agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Na dobrou notu

Přidáno: 20. 11. 2014 20:48:11 Počet shlédnutí: 873

20 Listopad 2014

Opus je nový výkonný a přizpůsobivý kultivátor, který může zpracovávat půdu až do hloubky 40 centimetrů. Radličkami rozmístěnými ve vzdálenosti 27 centimetrů ve čtyřech řadách a světlostí 80 centimetrů Opus může pracovat s velkým množstvím posklizňových zbytků při dostatečně kvalitním zpracování.

Na dobrou notu

 

 

 

Jedinečná série radliček a odhrnovaček umožní přizpůsobit kypřič místním podmínkám.

Nový kultivátor Opus je dostupný v pracovních záběrech šest a sedm metrů. Poprvé byl představen v říjnu na tiskových dnech společnosti Väderstad. První Opus sjede z výrobní linky v domovské továrně na počátku jara příštího roku.

Vzdálenost slupic 27 centimetrů umožní hloubkovou kultivaci až 40 centimetrů i při vysokém množství rostlinných zbytků na povrchu. Každá ze slupic má hydraulicky nastavitelný přítlak až 700 kilogramů, což zajistí dokonalé ovládání pracovní hloubky i v těžkých půdách.

Opus může při práci využívat dva typy válců, dvojitý prstencový a ocelový. Ty jsou navzájem vyměnitelné, nebo je lze úplně odstranit a díky tomu lze přítlak celého stroje přizpůsobit okamžitým podmínkám.

„Opus byl vyvinut pro větší zemědělce, kteří hledají přizpůsobivý kultivátor. Stroj jsme testovali na třech různých farmách Německu s různým typem půd od lehkých písčitých až po těžké jílovité. Jedinečnost Opusu spočívá v tom, že pracuje kvalitně skutečně ve všech podmínkách a při testech jsme si mohli ověřit práci s různým přítlakem i zcela bez válce, řekla přítomným novinářům Maria Redwanz z konstrukční kanceláře společnosti Väderstad.

„Můžeme pracovat až s dvaceti kombinacemi radliček a odhrnovaček. Tím se podstatně zvyšuje přizpůsobivost nářadí, které může pracovat v různých pracovních hloubkách, odlišných půdách a rozdílných podmínkách, dodala Maria Redwanz.

Mezi radličkami najdeme i nesoucí označení Marathon se šířkou 50 a 80 milimetrů. Ta je pokovena speciálním druhem tvrdokovu, který udržuje ostří i v průběhu prodloužené životnosti, čímž se zajistí přesnost zpracování půdy. Díky tomu má také tato radlička osm až desetkrát delší životnost ve srovnání s běžnými typy, což ocení třeba poskytovatelé služeb a velcí zemědělci.

Dvojitý prstencový válec má průměr 575 milimetrů, je odpružen pomocí gumových silentbloků a prstence mají U profil. Profil zaplněný půdou dává velkou styčnou plochu se sníženým opotřebením a dobře drží stopu. Půda v U profilu zvyšuje hmotnost válce a zvyšuje tak efekt zpětného utužení. Tento válce se hodí pro použití na vlhkých pozemcích, kdy překrývající se konstrukce a velká kontaktní plocha snižují požadavek na tažnou sílu.

Ocelový válec má průměr 600 milimetrů a je rovněž odpružen pomocí gumových prvků. Pracuje velmi agresivně a dobře drobí vzniklé hroudy. Zavěšené škrabky udržují válec čistý za všech podmínek a po jeho práci na poli najdeme dobře konsolidovaný, rovný povrch.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info