agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Modernizované postřikovače

Přidáno: 12. 1. 2018 22:55:50 Počet shlédnutí: 176

12 Leden 2018

John Deere představuje řadu významných novinek v nabídce samojízdných postřikovačů, včetně modelu se zvětšenou kapacitou. Kromě modelu R4040i s kapacitou 4000 litrů bude k dispozici i model R4050i s kapacitou 5000 litrů. V modelovém roce 2018 budou oba stroje vybavené novou převodovkou, novým systémem míchání a novým postřikovacím ramenem z uhlíkových vláken. Oba nové modely postřikovače jsou vybavené 6,8l motory John Deere se jmenovitým výkonem 235 koní (176 kW) a maximem 255 koní (191 kW). Tyto účinné motory využívají systém pro selektivní katalytickou redukci (SCR) a splňují tak požadavky emisních norem Stage IV/Tier 4f.

Modernizované postřikovače

Nová převodovka QuadControl je vybavená plně variabilním hydraulickým motorem na každém kole a elektronicky řízeným hydrostatickým čerpadlem. Obsluha si může naprogramovat požadovanou rychlost pohybu vpřed, která se poté automaticky udržuje, takže postřikování je přesnější a produktivnější.

„Polní tempomat" se zapíná jednoduchým zatlačením elektronické hydro-rukojeti úplně dopředu. Plně variabilní motory na kolech jsou také schopné řídit prokluz jednotlivých kol a zlepšovat schopnost pohybu v podmínkách extrémně mokrého nebo nakloněného povrchu. QuadControl nabízí schopnost postřikování při rychlostech až 28 km/h a maximální přepravní rychlost 40 km/h.

Oba modely postřikovačů budou vybavené exkluzivním systém míchání PowrSpray. Tato inovativní konstrukce nabízí vysokorychlostní plnění až 1200 litrů za minutu a kapacitu postřikování až 750 litrů za minutu. Přímé ovládání rychlosti aplikace zajišťuje špičkovou přesnost postřikování, zatímco automaticky řízené oplachování umožňuje rychlé a spolehlivé čištění.

Funkce „Aktivní pauza" usnadňuje obsluze přidávání chemikálií bez stresujícího boje s plněním nádrže na roztok. Současně je zajištěno dostatečné množství čisté vody pro oplachování nádob a obalů. Nová vodotěsná klávesnice panelu obsluhy na boční straně stroje umožňuje plně dotykové řízení systému míchání PowrSpray v průběhu plnicích operací. Ve srovnání se systémy míchání konvenčních postřikovačů obsahuje PowrSpray o polovinu méně součástí podléhajících rychlému opotřebení a nevyžaduje pravidelnou údržbu.

Vysoce výkonná ramena z uhlíkových vláken dokážou postřikovat pruhy široké 18 nebo 36 metrů a jsou výrazně lehčí než ocelové nebo hliníkové konstrukce. Jsou téměř 6x pevnější než ocelová a přitom se dokážou i ohnout, což konstrukci ramene zbavuje napětí, které by mohlo způsobit trhliny na kovových ramenech – je tedy jedinečně odolné. Ramena z uhlíkových vláken jsou speciálně navržena tak, aby odolala dynamickým zatížením při vysokých pracovních rychlostech 20–30 km/h.

Uhlíková ramena jsou až 5x lehčí než jejich ocelová obdoba a nabízejí také zlepšený jízdní výkon. Nízká setrvačnost ramen výrazně snižuje nežádoucí točivé a vybočující pohyby, které často vídáme u postřikovačů se širokými rameny. Kromě toho dokáže automatické řízení ramene ovládat ultralehká ramena s větší přesností a tím umožňuje použití nižších výšek ramen a vyšších rychlostí. Na uhlíková ramena se standardně osazuje automatický systém řízení TerrainCommand společnosti John Deere, který umí ovládat výšku a náklon ramene a nezávislé úhlování každého „křídla" ramene.

4000litrový model R4040i bude volitelně dostupný s uhlíkovými rameny v délce 36 m. Standardně je vybavený ocelovými rameny s vysokou pevností v tahu a v šířce 24 až 36 m. Nový model R4050i bude standardně vybavený pouze uhlíkovými rameny postřikovače se šířkou 36 m. S těmito ultralehkými rameny a 5000litrovou nádrží je plně naložený model R4050i jen o 300 kg těžší než jeho menší bratr. Nabízí zvýšenou kapacitu se stejným poměrem výkonu a hmotnosti a nízkou spotřebu paliva.

Centrálně umístěná kabina stroje se snadným přístupem a pohodlným usazením obsluhy nabízí dobrou viditelnost na cestě i na poli. Podvozek postřikovače je vybaven nezávislým odpružením kol XtraFlex se vzpěrami, které umožňuje hladkou, rychlou jízdu, a volitelnou hydraulickou kolejí s možností nastavení. Z kabiny je možné zvolit dvoukolové nebo čtyřkolové řízení nebo boční pohyb podle toho, co vyhovuje různým plodinám a polním podmínkám.

Model R4050i je v základní výbavě vybavený dotykovým displejem John Deere GreenStar 3 2630 s úplnou dokumentací k postřikovači FieldDoc a je kompatibilní se systémem ISOBUS. Postřikovač je připravený na propojení s funkcí AutoTrac a má zdarma k dispozici předplatné systému JDLink na pět let. To umožňuje využití řady dalších přesných řešení FarmSight pro zemědělství včetně vzdáleného přístupu k displeji, bezdrátového přenosu dat a vzdáleného servisního poradce.

Okamžité pokrytí plodin nebo půdy v plné šířce postřikovače zajišťuje běžný tlakový cirkulační systém, který udržuje tekutý roztok v pohybu v nerezových rozvodech postřikovače až přímo k tryskám, a to i když se nepostřikuje. Po zahájení aplikace začne systém plnit rozvody postřikovače z obou konců, aby tak udržoval stálý tlak a dávkování.

Za účelem omezení nákladů pomocí minimalizace překrývání nebo vynechávání, automatický systém řízení částí John Deere zapíná a vypíná jednotlivé části ramen, když vstupují do předem definovaných oblastí, včetně souvratí. LED osvětlení ramen pomáhá udržovat vysokou produktivitu i v noci.

Optimální výkon na poli a zlepšenou ochranu půdy zajistí použití pneumatik UltraFlex, například typ 480/80 R46 SprayBib nebo 520/85 R42 CeresBib. Technologie uhlíkových vláken umožňuje také zlepšené rozložení hmotnosti (48 % vepředu a 52 % vzadu), takže můžete v pneumatikách používat nižší tlaky.

Společnost John Deere na veletrhu Agritechnica 2017 slavnostně odhalí dvě pozoruhodné novinky pro tažené postřikovače řady M900(i) a R900i. Nový řídicí software TwinSelect Auto postřikovačům umožňuje, aby během postřikování v závislosti na dopředné rychlosti a dávkování automaticky přepínaly mezi dvěma různými postřikovacími tryskami. Tato funkce je ideální pro práce s proměnlivým dávkováním tekutých hnojiv, kde v různých oblastech pole může být nezbytné dávkování měnit.

Kromě toho byl modernizován nový ovladač ISOBUS Aux Sprayer Control, aby umožnil použití pákových ovladačů ISOBUS od třetích stran. Tento systém je navržen pro zákazníky, kteří již vlastní nějaké vybavení ISOBUS a nechtějí si do kabiny přidávat další řídicí monitory.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info