agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Modulová konstrukce

Přidáno: 14. 8. 2014 22:48:01 Počet shlédnutí: 691

14 Srpen 2014

Na základě vlastního vývoje připravil Farmet řadu nových strojů. Největší novinkou je diskový secí stroj s modulárním řešením, který nese jméno Falcon.

Modulová konstrukce

První testovací série prošla náročnými zkouškami. Nyní je již do sériové výroby zařazena šestimetrová varianta a připravují se i čtyřmetrová a osmimetrová verze, které rozšíří možnosti využití tohoto nového stroje. Šestimetrový stroj vyžaduje tažný prostředek s výkonem 190 – 200 koní.

Jde o modulární řešení, které umožňuje variabilní přizpůsobení stroje konkrétním podmínkám podniku, ale leckdy i konkrétním povětrnostním podmínkám.

Základem je zásobník umístěný na pneumatikovém válci tvořeném velkými tandemovými koly s nízkotlakými pneumatikami, ke kterému lze vpředu i vzadu připojit různé pracovní sekce. Vpředu lze stroj vybavit diskovou sekcí pro mělké zpracování půdy před setím, případně dlátovou sekcí pro hlubší zpracování a přípravu.

Obě verze lze vybavit možností s aplikací hnojiva. Variantou ještě je osazení rotačními branami pro intenzivní práci. Před válec lze ještě umístit diskovou sekci, která zajistí aplikaci hnojiva mezi řádky. Jednotlivé sekce lze měnit i v průběhu roku podle půdních podmínek a seté plodiny.

Za pneumatikovým válcem najdeme výsevní ústrojí, kde opět máme na výběr, tentokrát mezi jedno a dvoudiskovými botkami s utužovacím kolečkem s hydraulickým nastavením přítlaku. Dvoudiskové botky jsou vybaveny rychloupínacím systémem, který zajistí rychlou změnu meziřádkové rozteče. Novou variantou je i možnost osadit stroj přesnými secími stoji pro výsev širokořádkových plodin.

Stroj je vybaven dvěma nezávislými dávkovači, které zásobují odděleně sudé a liché botky. Lze tak najednou vysévat dvě různé plodiny nebo odrůdy, případně bez jakýchkoli mechanických zásahů zdvojnásobit rozteč řádků. Kromě toho lze sudé a liché botky nastavit na různé pracovní hloubky.

Za výsevními botkami najdeme ještě zavlačovače s patentovaným řešení zavěšení, kdy jsou uchyceny přímo k botce. Díky tomu udržují stejnou výšku a nedochází k vyhazování osiva ze řádku i při vysokých pracovních rychlostech.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info