agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Mlátičky John Deere pro rok 2015

Přidáno: 28. 10. 2014 14:28:16 Počet shlédnutí: 1308

28 Říjen 2014

Pro následující rok má John Deere připraven balíček „spojených mlátiček“, který je tvořen systémem vzdáleného přístupu RDA s neustálou online podporou prodejců, interaktivní nastavení mlátičky ICA a automatický systém řízení AutoTrac.

Mlátičky John Deere pro rok 2015

 

 

 

Poprvé v tomto oboru může být palubní displej mlátičky se systémem RDA sdílen s místním prodejcem, který je specialistou při pomoci obsluze s úvodním nastavením a optimalizací provozu stroje.

V kombinaci se systémem RDA interaktivní nastavení mlátičky ICA pomáhá obsluze dosáhnout na znalosti specialisty v prodejní síti, který zná místní sklizňové podmínky. „Jde o osobní kontakt, který v dnešní přetechnizované době mnoho lidí ztratilo, a který umožní respektovat rozdíly zvláště v hektické době sklizně," řekl ředitel projektu FarmSight Georg Larscheis.

Připojení k mlátičce prostřednictvím systému RDA a mobilního telefonu s handsfree a bluetooth demonstroval francouzský prodejce na svém stroji S685i vybaveným tímto systémem. Bylo úžasné vidět, jak šla nahoru výkonnost po optimalizaci pojezdové rychlosti, nastavení ICA a využití funkce HarvestSmart," prohlásil francouzský prodejní specialista David Jonchere.

Jako intuitivní nástroj umožňuje interaktivní nastavení řidiči optimalizovat provozní parametry prostřednictvím úvodního průvodce, který se ptá na požadavky (například vyšší výkonnost při snížených ztrátách) a navrhuje nutné kroky k optimalizaci stroje. Obsluha je může přijmout nebo si vyžádá další návrhy.

Systém vzdáleného přístupu umožní specialistovy z prodejní sítě sledovat obrazovku palubního počítače na svém počítači nebo obrazovce ipadu a osobně pomoci řidiči s optimalizací nastavení mlátičky.

Pro své mlátičky série T John Deere nabízí výkonnostní soupravu, která umožní zvýšit výkonnost v těžkých a vlhkých sklizňových podmínkách o deset procent. Tato souprava zahrnuje kývavý separátor a výkonný čistící prvek pro předčištění zrna.

Mlátičky S660 a S670 díky filtru pevných částic a pomocí technologie SCR splňují emisní pravidla normy Tier IV. Maximální výkon u těchto strojů vzrostl o devatenáct koní na 392 koní u modelu S660 a o 24 koní na 449 koní u typu S670.

Souprava pro sklizeň drobných semen byla zkonstruována pro pětiprocentní zvýšení výkonnosti typů S680, S685 a S690 při práci ve vlhkých podmínkách a je doporučena pro práci při vlhkosti slámy překračující 25 procent. Vyznačuje se rotorem s variabilním tokem, odolným separačním košem, přerušovacími tyčemi a aktivním oddělením koše. Tím se zabezpečí vyrovnaný tok materiálu i v případě, že strojem prochází zvýšené množství hmoty. Přepracován byl i čtyřproudý šikmý dopravník a nový osmikřídlý plnící buben zvýší v porovnání s předchozími strojí série S rychlost vstupu hmoty do mlátícího rotoru.

V posledních letech na trhu v severní Americe zaznamenala revoluci technologie Draper na žacích lištách. John Deere dal dohromady kladné zkušenosti z evropského trhu s adaptérem 600D. Hlavní rozdíl oproti předchozí technologii je ve větší šířce pásového dopravníku v kombinaci s vyšší pozicí šnekového dopravníku. Obě úpravy umožňují zvýšit výkonnost třeba při sklizni řepky s výnosem kolem šesti tun z hektaru. Model lišty 640D se záběrem 12,2 metru zvýšil produktivitu mlátičky S690i o téměř deset procent díky tomu, že plodiny vstupují vrchní částí do mlátičky. Lišta je také vybavena dvěma opěrnými koly, která umožní lepší kopírování a přestavbu do transportního režimu. Adaptéry jsou dostupné se záběry od 6,6 do 12,2 metru, volitelnou možností jsou řepkové aktivní děliče.

Ke splnění potřeb zemědělců, kteří sklízejí nízké nebo polehlé porosty je dobrou volbou lišta 600F. Tento adaptér si odbyl úspěšnou premiéru v tomto roce a pomohl snížit ztráty i při relativně vysoké pravoní rychlosti. Pouhým stisknutím tlačítka obsluha může zvolit flexibilitu žací kosy. V režimu maximální pružnosti může lišty sledovat výškové rozdíly povrchu až třicet centimetrů (15 cm v obou směrech). Díky tomuto kopírování povrchu lze kvalitně sklízet například sóju a další nízké plodiny. Lišty 600F jsou dostupné se záběry od šesti do 10,7 metru. Režim pevné kosy umožňuje lištu využít i při sklizni běžných plodin a spolu s řepkovou výbavou i při sklizni těchto rostlin.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info