agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nová generace bubnových žacích strojů

Přidáno: 21. 12. 2017 12:39:17 Počet shlédnutí: 71

21 Prosinec 2017

Stejně, jako jsou oblíbené mezi zemědělci diskové žací stroje, roste poptávka po bubnových, hlavně pro použití v těžších podmínkách. V souvislosti s těmito požadavky CLAAS kompletně přepracoval svoji sérii robustních žacích strojů CORTO. Nové bubnové žací stroje nabízejí technologická vylepšení, která zajistí vyšší sklizňovou výkonnost, spolehlivost a odolnost v těžkých podmínkách.

Nová generace bubnových žacích strojů

K hlavním vylepšením patří hydraulický systém odpružení ACTIVE FLOAT, nastavitelné disky pro formování řádků a u vzadu nesených strojů CORTO CONTOUR centrální uchycení v těžišti stroje.
Čistý řez a ochráněný drn zajistí 3D kopírování. Nové CORTO 285 F a 310 F s pracovními záběry 2,82 a 3,05 metru je ideální pro běžné použití jako je například sečení zelené píce s okamžitým nakládáním sběracím vozem. Kompaktní a robustní konstrukce umožní perfektní práci na svažitých pozemcích nebo při sklizni odolných a vysokých rostlin. Oba žací stroje mají 3D kopírování, které zabezpečí hladké posečení rostlin a zároveň ochranu strniště. Systém vychází z podélné a příčné geometrie zavěšení a umožní žací jednotce volný pohyb kolem otočného bodu. Tím se zabezpečí rovnoměrné posečení a následné obrůstání i na velmi zvlněném pozemku.
Stejně jako se zlepšila konstrukce, jsou nové CORTO 285 F a 310 F uživatelsky přátelské. Například nikdy dříve nebyla tak snadná změna vytvářeného řádku, díky jednoduchém nastavení disků pro tvorbu řádku. K volitelným možnostem patří přidání druhého řádkovacího disku pro jeho zúžení, v případě toho, když je žací stroj využíván v soupravě s traktorem s užším rozchodem kol. U obou typů se také zlepšil tok posečeného materiálu. Dalším výrazným prvkem je přizpůsobivá gumová ochrana před poškozením nárazem, která zabrání velkému poškození při najetí na překážku.
Systém ACTIVE FLOAT, který se používá na diskových žacích strojích, je dostupný i pro všechny čelní žací stroje CORTO. Tento hydropneumatický systém odpružení přenáší hmotnost žacího stroje na traktor a jednočinný hydraulický ventil umožní přizpůsobit odpružení okamžitým podmínkám. Tím se chrání žací stroj i porost, snižuje se znečištění píce a otěr pracovních orgánů zeminou, snižuje se spotřeba paliva a lze dosáhnout vyšší pracovní rychlosti.
Nový vzadu nesený bubnový žací stroje CORTO 3200 CONTOUR nabízí lepší provedení práce i ve velmi těžkých podmínkách. Je osazen dvěma velkými a dvěma malými bubny a pracovní záběr činí 3,05 metru. Srdcem konstrukce je centrální zavěšení v místě těžiště a systém ACTIVE FLOAT, oba systémy jsou součástí standardní výbavy. Společně garantují perfektní kopírování i při práci na svahu nebo na pozemku s proměnlivým povrchem s množstvím výstupků. K dalším bezpečnostním prvkům patří ochrana před poškození vyklopením lišty směrem dozadu a nahoru. Pohon je zajištěn řemenem, který se automaticky napíná a při přetížení praskne, takže nedojde k poškození pohonu.
Dalším přínosem nového stroje CORTO 3200 CONTOUR je uživatelská přívětivost. Dva kužely a spojka KENNFIXX na hydraulických hadicích usnadní připojení žacího stroje. Speciální tvar rámu umožňuje stroj při transportu sklopit do 120 stupňů, podobně jako u modelů DISCO. T9m se optimálně rozloží hmotnost a zlepší se výhled ze zpětných zrcátek. Hydraulický zámek při transportu se ovládá pomocí ramene. K volitelné možnosti patří možnost zaparkování žacího stroje v transportní pozici.
Spolu s největším bubnovým žacím stroje se vylepšily i menší vzadu nesené stroje CORTO 220 a 190. Oba nabízejí několik nových prvků, jako je sklopný ochranný rám vpředu i vzadu, nový jack pro konvenční parkování v transportní pozici a mechanickou ochranu proti poškození při najetí na překážku. Pružinové odpružení, které snižuje otěr, zajistí lepší kopírování povrchu. K volitelným možnostem patří hydraulické nadlehčení při otáčení na souvrati. Pracovní záběr činí 2,10 a 1,85 metr.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info