouhých osm minut. Na liště je kosa pro sklizeň řepky a na displeji se nastavuje v závislosti na sklízené plodině. Nová lišta podstatně přispěje ke snížení ztrát při sklizni řepky.
Dostupná je v pracovních záběrech 6,7 až 12,2 metru a délkou žacího stolu od 400 do 1200 milimetrů. Na této liště najdeme až šest výškových senzorů, které zajistí přesné kopírování, automatické nastavení stolu, rychlé nastavení plnícího šneku a robustní převodovku pro pohon kosy.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info