agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nejsilnější traktor 6R

Přidáno: 20. 12. 2017 12:35:33 Počet shlédnutí: 78

20 Prosinec 2017

Modely 6230R a 6250R zvyšují standardy při transportu, komfortu obsluhy a zrychlení na silnici. Díky navýšení výkonu motoru o 50 koní pomocí systému IPM je u typu 6250R v případě potřeby k dispozici až 300 koní. S velmi nízkou hmotností 9,3 tuny tak tento traktor nabízí mnohem větší výkon, než konkurenční stroje v této hmotnostní kategorii s poměrem hmotnosti k výkonu 31 kg/k. Maximální přípustná hmotnost 15 tun umožňuje traktor zatížit 5,7 tunami nákladu, takže může převážet mnohem těžší náklad.

Nejsilnější traktor 6R

Oba nové traktory jsou poháněny motorem PowerTech PSS s objemem 6,8 litru s dvojitým turbodmýchadlem, vylepšenou technologií SCR a filtrem pevných částic DPF. Odezva motoru na měnící se zatížení je velice rychlá, podařilo se snížit spotřebu paliva a splnit standardy emisní normy stupně IV. Vylepšená převodovka AutoPowr maximalizuje účinnost, když je 100 procent mechanického výkonu dostupné při pojezdové rychlosti 3,5 km/h pro těžké tahové práce, při 11 km/h pro lehké tažné práce, při rychlosti 22,5 km/h pro transport těžkých nákladů a při 47,2 km/h pro přejezdy s prázdným přívěsem. Při dosažení maximální silniční rychlosti automaticky poklesnou otáčky motoru, takže pojezdové rychlosti 50 km/h se dosáhne při 1630 otáčkách za minutu, čtyřicetikilometrové rychlosti při 1300 otáčkách za minutu.
Traktory jsou vybaveny novým joystikem CommandPRO, který do traktorů John Deere uvádí nový rozměr ergonomie a výkonnosti. Maximální pojezdové rychlosti lze dosáhnout jediným posunutím a kromě toho na něm najedeme 11 programovatelných tlačítek pro ovládání závěsu, vývodového hřídele, vnějších okruhů hydrauliky, automatického navádění AutoTrac, a dalších. Funkčnost COmmandPRO umožňuje rychlé rozjetí, ale také řízené zpomalení z maximální rychlosti až do úplného zastavení jednoduchým pohybem joystiku. S funkcí plazivých rychlostí lze ovládat pojezd v rozsahu nula a dva kilometry v hodině. Současně lze traktor ovládat joystikem a pedály a není potřebný žádný další ISOBUS joystik, protože obsluha tak může současně ovládat traktor a ISOBUS funkce.
Hydraulický systém s kompenzací tlaku a průtoku umožňuje traktoru pracovat s průtokem oleje 160 litrů za minutu při 1500 otáčkách motoru za minutu. Díky tomu se šetří palivo, zvláště při pracích náročných na hydraulický výkon. Až šest vnějších hydraulických okruhů s individuálním průběhem tlaku bylo seskupeno pro snazší přístupnost. Nová zdvihová kapacita zadních ramen dosahuje 10,4 tuny, pět tun uzvednou přední ramena.
Traktory 6230R a 6250R se vyznačují vysokou úrovní komfortu obsluhy. Inteligentní hydropenumatické odpružení kabiny HCS Plus nabízí vyšší pohodlí při jízdě a izoluje řidiče od hluku a vibrací. Lepší trakce a o až 10 procent vyšší přenos výkonu je zabezpečen novým samovyrovnávacím systémem odpružení přední nápravy TLS Plus. Tento systém automaticky nastaví citlivost a tlumící rozsah, synchronizuje je s citlivostí závěsu pro kompenzaci přenosu výkonu i ve velmi těžkých podmínkách. Menší pohyb ramen a podstatně nižší zatížení při řízení zajistí systém proměnlivého poměru otáčení VRS, který se zapíná a vypíná na ovládací konzole CommandCenter.
Další volby zahrnují nový balíček konektivity MyJobsConnect a MyJobs Manager, které umožní řidiči vidět a řešit potřeby okamžitě pomocí mobilního zařízení. John Deere je také první výrobce zemědělské techniky, který uvádí systém navigace a logistiky, který je speciálně navržen pro potřeby zemědělství. Systém inteligentní navigace a logistiky zaznamená všechny polní cesty a přehled o nájezdech na pole. Díky tomu řidiči zobrazí nejrychlejší a nejbezpečnější cestu. Může také navádět obsluhy mezi vykládacími místy a strojem, od kterého odváží materiál, a který při sklizni přejíždí mezi různými poli, jako je například sklízecí mlátička nebo řezačka.
Klíčovým prvkem servisu nových traktorů série 6R je snadný přístup při údržbě. Oba modely mají servisní interval pro výměnu olejového a palivového filtru a pro výměnu oleje prodloužený na 750 provozních hodin. Díky tomu se snižuje spotřeba náhradních dílů a servisní náklady. Další úspru poskytuje celoživotní filtr pevných částic a snížení spotřeba vodného roztoku močoviny DEF.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info