agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nejširší nabídka nakladačů

Přidáno: 27. 8. 2014 22:34:44 Počet shlédnutí: 1000

27 Srpen 2014

Největší světový výrobce teleskopických nakladačů JCB rozšířil pro letošní rok svoji nabídku o další tři modely série Loadall. Nový 525-60 Agri má maximální nosnost 2,5 tuny a maximální zdvih šest metrů. Tento nakladač přináší spolu s nejmenším typem 516-40 Agri výkonnost do kompaktní oblasti. N druhém konci Loadall 560-80 Agri s dosahem 8,1 metru a nosností šest tun navazuje na současného šampiona 550-80 Agri se zvýšenou kapacitou.

Nejširší nabídka nakladačů

 

 

 

Ředitel zemědělské divize JCB Richard Fox-Marrs řekl: „JCB nyní nabízí řadu Loadall, která je schopna pokrýt široké spektrum potřeb zemědělců. Spolu s uvedením tří nových strojů jsme vylepšili již nabízené výrobky, kterým se tak zvýší produktivita a výkonnost. Počínaje modelem 516-40 a konče 560-80 máme modelovou řadu, která splní veškeré požadavky uživatelů."

Loadall 525-60 Agri

Tento nový kompaktní teleskopický nakladač nahradil existující typy 524-50 a 527-55, které měly motor umístěný vzadu, s moderním stranovým uchycením motoru a sníženým bodem uchycení ramene, čímž se výrazně zlepšuje výhled do všech směrů.

K vrcholu prostorné kabiny naměříme 1,95 metru, šířka činí jen 1,8 metru. Jde tak o nového pomocníka pro práci v nejmenších budovách, ale také na dvoře tradiční moderní farmy. Krátký rozvor nabízí vynikající ovladatelnost zvýšenou řízením obou náprav.

Dvoustupňová hydrostatická převodovka poskytuje pracovní a transportní pojezd s maximální rychlostí 30 km/h. Volitelnou možností je převodovka Varispeed, která umožní měnit pojezdovou rychlost bez změny otáček motoru. To je ideálním řešením při práci s hydraulicky poháněným nářadím, jako jsou rotační zametače nebo šnekové přihrnovače krmiva.

Nejnovější technologie motoru je zřetelná na 2,5litrové čtyřválcovém motoru JCB Diesel vyráběném společností Kohler nabízejícím výkon 74 koní. Bezúdržbové řízení emisí splňující standardy finální normy Tier 4 bez filtru pevných částic a technologie SCR zvyšuje ekonomiku provozu nejen ve srovnání s předchůdci, ale také s konkurenčními stroji.

Všichni uživatelé v chovech prasat, drůbeže, ale také středně velcí chovatelé mléčného i masného skotu a ovcí ocení prostornou kabinu. Konstruktéři JCB úspěšně použili kabinu z modelu 527-58 Agri bez nutnosti úpravy teleskopického ramene nebo kompromisů uvnitř. Hlavní pozornost byla věnována zvýšení výhledu směrem vzad. Přímý pohled dozadu je zajištěn kabinou a díky vzýšené pozici sedadla a sníženému bodu uchycení ramene se zvýšil výhled i vpravo dozadu.

Dalším prvkem použitým z větších nakladačů je hydraulický systém s variabilním čerpadlem s výkonem 90 litrů za minutu s rozděleným průtokem, takže lze využívat dvě funkce současně. Systém je ovládán pomocí proporcionálního joystiku. Při přepnutí mezi různými režimy řízení se automaticky upraví natočení kol.

Dvojdílné rameno konstruované pro maximální odolnost a bezproblémovou údržbu přichází s možností volny odpružení Smooth Ride Suspension a zrychleným cyklem manipulace díky vylepšenému hydraulickému systému.

Loadall 516-40 Agri

S unikátním jednodílným rámovým podvozkem a hydraulickými motory v kolech je nový Loadall 516-40 úspěšným nástupcem svého předchůdce 515-40 Agri jako teleskopického manipulátoru s velikostí a obratností smykem řízeného nakladače.

Nová varianta rozšiřuje základní vlastnosti z hlediska výkonnosti a využitelnosti díky vylepšenému hydrostatickému pohonu a hydraulickému pohonu a díky zvýšené kapacitě zdvihu. Poháněn je motorem vyráběným pro JCB společností Kohler s výkonem 51 koní a objemem 2,2 litru. Nový manipulátor zdvihne 1,6 tuny do výšky čtyři metry při vnějších rozměrech 1,56 metru šířky a 1,8 výšky. Díky stálému pohonu všech čtyř kol a režimu řízení lze dosáhnout průměru otáčení pouhých 2,8 metru.

Vylepšená převodovka nenabízí jen zvýšenou tažnou sílu, ale také vyšší pojezdovou rychlost v pracovním i transportním režimu. V pracovním rozsahu se tak lze snadno přesouvat mezi jednotlivými pracemi na dvoře, zatímco vyšší transportní rychlost umožní zrychlit přejezd na delší vzdálenosti.

Nová volitelná hydraulika s nastavitelným konstantním průtokem zásobuje olejem rotační kartáč, krmnou lžíci nebo zastýlací stroj. Naproti tomu Varispeed umožňuje ovládat převodovku při nízké rychlosti nezávisle na otáčkách motoru. Obsluha ocení připojení pracovního nářadí s hydraulickým zajištěním, které je kompatibilní s nářadím z kompaktních nakladačů Loadall nebo smykem řízených nakladačů. Jednopákový proporcionální joystik ovládá rameno a pomocné funkce, což usnadňuje obsluhu stroje 516-40 Agri.

Loadall 560-80 Agri

S dvou a půl krát vyšším prodejem oproti původním očekáváním byla spojena očekávání s uvedením nového silného ale dobře ovladatelného teleskopického manipulátoru JCB. Vedle modelu 550-80 Agri s nosností pět tun byl představen i šestitunový 560-80 Agri, který je určen pro velké zemědělce a obchodní společnosti, které chtějí dosáhnout vyšší produktivity při stohování nebo nakládání odvozních souprav.

Poháněn je 145koňovou verzí motoru JCB Ecomax T4. Nový nakladač lze vybavit lžící z řady Agmaster s objemem pět metrů kubických stejně jako dalším pracovním nářadím z této série. Jednoduché ovládání je zajištěno joystikem se servopohonem s množstvím tlačítkových ovladačů, který je umístěn na opěrce sedadla.

Šestitunová nosnost a vyšší přední dosah v novém stroji kombinují sílu s přizpůsobivostí díky dvojdílnému ramenu a robustní sadě nářadí. Připojení ramene pomocí Z mechanismu přenáší sílu hydrauliky do vysoké trhací síly pro rychlejší naplnění lžíce a umožní dosáhnout vyššího úhlu naklopení při vysýpání.

Loadall 527-58 Agri

Instalací výkonného motoru Ecomax T4 do nakladače Loadall 527-58 Agri se z dobrého teleskopického manipulátoru stal ještě lepší. Výkon se zvýšil o devět procent na 109 koní a točivý moment byl navýšen o 3,3 procenta. Přitom díky elektronickému ovládání vysokotlakého vstřikování paliva se dosáhlo lepší spotřeby s vynikajícím průběhem charakteristik výkonu a točivého momentu. To je umocněno sladěním motoru s elektronicky řízenou variantou hydrostatické převodovky.

Výsledkem optimalizovaného pohonu je, že stroj mnohem rychleji reaguje na sešlápnutý pedál plynu a zabezpečí využití vyššího točivého momentu pro větší produktivitu při čištění stájí s hlubokou podestýlkou nebo při práci na poli.

Na stroji Loadall 527-58 Agri ale najdeme i řadu vylepšení viditelných na první pohled. Jedním z nich je přepracovaná kabina s novým displejem TFT s úhlopříčkou 3,5 palce, který umožňuje zlepšit kontrolu nad strojem. Další změnou je chladič s variabilními otáčkami ventilátoru se sníženou hlučností a zvýšenou účinností, který nasává vzduch z prostoru nad motorem, čímž se snižuje množství prachu vstupujícího do soustavy.

Od 531-70 Agri do 560-80 Agri

Regenerativní hydraulika, hydraulické válce s tlumením a nové odpružení Auto Smooth Ride jsou jen některými přidanými hodnotami, které najdeme na všech verzích nakladačů Loadall 531-70, 536-60, 536-70, 541-70, 535-95, 550-80 a 560-80. Tato vylepšení zahrnují také inovativní funkci, která automaticky zatřese se lžící nebo vidlemi při vysýpání materiálu. Intenzita se nastavuje pomocí proporcionálního tlačítka na ovládacím joystiku.

Ekonomika spotřeby paliva a produktivita vychází z přepracované hydrauliky ramene. S olejem přepouštěným z jednoho konce zdvihového pístu na druhý se rameno může rychleji zasouvat a výsledkem je zkrácení pracovního cyklu bez potřeby výkonnějšího čerpadla. Se standardním pístovým čerpadlem 140 litrů za minutu se dosáhne úspory času, která byla dříve zajištěna jen díky zvýšení otáček motoru. Výsledkem je více než čtyřprocentní úspora paliva a 19% zvýšení produktivity.

 

 

 

Alternativní příspěvky:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info